Kazimierski Dzień Śniegu już za nami

zobacz więcej (12)

W ramach niecodziennej akcji – Światowego Dnia Śniegu na Stacji Narciarskiej Kazimierz każdy, kto tylko chciał, mógł w minioną niedzielę spróbować swoich sił w jeździe na nartach. Chętnych było mnóstwo, a wiek nie grał żadnej roli.

Tegoroczna zima nie rozpieszcza nas śniegiem i mroźnym powietrzem. Mimo wszystko stoki w Kazimierzu Dolnym i jego najbliższej okolicy są otwarte. Każdy więc, kto jest spragniony jazdy na nartach, ma okazję, by poszusować po stoku.


W ostatnią niedzielę na Stacji Narciarskiej Kazimierz odbyła się ogólnopolska akcja bezpłatnego nauczania narciarstwa. Każdy, bez względu na wiek i posiadane umiejętności, mógł za darmo skorzystać z porad instruktorów.


Tego wyjątkowego dnia Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa oraz Polski Związek Narciarski, wspólnie z licencjonowanymi Szkołami Narciarstwa dają możliwość spróbowania pierwszych kroków narciarskich na stokach w całej Polsce. W roku bieżącym do akcji włączyła się Stacja Narciarska Kazimierz wraz ze Szkołą Narciarską  „KOZLO-SKI”.


Mimo padającego momentami deszczu, inicjatywa ta cieszyła się sporym zainteresowaniem. W darmowych szkoleniach uczestniczyły zarówno dzieci, jak i dorośli. Dla jednych były to pierwsze kroki w narciarstwie, dla innych jedynie doszkolenie.


- Jeżdżę na nartach pierwszy raz – mówi jedna z uczestniczek. – Od kilku sezonów już się do tego przymierzałam, ale brakowało mi odwagi. Te darmowe lekcje mnie przekonały. I koleżanki.


- Kilka lat temu trochę jeździłem – opowiada inny uczestnik. – Ale potem jakoś tego zaniechałem. Dziś zdecydowałem się odświeżyć swoją wiedzę i umiejętności, a instruktor na pewno mi w tym pomoże.
Z darmowych lekcji narciarstwa skorzystało też wielu maluchów. Niektórzy uczestnicy byli tak mali, że nie byli w stanie wjechać samemu orczykiem na górę. Jednak tu również z pomocą przychodzili instruktorzy. 


- Impreza się udała i z pewnością będzie kontynuowana w przyszłym roku – mówi Andrzej Kozłowski ze Szkoły Narciarskiej „KOZLO – SKI”. - Nasi instruktorzy w tym dniu ćwiczyli z grupą liczącą około stu osób.

 

Skomentuj


Mapa

Wyciągi narciarskie

Stacja Narciarska Kazimierz Dolny


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę