Kazimierski Dzień Śniegu już za nami

zobacz więcej (12)

W ramach niecodziennej akcji – Światowego Dnia Śniegu na Stacji Narciarskiej Kazimierz każdy, kto tylko chciał, mógł w minioną niedzielę spróbować swoich sił w jeździe na nartach. Chętnych było mnóstwo, a wiek nie grał żadnej roli.

Tegoroczna zima nie rozpieszcza nas śniegiem i mroźnym powietrzem. Mimo wszystko stoki w Kazimierzu Dolnym i jego najbliższej okolicy są otwarte. Każdy więc, kto jest spragniony jazdy na nartach, ma okazję, by poszusować po stoku.


W ostatnią niedzielę na Stacji Narciarskiej Kazimierz odbyła się ogólnopolska akcja bezpłatnego nauczania narciarstwa. Każdy, bez względu na wiek i posiadane umiejętności, mógł za darmo skorzystać z porad instruktorów.


Tego wyjątkowego dnia Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa oraz Polski Związek Narciarski, wspólnie z licencjonowanymi Szkołami Narciarstwa dają możliwość spróbowania pierwszych kroków narciarskich na stokach w całej Polsce. W roku bieżącym do akcji włączyła się Stacja Narciarska Kazimierz wraz ze Szkołą Narciarską  „KOZLO-SKI”.


Mimo padającego momentami deszczu, inicjatywa ta cieszyła się sporym zainteresowaniem. W darmowych szkoleniach uczestniczyły zarówno dzieci, jak i dorośli. Dla jednych były to pierwsze kroki w narciarstwie, dla innych jedynie doszkolenie.


- Jeżdżę na nartach pierwszy raz – mówi jedna z uczestniczek. – Od kilku sezonów już się do tego przymierzałam, ale brakowało mi odwagi. Te darmowe lekcje mnie przekonały. I koleżanki.


- Kilka lat temu trochę jeździłem – opowiada inny uczestnik. – Ale potem jakoś tego zaniechałem. Dziś zdecydowałem się odświeżyć swoją wiedzę i umiejętności, a instruktor na pewno mi w tym pomoże.
Z darmowych lekcji narciarstwa skorzystało też wielu maluchów. Niektórzy uczestnicy byli tak mali, że nie byli w stanie wjechać samemu orczykiem na górę. Jednak tu również z pomocą przychodzili instruktorzy. 


- Impreza się udała i z pewnością będzie kontynuowana w przyszłym roku – mówi Andrzej Kozłowski ze Szkoły Narciarskiej „KOZLO – SKI”. - Nasi instruktorzy w tym dniu ćwiczyli z grupą liczącą około stu osób.

 

Skomentuj


Mapa

Wyciągi narciarskie

Stacja Narciarska Kazimierz Dolny


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Zaplanuj razem z nami świąteczny wyjazd do dowolnego miejsca w Polsce. Poznaj oferty specjalne noclegów na Wigilię i Boże Narodzenie 2023.
Pokaż stopkę