Kiedy sezon narciarski 2012/2013?

Skomentuj (6)

Zima zbliża się wielkimi krokami. Jak przygotowują się do tegorocznego sezonu okoliczne stoki narciarskie? Postanowiliśmy to sprawdzić…

Niebawem zawita do nas zima. Na ten moment czekają nie tylko zapaleni narciarze, ale również właściciele ośrodków narciarskich. W Kazimierzu Dolnym i jego najbliższej okolicy znajdują się cztery takie obiekty – na obrzeżach Miasteczka - Stacja Narciarska Kazimierz, stoki w Celejowie i Parchatce oraz wyciągi w Rąblowie. Jak tam wyglądają przygotowania do zimy?

 

- Przygotowania do zbliżającego się sezonu narciarskiego powoli dobiegają końca – mówi Marcin Świderski, współwłaściciel Stacji Narciarskiej Kazimierz. – Dla wszystkich miłośników białego szaleństwa mamy miłą niespodziankę. Otóż w tym sezonie otworzymy nowe trasy zjazdowe.

 

Na Stacji Narciarskiej Kazimierz korzystać będziemy mogli w zbliżającym się sezonie z czterech tras zjazdowych – 110m i 250m – dostępnych do tej pory oraz dwóch zupełnie nowych, o długości 470m i 590m.

 

Z niecierpliwością zimy wyczekują także wyciągi w Celejowie i Parchatce:

 

- Nasz wyciąg jest już przygotowany – mówi jeden z pracowników stoku w Celejowie. - Czekamy więc z niecierpliwością na zimę.

 

- Jesteśmy w zasadzie już przygotowani do otwarcia – mówi właściciel stoku w Parchatce. –Dla narciarzy mamy kilka nowości, m.in. nowe czytniki i bramki, uzupełnioną wypożyczalnię sprzętu narciarskiego oraz nową ofertę cenową. Jednak z tym zapoznamy wszystkich dopiero w dniu otwarcia.

 

Do dyspozycji gości pozostaje także karczma, w której rozgrzejemy się po szaleństwach na stoku. W pełnej gotowości na zimę czeka także ośrodek w Rąblowie.

 

- Do nadchodzącego sezonu jesteśmy już w pełni przygotowani – mówi właściciel wyciągów narciarskich w Rąblowie. – Teraz oczekujemy nadejścia zimy. Gdy tylko pogoda będzie odpowiednia, ruszamy.

 

Według najnowszych prognoz pogody, zima zbliża się do nas wielkimi krokami. Jeśli synoptycy się nie mylą, już za kilka dni spadnie śnieg, a temperatura nie będzie przekraczała 0 stopni. A to oznacza, że na okolicznych stokach rozpocznie się kolejny sezon narciarski. Wyglądajmy więc przez okno i kompletujmy stroje narciarskie…

 

 

Skomentuj


Dodane komentarze (6)

 • tak sobie myslę
  Armatki już śnieżą, jak mróz nie odpuści za dnia to jestem przekonany, że wkrótce otwarcie sezonu.
  Cieszę się, że tyle osób nie jeździ na nartach.
  Większy komfort dla tych, co jeżdżą :-)))
  Do zobaczenia na stoku.
 • operator
  stok narciarski"cudo-tworco"moze tobie nie jest potrzebny.Tobie jest potrzebny kon i plug ale sa i tacy co lubia sobie na nartach.....
 • operator
  ale sie wszyscy ciesza z nowej trasy....ojojoj
 • ormo wiec
  mieszkaniec niestety ma racje....lece do Pisuli
 • mieszkaniec
  Śmiem twierdzić, że zainteresowanie stokami narciarskimi, jaki i wydarzeniami kulturalnymi, jest zerowe.Rekordy biją wystawa p.Marcina Pisuli oraz droga do Mięćmierza.Szanowna redakcjo musicie poszukać badziej nośnym tematów
 • jacek
  ciesze sie ze w Kazimierzu na wyciagu zaszly duze zmiany....brawo chlopaki

Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Weekend listopadowy 11-15 listopada 2023 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Pokaż stopkę