W oczekiwaniu na zimę

Skomentuj (6)

Na kartach kalendarza mamy grudzień. Jednak pogoda za oknem nie przypomina raczej zimy. Więc choć stoki narciarskie położone w Kazimierzu Dolnym i jego najbliższej okolicy są już przygotowane do sezonu, nadal pozostają zamknięte. Czekają na stosowniejszą aurę…

Bywało, że zima zaskakiwała nas w listopadzie czy nawet w październiku. Czasem pojawiała się tylko na chwilę, po czym znikała. Jednak w grudniu najczęściej śnieg się utrzymywał, raz dłużej, raz krócej, ale był. Ten rok nie jest jednak łaskawy dla narciarzy i właścicieli stoków narciarskich.

 

W najbliższej okolicy mamy cztery stoki narciarskie. Wszystkie przygotowane są do sezonu zimowego, a ich właściciele z niecierpliwością wyczekują nadejścia zimy. Ta jednak nie śpieszy się do nas. Nie wiadomo, kiedy przyjdzie i na jak długo zagości.

 

- Już wszystko gotowe – mówi właściciel stoku narciarskiego w Parchatce. - Czekamy tylko na zimę.

 

Oprócz wyciągów, na narciarzy czeka też nowo otwarta Karczma Parchatka, w której ma się odbyć tegoroczny bal sylwestrowy. Jednak to, jak on będzie wyglądał, zależy od warunków pogodowych.

 

Przygotowany do sezonu zimowego jest też stok narciarski w Rąblowie. Jak zaznacza właściciel, na narciarzy czekać będzie tam kilka niespodzianek. Ale szczegółów na razie nikt nie chce zdradzić. Dowiemy się – w odpowiednim czasie.

 

- Właśnie zakończyliśmy przygotowania do tegorocznego sezonu narciarskiego – tłumaczy właściciel wyciągu narciarskiego w Celejowie. – Do szczęścia brakuje nam tylko mrozu.

 

Mrozu wyczekują również właściciele Stacji Narciarskiej Kazimierz, gdzie na narciarzy czeka wiele zmian.

 

- W tym roku nasza Stacja Narciarska wzbogaciła się o nowy wyciąg, idealny dla dzieci oraz do nauki jazdy – mówi właściciel Stacji Narciarskiej Kazimierz. - Oprócz tego wprowadzamy nowoczesny, elektroniczny system identyfikacji, tzw. bramki. Gotowa jest również nowa, utwardzona droga dojazdowa, która w zeszłym roku była naszą dużą bolączką. Rozpoczęliśmy też współpracę z kazimierskimi hotelami, pensjonatami i kwaterami, które będą miały w swojej ofercie skipassy. Jeśli pogoda pozwoli, będzie można spędzić u nas sylwestra na nartach.

 

Czy życzenia właścicieli stoków narciarskich się spełnią i na sylwestra spadnie śnieg? Na razie w prognozach pogody o zimie nie mówią. Jednak jak doskonale wiemy, pogoda może się zmienić z dnia na dzień. Wszystko jest więc możliwe.

 

 

Skomentuj


Dodane komentarze (6)

 • deskarz
  pogoda dziś weryfikuje wszystko,można pisać co ślina przyniesie na język,zimy nie ma i na razie nie będzie ,trzeba uzbroić się w cierpliwość,
 • Paweł
  Hmmm... Faktycznie, coś w tym jest. Parchatka też podaje "pokrywę śnieżną 0" na obu trasach. Znaczy to białe, co leży na ziemi, to jakaś zagadka?...
 • narciarz
  Cos w tym jest. Nawet wg. stacji "pokrywa śnieżna 0". A w całej okolicy co najmniej 5 cm, to znaczy ze stoku śnieg zebrano?
 • Glejt
  Wszyscy wokoło śnieżą, kamerki na bieżąco pokazują obraz, aktualności opisywane min raz dziennie, Chrzanów już działa, a kazimierska "stacja" w aktualnościach ma jarmark z 10go grudnia i nic więcej... To miejsce jeszcze długo nie będzie alternatywą a tymbardziej konkurencją dla innych wyciągów w okolicy.
 • Paweł
  A co tu się odzywać, jak człowiek międli w zębach "brzydkie wyrazy" patrząc na prognozy pogody! Ale zaraz Wigilia, więc wypada przemówić "ludzkim głosem". Wszystkim narciarzom życzę, aby ich cierpliwość została wreszcie nagrodzona i mogli jak najszybciej skorzystać z oferty "okołokazimierskich" wyciągów, a ich właścicielom wypada życzyć aby ich trud i inwestycje możliwie szybko zaczęły przynosić owoce! Miejmy wszyscy nadzieję, że tegoroczna zima nadrobi zaległości!!!
 • zimoludek
  Tyle oczekiwania, a jak przyszła to buzie pozamarzały?!
  Żeby tak nikt się nie odezwał?

Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę