Ferie zimowe 2012

Skomentuj (2)

Choć za oknami krajobraz ubogi w śnieg, a na termometrach nie widać porządnego mrozu, w niektórych województwach rozpoczęły się już ferie zimowe. Co można robić w Kazimierzu Dolnym zimową porą? Bardzo wiele.

Ferie zimowe w Polsce już się rozpoczęły. I choć termometry nie wskazują zbyt wielkich mrozów, a i opady śniegu zaliczyć należy do tych bardziej skromnych, pomysłów na wykorzystanie tych wolnych dni może być wiele. Wszystko zależy od tego, jak chcielibyśmy wykorzystać te dwa tygodnie.

 

W Kazimierzu Dolnym też czekają na wszystkich atrakcje. Bez wątpienia największą są stoki narciarskie – w Kazimierzu Dolnym, Parchatce, Celejowie i Rąblowie. W każdej placówce można zapewne wynegocjować zniżki na zjazdy czy też wyżywienie. Na miejscu wypożyczyć możemy strój narciarski oraz skorzystać z usług instruktora.

 

22 stycznia, w niedzielę na Stacji Narciarskiej Kazimierz odbędzie się FIS WORLD SNOW DAY, czyli bezpłatne lekcje jazdy na nartach. Organizatorzy zachęcają wszystkich, by przełamali pierwsze lody i ruszyli na stok. Darmowe lekcje, to dobra ku temu okazja.

 

Od 16 stycznia do 26 lutego w Muzeum Czartoryskich w Puławach trwać będzie specjalna promocja. Wszystkie dzieci oraz młodzież szkolna w okresie tegorocznych ferii zimowych zwolniona jest bowiem z opłat za bilety wstępu. Oferta ta skierowana jest do dzieci i uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych, licealnych, zawodowych i techników, którzy chcieliby aktywnie spędzić wolny czas, a przy okazji odkryć ciekawą historię Puław. Jak zapewniają organizatorzy, oprócz zwiedzania ekspozycji wszyscy zainteresowani będą mieli możliwość wnikliwszego poznania pamiątek po rodzinie Czartoryskich. Pod okiem opiekunów ekspozycji można będzie wykonać opisy wybranych eksponatów lub ich szkice rysunkowe.

 

Zachęcamy też do wcześniejszej rezerwacji miejsc noclegowych, które w ostatniej chwili ktoś może nam zająć.


TERMINY FERII ZIMOWYCH 2012:

 

16 – 29 stycznia – województwo dolnośląskie, mazowieckie, opolskie i zachodniopomorskie

23 stycznia - 5 luty - województwo podlaskie i warmińsko-mazurskiego

30 stycznia – 12 lutego - województwo lubelskie, łódzkie, podkarpackie, pomorskie i śląskie

13 - 26 lutego – województwo kujawsko-pomorskie, lubuskie, małopolskie, świętokrzyskie i wielkopolskie

 

Skomentuj


Dodane komentarze (2)

  • Andrzej
    W tym roku na ferie dzięki wpaniałej "atrakcji" i "akcji promocyjnej" w Dzienniku Wschodnim przyjedzie z pewnością więcej turystów.
  • Zbigniew
    Pozdrawiam załogę Muzeum Czartoryskich w Puławach. Wspaniała inicjatywa. Pozdrawiam.

Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Długi Weekend majowy 2024 zapowiada się cudownie. Będzie jeszcze lepszy, jeżeli skorzystasz z oferty specjalnej na majówkę.
Pokaż stopkę