Rozpoczął się Tydzień Umiejętności Zawodowych (wideo)

Skomentuj (13)

zobacz więcej (25)

W Kazimierzu rozpoczął się Europejski Tydzień Umiejętności Zawodowych. Przez najbliższe dni w Zespole Szkół im. Jana Koszczyca Witkiewicza młodzież będzie mogła uczestniczyć w spotkaniach i warsztatach, które pomogą im w podjęciu decyzji o ich przyszłości zawodowej.

W całej Europie rozpoczął się wczoraj Tydzień Umiejętności Zawodowych. Jego celem jest promocja kształcenia i szkolenia zawodowego. W Kazimierzu inauguracją akcji było spotkanie młodzieży gimnazjalnej z naszego regionu z przedstawicielami hoteli, restauracji i firm, zarówno lokalnych jak i ogólnopolskich. 

- Motyw przewodni tego spotkania to „Mój zawód, twoja przyszłość” – powiedzieli organizatorzy z Zespołu Szkół im. Koszczyca. - Poznamy firmy i osoby, które wspierają naszą szkołę w praktycznym przygotowaniu młodzieży do wykonywania zadań w wybranym przez siebie zawodzie. Są to osoby, które znalazły w sobie to coś, potocznie zwane talentem, i dziś wykonują swoją pracę z pasją i zaangażowaniem, czerpiąc jednocześnie z niej wielką radość i satysfakcję.

O tym, jak ich pasja przerodziła się w zawód, opowiadali przedstawiciele: Gaca Fit Hotel, Piekarni i Pracowni Artystycznej Sarzyński, Hotelu Kazimierzówka, firm DPD, PAWTRANS, GRAB, GONSTAL, Salonu Fryzur Barber Shop, Pensjonatu Gościniec Basia i Restauracji Rozanna.

Rolę, jaką odgrywają pasja i talent, podkreślił także burmistrz Kazimierza Dolnego Andrzeja Pisula, który sam jest absolwentem Zespołu Szkół im. Koszczyca. Zachęcał także młodzież, by zastanowiła się nad swoją przyszłością w Kazimierzu i rozwijania się zawodowo właśnie tutaj. 

 – Trzeba kochać to, co się robi i robić to z pasją. I o to w życiu chodzi, to przekłada się na nasze dorosłe życie, w którym możemy te pasje realizować - mówił burmistrz. - Część osób szuka zatrudnienia w innych miejscach, głównie w większych miastach. Trzeba jednak pomyśleć nad tym, co możemy zaoferować Kazimierzowi. Jakie jeszcze produkty, identyfikowane z marką Kazimierza, można wymyśleć? Zachęcam do tego, żeby uczyć się, zdobywać wiedzę, być otwartym na nowości i mieć własne pomysły. 

W spotkaniu uczestniczyła także kierownik Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego w Puławach Małgorzata Noskowska. 

– Talent to coś wrodzonego, ale trzeba go przede wszystkim odkryć. Odkrywacie go sami, wsłuchując się w swoją intuicję, odkrywają go nauczyciele, wasi rodzice – mówiła Małgorzata Noskowska. – Chodzi o to, żeby wiedzieć, dokąd się idzie, systematycznie wyznaczać cele i wynikające z nich zadania a zarazem znajdować przyjemność w tej podróży. Koncentrować się na tym, co sią aktualnie robi, a i piękna życia nie zagubić.

Zwieńczeniem spotkania był występ Wojtka Bochry. Jego talent poznała już cała Polska i mamy nadzieję, że będzie on też inspiracją dla innych, by podążać za swoimi marzeniami.  

Tydzień Umiejętności Zawodowych w Zespole Szkół im. Koszczyca potrwa do piątku, 9 grudnia.  

 

Program:

6 grudnia godz. 9.00 - 12.00
„Poznaj siebie”- warsztaty z doradztwa zawodowego      
„Logistyk zawód z przyszłością –Twoją szansą na  zatrudnienie”
„Kształtowanie paletowej jednostki ładunkowej”  -  warsztaty.
„Obliczenie długości trwania procesu załadunku czy też wyładunku towaru przy wykorzystaniu modelu wózka widłowego” – warsztaty

7 grudnia godz. 9.00 - 12.00
„Poznaj siebie”- warsztaty z doradztwa zawodowego    
„Zdrowy styl życia”- wizyta w GACA FIT HOTEL***

8 grudnia godz. 9.00 - 12.00
„Praktyka zagraniczna - doświadczenia na całe życie” - spotkanie z partnerami z Niemiec
„Poznaj siebie”- warsztaty z doradztwa zawodowego
„Życie zawodowe kuriera”- praca w grupach, konkurs 4Z  (zaprojektuj, zareklamuj, zaplanuj, zrealizuj)                                               

9 grudnia godz. 9.00 - 12.00
„Poznaj siebie”- warsztaty z doradztwa zawodowego.    
„O kawie prawie wszystko” – warsztaty.
„Carving”- warsztaty, konkurs na dekorację półmiska.

 

Skomentuj


Dodane komentarze (8)

 • pijany znad Grodarza
  Zosiu. Byłem pierwszym , ktory pochwalil inicjatywe. Fakt ten wykorzystałem coby uczyć RZECZY PODSTAWOWYCH.
 • Poirytowana komentarzami
  Ale co ma palarnia do tygodnia umiejętności zawodowych? Nie rozumiem waszego hejtu. To bardzo dobrze, że szkoła zachęca uczniów do nauki w zawodówkach. Studentów już mamy wielu bez pracy, i nie nadających sie do pracy. Na rynku potrzeba ludzi potrafiących coś robić, a nie tylko się uczyć. A taka akcja jest dobrym sposobem na zachęcenie uczniów gimnazjów do wyboru właśnie tej drogi a nie liceum i studia
  • " poznaj siebie"..........
   to nie hejt / nowomowa /. Zechciej przystanać na Nadwiślańskiej , kiedy w PLACÓWCE OŚWIATOWEJ jest przerwa. Zobaczysz " turystów ".
   Oczywiscie z ta palarnia to żart, ale PROBLEM NALEŻY ROZWIAZAĆ.
   @ Znudzona. To do Twojej NIEADEKWATNOŚCI
  • Zofia
   Masz rację Poirytowana! Gratulacje dla młodych ludzi z Kazimierza Pani Igi, Pana Karola, Pana Adama i innych. Oni zamiast jęczeć i narzekać wzięli sprawy w swoje ręce i działają! I dobrze, że swoją wiedzą chcą się podzielić z innymi, bo ich zapał i entuzjazm powinien znaleźć wśród młodzieży naśladowców.
 • " poznaj siebie" -jeden z paneli
  Najwyższy czas w tejże szkole wydzielić PALARNIĘ dla dzi8eci i młodzieży. Najlepiej obok pokoju nauczycieli.
  Drogta Dyrekcjo i Cia lo Pedagogiczne. Zechcejcie wyśc poza parkan szkoly na ul. Nadwiślańska i Sadową i POZBIERAJCIE ; pety , paczki po papierosach, puszki, papiery po SWOICH pobierajacych nauki.
  ps. dziwię sie włascicielom '" Zielonej tawerny", że ZGADZAJĄ SIĘ coby przed ich restauracją, od strony Sadowej, walały sie sterty o ktorych wyżej.
  • Znudzona
   Rozumiem, że zacni mieszkańcy Kazimierza oraz licznie przebywający w nim turyści swoje brudy wywalają do koszy. Te pety, paczki po papierosach, puszeczki... No no, tylko chwalić!
   Istnienie palarni w placówkach oświatowych jest ustawowo zabronione, w przeciwieństwie do palenia na polskich ulicach. Tak więc myślę, że komentarz nieadekwatny do tematu.
 • Ludź
  A pan Burmistrz też chce posiąść umiejętności zawodowe? :)
  Swoją drogą, dużo ma czasu skoro może uczestniczyć w zajęciach dla uczniów. No ale są doradcy, asystenci... Niech pracują!
 • edka
  Tego ne da się obejrzeć!!!!O jakości nie wspomnę...
  • amplituda
   gratuluję spostrzegawczości i umiejętności wlaściwego ujecia
 • Jacek
  Brawo Karol /GONSTAL / i inni. Oby było takich więcej młodych przedsiębiorczych ludzi,
 • mieszkanka
  Dlaczego to my mamy oferować coś Kazimierzowi? A co do zaoferowania ma Kazimierz nam? Zadłużenie? Nieprzemyślane decyzje? Kombinacje pod ladą? Mamy dawać z siebie jeszcze więcej, żeby Ci co są przy korycie mogli więcej brać?
  • kazimierzak
   Nie pytaj, co twój kraj może zrobić dla ciebie, zapytaj, co ty możesz zrobić dla swojego kraju - DLATEGO :)
 • pijany znad Grodarza
  Pomysł i działania chwalebne.

Mapa

Oświata

Zespół Szkół im. Jana Koszczyca Witkiewicza w Kazimierzu Dolnym


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę