Rozpoczął się Tydzień Umiejętności Zawodowych (wideo)

Skomentuj (13)

zobacz więcej (25)

W Kazimierzu rozpoczął się Europejski Tydzień Umiejętności Zawodowych. Przez najbliższe dni w Zespole Szkół im. Jana Koszczyca Witkiewicza młodzież będzie mogła uczestniczyć w spotkaniach i warsztatach, które pomogą im w podjęciu decyzji o ich przyszłości zawodowej.

W całej Europie rozpoczął się wczoraj Tydzień Umiejętności Zawodowych. Jego celem jest promocja kształcenia i szkolenia zawodowego. W Kazimierzu inauguracją akcji było spotkanie młodzieży gimnazjalnej z naszego regionu z przedstawicielami hoteli, restauracji i firm, zarówno lokalnych jak i ogólnopolskich. 

- Motyw przewodni tego spotkania to „Mój zawód, twoja przyszłość” – powiedzieli organizatorzy z Zespołu Szkół im. Koszczyca. - Poznamy firmy i osoby, które wspierają naszą szkołę w praktycznym przygotowaniu młodzieży do wykonywania zadań w wybranym przez siebie zawodzie. Są to osoby, które znalazły w sobie to coś, potocznie zwane talentem, i dziś wykonują swoją pracę z pasją i zaangażowaniem, czerpiąc jednocześnie z niej wielką radość i satysfakcję.

O tym, jak ich pasja przerodziła się w zawód, opowiadali przedstawiciele: Gaca Fit Hotel, Piekarni i Pracowni Artystycznej Sarzyński, Hotelu Kazimierzówka, firm DPD, PAWTRANS, GRAB, GONSTAL, Salonu Fryzur Barber Shop, Pensjonatu Gościniec Basia i Restauracji Rozanna.

Rolę, jaką odgrywają pasja i talent, podkreślił także burmistrz Kazimierza Dolnego Andrzeja Pisula, który sam jest absolwentem Zespołu Szkół im. Koszczyca. Zachęcał także młodzież, by zastanowiła się nad swoją przyszłością w Kazimierzu i rozwijania się zawodowo właśnie tutaj. 

 – Trzeba kochać to, co się robi i robić to z pasją. I o to w życiu chodzi, to przekłada się na nasze dorosłe życie, w którym możemy te pasje realizować - mówił burmistrz. - Część osób szuka zatrudnienia w innych miejscach, głównie w większych miastach. Trzeba jednak pomyśleć nad tym, co możemy zaoferować Kazimierzowi. Jakie jeszcze produkty, identyfikowane z marką Kazimierza, można wymyśleć? Zachęcam do tego, żeby uczyć się, zdobywać wiedzę, być otwartym na nowości i mieć własne pomysły. 

W spotkaniu uczestniczyła także kierownik Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego w Puławach Małgorzata Noskowska. 

– Talent to coś wrodzonego, ale trzeba go przede wszystkim odkryć. Odkrywacie go sami, wsłuchując się w swoją intuicję, odkrywają go nauczyciele, wasi rodzice – mówiła Małgorzata Noskowska. – Chodzi o to, żeby wiedzieć, dokąd się idzie, systematycznie wyznaczać cele i wynikające z nich zadania a zarazem znajdować przyjemność w tej podróży. Koncentrować się na tym, co sią aktualnie robi, a i piękna życia nie zagubić.

Zwieńczeniem spotkania był występ Wojtka Bochry. Jego talent poznała już cała Polska i mamy nadzieję, że będzie on też inspiracją dla innych, by podążać za swoimi marzeniami.  

Tydzień Umiejętności Zawodowych w Zespole Szkół im. Koszczyca potrwa do piątku, 9 grudnia.  

 

Program:

6 grudnia godz. 9.00 - 12.00
„Poznaj siebie”- warsztaty z doradztwa zawodowego      
„Logistyk zawód z przyszłością –Twoją szansą na  zatrudnienie”
„Kształtowanie paletowej jednostki ładunkowej”  -  warsztaty.
„Obliczenie długości trwania procesu załadunku czy też wyładunku towaru przy wykorzystaniu modelu wózka widłowego” – warsztaty

7 grudnia godz. 9.00 - 12.00
„Poznaj siebie”- warsztaty z doradztwa zawodowego    
„Zdrowy styl życia”- wizyta w GACA FIT HOTEL***

8 grudnia godz. 9.00 - 12.00
„Praktyka zagraniczna - doświadczenia na całe życie” - spotkanie z partnerami z Niemiec
„Poznaj siebie”- warsztaty z doradztwa zawodowego
„Życie zawodowe kuriera”- praca w grupach, konkurs 4Z  (zaprojektuj, zareklamuj, zaplanuj, zrealizuj)                                               

9 grudnia godz. 9.00 - 12.00
„Poznaj siebie”- warsztaty z doradztwa zawodowego.    
„O kawie prawie wszystko” – warsztaty.
„Carving”- warsztaty, konkurs na dekorację półmiska.

 

Skomentuj


Dodane komentarze (8)

 • pijany znad Grodarza
  Zosiu. Byłem pierwszym , ktory pochwalil inicjatywe. Fakt ten wykorzystałem coby uczyć RZECZY PODSTAWOWYCH.
 • Poirytowana komentarzami
  Ale co ma palarnia do tygodnia umiejętności zawodowych? Nie rozumiem waszego hejtu. To bardzo dobrze, że szkoła zachęca uczniów do nauki w zawodówkach. Studentów już mamy wielu bez pracy, i nie nadających sie do pracy. Na rynku potrzeba ludzi potrafiących coś robić, a nie tylko się uczyć. A taka akcja jest dobrym sposobem na zachęcenie uczniów gimnazjów do wyboru właśnie tej drogi a nie liceum i studia
  • " poznaj siebie"..........
   to nie hejt / nowomowa /. Zechciej przystanać na Nadwiślańskiej , kiedy w PLACÓWCE OŚWIATOWEJ jest przerwa. Zobaczysz " turystów ".
   Oczywiscie z ta palarnia to żart, ale PROBLEM NALEŻY ROZWIAZAĆ.
   @ Znudzona. To do Twojej NIEADEKWATNOŚCI
  • Zofia
   Masz rację Poirytowana! Gratulacje dla młodych ludzi z Kazimierza Pani Igi, Pana Karola, Pana Adama i innych. Oni zamiast jęczeć i narzekać wzięli sprawy w swoje ręce i działają! I dobrze, że swoją wiedzą chcą się podzielić z innymi, bo ich zapał i entuzjazm powinien znaleźć wśród młodzieży naśladowców.
 • " poznaj siebie" -jeden z paneli
  Najwyższy czas w tejże szkole wydzielić PALARNIĘ dla dzi8eci i młodzieży. Najlepiej obok pokoju nauczycieli.
  Drogta Dyrekcjo i Cia lo Pedagogiczne. Zechcejcie wyśc poza parkan szkoly na ul. Nadwiślańska i Sadową i POZBIERAJCIE ; pety , paczki po papierosach, puszki, papiery po SWOICH pobierajacych nauki.
  ps. dziwię sie włascicielom '" Zielonej tawerny", że ZGADZAJĄ SIĘ coby przed ich restauracją, od strony Sadowej, walały sie sterty o ktorych wyżej.
  • Znudzona
   Rozumiem, że zacni mieszkańcy Kazimierza oraz licznie przebywający w nim turyści swoje brudy wywalają do koszy. Te pety, paczki po papierosach, puszeczki... No no, tylko chwalić!
   Istnienie palarni w placówkach oświatowych jest ustawowo zabronione, w przeciwieństwie do palenia na polskich ulicach. Tak więc myślę, że komentarz nieadekwatny do tematu.
 • Ludź
  A pan Burmistrz też chce posiąść umiejętności zawodowe? :)
  Swoją drogą, dużo ma czasu skoro może uczestniczyć w zajęciach dla uczniów. No ale są doradcy, asystenci... Niech pracują!
 • edka
  Tego ne da się obejrzeć!!!!O jakości nie wspomnę...
  • amplituda
   gratuluję spostrzegawczości i umiejętności wlaściwego ujecia
 • Jacek
  Brawo Karol /GONSTAL / i inni. Oby było takich więcej młodych przedsiębiorczych ludzi,
 • mieszkanka
  Dlaczego to my mamy oferować coś Kazimierzowi? A co do zaoferowania ma Kazimierz nam? Zadłużenie? Nieprzemyślane decyzje? Kombinacje pod ladą? Mamy dawać z siebie jeszcze więcej, żeby Ci co są przy korycie mogli więcej brać?
  • kazimierzak
   Nie pytaj, co twój kraj może zrobić dla ciebie, zapytaj, co ty możesz zrobić dla swojego kraju - DLATEGO :)
 • pijany znad Grodarza
  Pomysł i działania chwalebne.

Mapa

Oświata

Zespół Szkół im. Jana Koszczyca Witkiewicza w Kazimierzu Dolnym


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Znamy sposób na udane Wakacje 2024! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2024. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Pokaż stopkę