Kazimierz promuje szkolnictwo zawodowe

Skomentuj (7)

Warsztaty z dronem, spotkanie z baristą, szkolenie cukiernicze, zajęcia językowe w zawodzie hotelarza i logistyka – już od najbliższego poniedziałku w Koszczycu startuje II Europejski Tydzień Umiejętności Zawodowych "Odkryj swój talent w Koszczycu".

Po raz drugi w Zespole Szkół im. Jana Koszczyca Witkiewicza odbędzie się adresowana do młodzieży gimnazjalnej impreza promująca szkolnictwo zawodowe. Będzie to okazja do spotkań z fachowcami z tak charakterystycznych dla Kazimierza branży jak hotelarstwo czy obsługa ruchu turystycznego oraz logistyka.

- Odwiedzą nas pasjonaci z branży hotelarskiej, w tym przedstawiciel sieci Marriott. Mam nadzieję, że pasja i energia naszych gości skłoni uczniów gimnazjum do zgłębiania tajników wiedzy branżowej właśnie w Koszczycu – mówi Agnieszka Małecka nauczyciel zawodu. –Hotelarstwo to wspaniała przygoda i nieograniczone perspektywy rozwoju zawodowego, a szkoła w Kazimierzu jest idealnym ku temu początkiem.

W programie różnorodne warsztaty i szkolenia, między innymi warsztaty z doradztwa zawodowego, pokaz umiejętności językowych w zawodach logistyka czy hotelarza, spotkanie z baristą, warsztaty cukiernicze czy szkolenie prezentujące możliwości drona w logistyce.

- W związku z tym, że logistyka zajmuje się przemieszczaniem dóbr, chcemy zaprezentować możliwości dronów w działaniach logistycznych jako bezawaryjny sposób na sprawne dostarczanie przedmiotów z jednego miejsca do drugiego – mówi nauczyciel zawodu Marek Banach. – W naszej szkole jest to temat nowy, który pragniemy kontynuować także poprzez bezpłatne uczestnictwo naszych uczniów w szkoleniu operatorów dronów, które planujemy przeprowadzić w ramach realizacji projektu „Od ucznia do profesjonalnego pracownika”.

W czasie II Europejskiego Tygodnia Umiejętności Zawodowych w Koszczycu pojawią się także partnerzy z Siegmundsburger Haus Werraquelle GmbH z Turyngii, współpracujący ze szkołą w ramach finansowanych ze środków europejskich praktyk zawodowych oraz przedstawiciele szkoły zawodowej z Węgier.

- W uczeniu zawodu stawiamy na praktykę nie tylko w kraju, ale i za granicą – mówi dyrektor szkoły Teodor Józefacki. – To ona pozwala uczniom sprawdzić w praktyce to, czego nauczyli się na zajęciach w szkole oraz zobaczyć, jak to robią inni, w tym nasi sąsiedzi z Niemiec czy partnerzy z Węgier.

Program II Europejskiego Tygodnia Umiejętności zawodowych „Odkryj swój talent w Koszczycu” 20 – 22 listopada

20 listopada poniedziałek

9.00 – 12.00 „Mój zawód – Twoja przyszłość” – spotkanie z partnerami i absolwentami szkoły
                       „Poznaj siebie” – warsztaty z doradztwa zawodowego

21 i 22 listopada wtorek i środa

9.00 – 9.30 „Poznaj siebie” – warsztaty z doradztwa zawodowego
9.30 – 10.30 „Dron – zabawka czy przyszłość logistyki?” – warsztaty
10.30 – 11.00 „Zawodowy poliglota” – pokaz umiejętności językowych uczniów Koszczyca
11.00 – 11.30 „Dobra kawa wizytówką hotelu” – spotkanie z baristą
11.30 – 12.00 „Hotelowe ciasteczko” – warsztaty cukiernicze

Skomentuj


Dodane komentarze (3)

 • Ignac
  Mikłucho Makłaj a jednak u ciebie od razu widać, że słoma z butów wystaje- taki wpis to wstyd skoro krytykujesz szkołę pochwal się czym się sam zajmujesz i co sobą prezentujesz!
  • Mikłucho Makłaj
   @ Ignac A co ja tu złego napisałem o szkole w Koszycu ? No co ? Opisałem to co się dzieje na Antypodach i nic poza tym. Nic mi za to zrobić nie możesz. Nic ! Jedynie obraźliwie pod moim adresem postukać w klawiaturę i pomarszczyć brwi. Pa !
 • Czarna
  Dlaczego tak bardzo Was uwiera, że ludzie, w tym bardzo młodzi chcą się zaprezentować?
  • pijany znad Grodarza
   Masz rację. Wstydzę się swojego wcześniejszego wpisu
  • Harry
   Jeżeli ktoś( w tym SZCZEGOLNIE MLODY!!!)--chce się zareprezentowac....to niech pomyśli wcześniej...i niech zrobi to na swój NOWY(tj.sobie wlasciwy)sposób,a nie ze powiela wzorce(np.z telewizji)
 • Mikłucho Makłaj
  Papua Nowa Gwinea podobne organizuje szkolenia zawodowe dla potrzeb obsługi turystów
  - taniec i śpiew ludożerców nagich z dzidami
  - uczta z prosiakiem na ognisku
  - polowanie na małpy
  - barista > przyniesienie kokosa z czubka palmy
  - noszenie lektyki po dżunglach, bagnach
  - smażenie szarańczy i innego robactwa
  • pijany znad Grodarza
   ale to wszystko przy pomocy DRONóW.

   haha. sprzedaż czajnikow i Pazura.

Mapa

Oświata

Zespół Szkół im. Jana Koszczyca Witkiewicza w Kazimierzu Dolnym


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę