Kazimierz promuje szkolnictwo zawodowe

Skomentuj (7)

Warsztaty z dronem, spotkanie z baristą, szkolenie cukiernicze, zajęcia językowe w zawodzie hotelarza i logistyka – już od najbliższego poniedziałku w Koszczycu startuje II Europejski Tydzień Umiejętności Zawodowych "Odkryj swój talent w Koszczycu".

Po raz drugi w Zespole Szkół im. Jana Koszczyca Witkiewicza odbędzie się adresowana do młodzieży gimnazjalnej impreza promująca szkolnictwo zawodowe. Będzie to okazja do spotkań z fachowcami z tak charakterystycznych dla Kazimierza branży jak hotelarstwo czy obsługa ruchu turystycznego oraz logistyka.

- Odwiedzą nas pasjonaci z branży hotelarskiej, w tym przedstawiciel sieci Marriott. Mam nadzieję, że pasja i energia naszych gości skłoni uczniów gimnazjum do zgłębiania tajników wiedzy branżowej właśnie w Koszczycu – mówi Agnieszka Małecka nauczyciel zawodu. –Hotelarstwo to wspaniała przygoda i nieograniczone perspektywy rozwoju zawodowego, a szkoła w Kazimierzu jest idealnym ku temu początkiem.

W programie różnorodne warsztaty i szkolenia, między innymi warsztaty z doradztwa zawodowego, pokaz umiejętności językowych w zawodach logistyka czy hotelarza, spotkanie z baristą, warsztaty cukiernicze czy szkolenie prezentujące możliwości drona w logistyce.

- W związku z tym, że logistyka zajmuje się przemieszczaniem dóbr, chcemy zaprezentować możliwości dronów w działaniach logistycznych jako bezawaryjny sposób na sprawne dostarczanie przedmiotów z jednego miejsca do drugiego – mówi nauczyciel zawodu Marek Banach. – W naszej szkole jest to temat nowy, który pragniemy kontynuować także poprzez bezpłatne uczestnictwo naszych uczniów w szkoleniu operatorów dronów, które planujemy przeprowadzić w ramach realizacji projektu „Od ucznia do profesjonalnego pracownika”.

W czasie II Europejskiego Tygodnia Umiejętności Zawodowych w Koszczycu pojawią się także partnerzy z Siegmundsburger Haus Werraquelle GmbH z Turyngii, współpracujący ze szkołą w ramach finansowanych ze środków europejskich praktyk zawodowych oraz przedstawiciele szkoły zawodowej z Węgier.

- W uczeniu zawodu stawiamy na praktykę nie tylko w kraju, ale i za granicą – mówi dyrektor szkoły Teodor Józefacki. – To ona pozwala uczniom sprawdzić w praktyce to, czego nauczyli się na zajęciach w szkole oraz zobaczyć, jak to robią inni, w tym nasi sąsiedzi z Niemiec czy partnerzy z Węgier.

Program II Europejskiego Tygodnia Umiejętności zawodowych „Odkryj swój talent w Koszczycu” 20 – 22 listopada

20 listopada poniedziałek

9.00 – 12.00 „Mój zawód – Twoja przyszłość” – spotkanie z partnerami i absolwentami szkoły
                       „Poznaj siebie” – warsztaty z doradztwa zawodowego

21 i 22 listopada wtorek i środa

9.00 – 9.30 „Poznaj siebie” – warsztaty z doradztwa zawodowego
9.30 – 10.30 „Dron – zabawka czy przyszłość logistyki?” – warsztaty
10.30 – 11.00 „Zawodowy poliglota” – pokaz umiejętności językowych uczniów Koszczyca
11.00 – 11.30 „Dobra kawa wizytówką hotelu” – spotkanie z baristą
11.30 – 12.00 „Hotelowe ciasteczko” – warsztaty cukiernicze

Skomentuj


Dodane komentarze (3)

 • Ignac
  Mikłucho Makłaj a jednak u ciebie od razu widać, że słoma z butów wystaje- taki wpis to wstyd skoro krytykujesz szkołę pochwal się czym się sam zajmujesz i co sobą prezentujesz!
  • Mikłucho Makłaj
   @ Ignac A co ja tu złego napisałem o szkole w Koszycu ? No co ? Opisałem to co się dzieje na Antypodach i nic poza tym. Nic mi za to zrobić nie możesz. Nic ! Jedynie obraźliwie pod moim adresem postukać w klawiaturę i pomarszczyć brwi. Pa !
 • Czarna
  Dlaczego tak bardzo Was uwiera, że ludzie, w tym bardzo młodzi chcą się zaprezentować?
  • pijany znad Grodarza
   Masz rację. Wstydzę się swojego wcześniejszego wpisu
  • Harry
   Jeżeli ktoś( w tym SZCZEGOLNIE MLODY!!!)--chce się zareprezentowac....to niech pomyśli wcześniej...i niech zrobi to na swój NOWY(tj.sobie wlasciwy)sposób,a nie ze powiela wzorce(np.z telewizji)
 • Mikłucho Makłaj
  Papua Nowa Gwinea podobne organizuje szkolenia zawodowe dla potrzeb obsługi turystów
  - taniec i śpiew ludożerców nagich z dzidami
  - uczta z prosiakiem na ognisku
  - polowanie na małpy
  - barista > przyniesienie kokosa z czubka palmy
  - noszenie lektyki po dżunglach, bagnach
  - smażenie szarańczy i innego robactwa
  • pijany znad Grodarza
   ale to wszystko przy pomocy DRONóW.

   haha. sprzedaż czajnikow i Pazura.

Mapa

Oświata

Zespół Szkół im. Jana Koszczyca Witkiewicza w Kazimierzu Dolnym


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Komunia Święta to wyjątkowy dzień dla każdego dziecka i jego rodziny. Chcemy Ci pomóc w organizacji tego wydarzenia. Jeżeli szukasz ofert noclegowych czy sal, to dobrze się składa, bo mamy takie.
Pokaż stopkę