Europejski Tydzień Umiejętności Zawodowych

Skomentuj (3)

Szkolnictwo zawodowe w Polsce nie cieszy się taką popularnością jak dawniej. Młodzież woli kształcić się w liceach ogólnokształcących, odkładając decyzję o podjęciu pracy na później. Warto jednak przewartościować ten sposób myślenia. Okazją ku temu może być Europejski Tydzień Umiejętności Zawodowych, który 5 grudnia rozpocznie się także w Kazimierzu.

Europejski Tydzień Umiejętności Zawodowych to nowa inicjatywa Komisji Europejskiej, która ma na celu promocję kształcenia i szkolenia zawodowego.


- Ten cel ma zostać osiągnięty poprzez zorganizowanie szeregu spotkań, podczas których uczestnicy będą mieli okazję zaprezentować swoje działania, podzielić się innowacyjnymi pomysłami, a także przedstawić rozwiązania wspierające współpracę przedsiębiorstw oraz instytucji z tego sektora – piszą inicjatorzy akcji.


Cykl inicjatyw promujących szkolnictwo zawodowe w Polsce odbędzie się także w Kazimierzu Dolnym – w Zespole Szkół im. Jana Koszczyca Witkiewicza, który jest jednym z 73 podmiotów promujących szkolnictwo zawodowe w Polsce i 746 w Europie w ramach tej ogólnoeuropejskiej akcji.


Europejski Tydzień Umiejętności Zawodowych zorganizowany tu został pod hasłem „Odkryj swój talent w Koszczycu”.

- Głównym celem naszego przedsięwzięcia jest promocja kształcenia i szkolenia zawodowego wśród społeczności lokalnej – mówią organizatorzy z Koszczyca. – Osoby młode stają przed dylematem podjęcia decyzji dotyczącej rozwoju swoich karier. Nasze działanie może pomóc im w dostrzeżeniu zalet związanych z wyborem kształcenia zawodowego. Chcemy pokazać, że zdobywanie specjalistycznych umiejętności i zawodów może być atrakcyjne.

W Europejskim Tygodniu Umiejętności Zawodowych organizowanym w Koszczycu wezmą udział przedstawiciele firm współpracujących ze szkołą oraz uczniowie z okolicznych szkół gimnazjalnych.

- Przeprowadzimy szereg praktycznych pokazów związanych z zawodem hotelarza i logistyka oraz innymi zawodami atrakcyjnymi na rynku pracy, w których kształcą się nasi uczniowie – deklarują organizatorzy akcji w Koszczycu. – Zorganizujemy spotkanie z doradcą zawodowym w celu określenia preferencji zawodowych młodzieży.

 

W ramach akcji w Koszczycu zplanowano m.in. warsztaty logistyczne i hotelarskie, w tym wizytę w kompleksie Gaca Fit Hotel*** i spotkanie z partnerami z Niemiec, gdzie młodzież odbywa praktyki zawodowe, a także pokazy z carvingu i warsztaty baristyczne.


Działający od blisko stu lat Zespół Szkół im. Jana Koszczyca Witkiewicza jest jedyną szkołą na terenie powiatu puławskiego, która włączyła się w akcję Komisji Europejskiej Europejski Tydzień Umiejętności Zawodowych – odkryj swój talent!


Europejski Tydzień Umiejętności Zawodowych „Odkryj swój talent w Koszczycu” 5 - 9 grudnia 2016 r.


Program

5 grudnia godz. 9.00 - 12.00

„Mój zawód – twoja przyszłość” - spotkanie z partnerami i absolwentami szkoły

„Poznaj siebie” – warsztaty z doradztwa zawodowego

6 grudnia godz. 9.00 - 12.00

„Poznaj siebie”- warsztaty z doradztwa zawodowego      
„Logistyk zawód z przyszłością –Twoją szansą na  zatrudnienie”
„Kształtowanie paletowej jednostki ładunkowej”  -  warsztaty.
„Obliczenie długości trwania procesu załadunku czy też wyładunku towaru przy wykorzystaniu modelu wózka widłowego” – warsztaty

7 grudnia godz. 9.00 - 12.00

„Poznaj siebie”- warsztaty z doradztwa zawodowego   
„Zdrowy styl życia”- wizyta w GACA FIT HOTEL***

8 grudnia godz. 9.00 - 12.00

„Praktyka zagraniczna - doświadczenia na całe życie” - spotkanie z partnerami z Niemiec
„Poznaj siebie”- warsztaty z doradztwa zawodowego
„Życie zawodowe kuriera”- praca w grupach , konkurs 4Z  (zaprojektuj, zareklamuj, zaplanuj, zrealizuj)
                                                 
9 grudnia godz. 9.00 - 12.00

„Poznaj siebie”- warsztaty z doradztwa zawodowego.   
„O kawie prawie wszystko” – warsztaty.
„Carving”- warsztaty, konkurs na dekorację półmiska.

 

 

Skomentuj


Dodane komentarze (3)

  • Ulka-Kazimierz
    Polityka to jedno, rzeczywistość to drugie. Jeżeli nie będziemy cenić tego, co mamy dobrego, dobrze nie będzie.
  • Zośka
    Elfer walinj ty się w ten ptasi mózg i odpowiedz sobie, kto szpital do ruiny doprowadził i kto szkoły w terenie polikwidował i nie pisz głupot bo wstyd... i przypomnij sobie od kiedy rządzi PIS i kto rządzi w Puławach!
  • elfer
    Fajnie ale co z tego skoro puławskie pisiory do spóły ze starostwem już knują by szkołę wygasić a teren pewnie opchnąć Bóg wie komu będą mieli na długi szpitala co go niemal do ruiny doprowadzili

Mapa

Oświata

Zespół Szkół im. Jana Koszczyca Witkiewicza w Kazimierzu Dolnym


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę