Europejski Tydzień Umiejętności Zawodowych

Skomentuj (3)

Szkolnictwo zawodowe w Polsce nie cieszy się taką popularnością jak dawniej. Młodzież woli kształcić się w liceach ogólnokształcących, odkładając decyzję o podjęciu pracy na później. Warto jednak przewartościować ten sposób myślenia. Okazją ku temu może być Europejski Tydzień Umiejętności Zawodowych, który 5 grudnia rozpocznie się także w Kazimierzu.

Europejski Tydzień Umiejętności Zawodowych to nowa inicjatywa Komisji Europejskiej, która ma na celu promocję kształcenia i szkolenia zawodowego.


- Ten cel ma zostać osiągnięty poprzez zorganizowanie szeregu spotkań, podczas których uczestnicy będą mieli okazję zaprezentować swoje działania, podzielić się innowacyjnymi pomysłami, a także przedstawić rozwiązania wspierające współpracę przedsiębiorstw oraz instytucji z tego sektora – piszą inicjatorzy akcji.


Cykl inicjatyw promujących szkolnictwo zawodowe w Polsce odbędzie się także w Kazimierzu Dolnym – w Zespole Szkół im. Jana Koszczyca Witkiewicza, który jest jednym z 73 podmiotów promujących szkolnictwo zawodowe w Polsce i 746 w Europie w ramach tej ogólnoeuropejskiej akcji.


Europejski Tydzień Umiejętności Zawodowych zorganizowany tu został pod hasłem „Odkryj swój talent w Koszczycu”.

- Głównym celem naszego przedsięwzięcia jest promocja kształcenia i szkolenia zawodowego wśród społeczności lokalnej – mówią organizatorzy z Koszczyca. – Osoby młode stają przed dylematem podjęcia decyzji dotyczącej rozwoju swoich karier. Nasze działanie może pomóc im w dostrzeżeniu zalet związanych z wyborem kształcenia zawodowego. Chcemy pokazać, że zdobywanie specjalistycznych umiejętności i zawodów może być atrakcyjne.

W Europejskim Tygodniu Umiejętności Zawodowych organizowanym w Koszczycu wezmą udział przedstawiciele firm współpracujących ze szkołą oraz uczniowie z okolicznych szkół gimnazjalnych.

- Przeprowadzimy szereg praktycznych pokazów związanych z zawodem hotelarza i logistyka oraz innymi zawodami atrakcyjnymi na rynku pracy, w których kształcą się nasi uczniowie – deklarują organizatorzy akcji w Koszczycu. – Zorganizujemy spotkanie z doradcą zawodowym w celu określenia preferencji zawodowych młodzieży.

 

W ramach akcji w Koszczycu zplanowano m.in. warsztaty logistyczne i hotelarskie, w tym wizytę w kompleksie Gaca Fit Hotel*** i spotkanie z partnerami z Niemiec, gdzie młodzież odbywa praktyki zawodowe, a także pokazy z carvingu i warsztaty baristyczne.


Działający od blisko stu lat Zespół Szkół im. Jana Koszczyca Witkiewicza jest jedyną szkołą na terenie powiatu puławskiego, która włączyła się w akcję Komisji Europejskiej Europejski Tydzień Umiejętności Zawodowych – odkryj swój talent!


Europejski Tydzień Umiejętności Zawodowych „Odkryj swój talent w Koszczycu” 5 - 9 grudnia 2016 r.


Program

5 grudnia godz. 9.00 - 12.00

„Mój zawód – twoja przyszłość” - spotkanie z partnerami i absolwentami szkoły

„Poznaj siebie” – warsztaty z doradztwa zawodowego

6 grudnia godz. 9.00 - 12.00

„Poznaj siebie”- warsztaty z doradztwa zawodowego      
„Logistyk zawód z przyszłością –Twoją szansą na  zatrudnienie”
„Kształtowanie paletowej jednostki ładunkowej”  -  warsztaty.
„Obliczenie długości trwania procesu załadunku czy też wyładunku towaru przy wykorzystaniu modelu wózka widłowego” – warsztaty

7 grudnia godz. 9.00 - 12.00

„Poznaj siebie”- warsztaty z doradztwa zawodowego   
„Zdrowy styl życia”- wizyta w GACA FIT HOTEL***

8 grudnia godz. 9.00 - 12.00

„Praktyka zagraniczna - doświadczenia na całe życie” - spotkanie z partnerami z Niemiec
„Poznaj siebie”- warsztaty z doradztwa zawodowego
„Życie zawodowe kuriera”- praca w grupach , konkurs 4Z  (zaprojektuj, zareklamuj, zaplanuj, zrealizuj)
                                                 
9 grudnia godz. 9.00 - 12.00

„Poznaj siebie”- warsztaty z doradztwa zawodowego.   
„O kawie prawie wszystko” – warsztaty.
„Carving”- warsztaty, konkurs na dekorację półmiska.

 

 

Skomentuj


Dodane komentarze (3)

  • Ulka-Kazimierz
    Polityka to jedno, rzeczywistość to drugie. Jeżeli nie będziemy cenić tego, co mamy dobrego, dobrze nie będzie.
  • Zośka
    Elfer walinj ty się w ten ptasi mózg i odpowiedz sobie, kto szpital do ruiny doprowadził i kto szkoły w terenie polikwidował i nie pisz głupot bo wstyd... i przypomnij sobie od kiedy rządzi PIS i kto rządzi w Puławach!
  • elfer
    Fajnie ale co z tego skoro puławskie pisiory do spóły ze starostwem już knują by szkołę wygasić a teren pewnie opchnąć Bóg wie komu będą mieli na długi szpitala co go niemal do ruiny doprowadzili

Mapa

Oświata

Zespół Szkół im. Jana Koszczyca Witkiewicza w Kazimierzu Dolnym


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Komunia Święta to wyjątkowy dzień dla każdego dziecka i jego rodziny. Chcemy Ci pomóc w organizacji tego wydarzenia. Jeżeli szukasz ofert noclegowych czy sal, to dobrze się składa, bo mamy takie.
Pokaż stopkę