Młodzież z Koszczyca znowu w Niemczech

Skomentuj (1)

Kolejna grupa uczniów z Koszczyca wyjechała na miesięczne praktyki do Niemiec. Tym razem szlify w zawodzie zdobywać będą młodzi hotelarze i logistycy.

Kolejna dwunastka uczniów z Zespołu Szkół im. Jana Koszczyca Witkiewicza w Kazimierzu Dolnym wyjechała na zawodowe praktyki zagraniczne do Niemiec. Przez najbliższy miesiąc będą oni odbywać praktyki zawodowe w Scheibe Alsbach w Turyngii.

Wyjazd został zorganizowany w ramach projektu „Praktyka zagraniczna – doświadczenia na całe życie” finansowanego z programu Erasmus +. Jego celem jest m.in. promowanie równego dostępu do kształcenia zawodowego na najwyższym poziomie europejskim.

- Dzięki realizacji projektu szkoła jest w stałym kontakcie z niemieckimi przedsiębiorstwami i dostosowuje kształcenie zawodowe do wymagań i oczekiwań europejskich przedsiębiorstw – mówi Sylwia Dziwiszek, koordynator projektu „Praktyka zagraniczna – doświadczenia na całe życie”. – Od tego roku szkolnego w klasach Technikum Hotelarskiego i Technikum Logistycznego uczniowie będą uczyć się języka niemieckiego ogólnego, ale także zawodowego. 

Praktykanci z Koszczyca nie ponoszą żadnych kosztów finansowych. Koszty podróży, zakwaterowania, wyżywienia, ubezpieczenia, przygotowania w Polsce oraz kieszonkowe dla każdego uczestnika stażu pochodzą z programu.

Pierwsza grupa uczniów w ramach tego projektu była na miesięcznych praktykach zawodowych w Niemczech w czerwcu. Byli to nie tylko uczniowie Technikum Hotelarskiego, Technikum Logistycznego, ale także Zasadniczej Szkoły Zawodowej: mechanicy pojazdów samochodowych, monterzy zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie i kucharze. Zostali oni wysoko ocenieni przez niemieckich przedsiębiorców.

Wciąż na praktykach zawodowych w Niemczech przebywają jeszcze uczniowie Technikum Hotelarskiego z Koszczyca. Ich trzymiesięczny pobyt zakończy się w połowie września.

Tekst: Zespół Szkół im. Jana koszczyca Witkiewicza w Kazimierzu Dolnym

Skomentuj


Dodane komentarze (1)

  • czytelnik
    I brawo dla takiego projektu, doświadczenie i prestiż dla młodzieży , tylko szkoda ze Niemieccy pracodawcy nie uznają naszych polskich świadectw ukończenia profesji.

Mapa

Oświata

Zespół Szkół im. Jana Koszczyca Witkiewicza w Kazimierzu Dolnym


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poszukujesz noclegu na Boże Ciało 2021? Dobrze trafiłeś! Zobacz oferty noclegowe, dzięki którym bez trudu zaplanujesz swój wymarzony wyjazd na Boże Ciało 2021.
Znamy sposób na udane Wakacje 2021! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2021. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Pokaż stopkę