Poznajmy kazimierskie wąwozy

zobacz więcej (35)

Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki pracuje nad mapą okolicznych wąwozów lessowych. Ukaże się ona początku sezonu.
Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki wybrał 40 wąwozów nie tylko w samym Kazimierzu, ale i okolicy. Warto poznawać je jeszcze przed rozpoczęciem sezonu turystycznego, bo teraz najlepiej widoczna jest ich struktura.

Czy spacery po kazimierskich wąwozach w czasie ogłoszonego przez Ministra Zdrowia stanu zagrożenia epidemicznego są zgodne z rozporządzeniem i bezpieczne dla zdrowia?

 - Każda aktywność fizyczna z dala od skupisk ludzkich jest zalecana – odpowiada rzecznik prasowy Głównego Inspektoratu Sanitarnego w Warszawie Jan Bondar. – Spacery na świeżym powietrzu można polecić każdemu. 

W takim razie polecamy, zwłaszcza że pogoda słoneczna.

Popatrzmy, jak pięknie prezentuje się na zdjęciach KOKPiT Norowy Dół, który łączy Góry (tuż przy stacji przekaźnikowej TV) z ulicą Puławską w okolicach klasztoru betanek. Czy wiecie dokąd prowadzi wąwóz Pruszkowskiego? Że Głęboczyzna biegnie – pewnie z leciutką zadyszką, bo pod górę – pod arkadami cmentarnego mostku? Że Granicznik tuż za Hotelem Spichlerz na końcu Krakowskiej otwiera jeden z najpiękniejszych widoków na dolinę Wisły? A Plebanka kryje tajemnice powstańców listopadowych?

Tym, którzy chcieliby dowiedzieć się czegoś więcej, polecamy opowieści przewodnika turystycznego Marcina Pisuli na Facebooku>>>.

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Szukasz noclegu podczas delegacji, wyjazdu służbowego? Poniżej znajdziesz listę obiektów oferujących nocleg. Znajdź interesującą Cię ofertę i skontaktuj się z właścicielem w celu uzgodnienia...
Szukasz noclegu w ustronnym miejscu? Chcesz odpocząć z dala od tłumu ludzi, zgiełku miasta, w zacisznej okolicy lub na łonie przyrody? Ta oferta jest dla Ciebie. Poniżej znajdziesz listę obiektów...
Pokaż stopkę