Nieco dalej za zakrętem: Pomorze

zobacz więcej (15)

Zabieramy Państwa do Pomorza. Z wiadomych względów wirtualnie.
Pomorze – z morzem miejscowość nie ma nic wspólnego. Chyba że Chodelka do Wisły, a Wisła do morza prowadzi. A może bardziej wieś powstała po zarazie? Po morze?
Pomorze położone jest tuż przed Opolem Lubelskim, ok. 20 km od Kazimierza Dolnego. Słynęło kiedyś z młyna, mieszkańcy Kazimierza wozili tam kiedyś zboże na przemiał.
Dziś warto odwiedzić to miejsce, aby przyjrzeć się urokliwej ścieżce przyrodniczej "Kleniewo". Ścieżka ma 3 km i znajduje się w kompleksie leśnym na brzegu rzeki Chodelki. Pierwsza część spaceru to naturalny las nad rzeczką, druga pokazuje gospodarkę leśną.
To miejsce, gdzie można i odpocząć, i zachwycić się przyrodą. Doceni je i laik, i profesjonalista.
Dojazd: Pomorze znajduje się o 20 minut podróży autem z Kazimierza na południe w kierunku Opola Lubelskiego (21km). Dojazd do ścieżki Kleniewo ułatwiają znaki drogowe ustawione w miejscowości Kazimierzów (na skrzyżowaniu drogi powiatowej nr 2611L z drogą wojewódzką nr 824) oraz w miejscowości Pomorze. Ścieżka o kształcie pętli, zaczyna się obok wiaty turystycznej nad spiętrzeniem rzeki Chodelki. Prowadzi lasem wzdłuż rzeki. Na tablicach edukacyjnych znajdziemy informacje o krzewach, drzewach, mieszkańcach lasu oraz o gospodarce leśnej. W połowie trasy nad rozlewiskiem Chodelki z platformy widokowej możemy podziwiać krajobraz.
Tekst: Danuta Borzecka,
przewodnik turystyczny

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2020.
Zaplanuj razem z nami świąteczny wyjazd do dowolnego miejsca w Polsce. Poznaj oferty specjalne noclegów na Wigilię i Boże Narodzenie 2020.
Pokaż stopkę