Poznajmy kazimierskie wąwozy

zobacz więcej (35)

Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki pracuje nad mapą okolicznych wąwozów lessowych. Ukaże się ona początku sezonu.
Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki wybrał 40 wąwozów nie tylko w samym Kazimierzu, ale i okolicy. Warto poznawać je jeszcze przed rozpoczęciem sezonu turystycznego, bo teraz najlepiej widoczna jest ich struktura.

Czy spacery po kazimierskich wąwozach w czasie ogłoszonego przez Ministra Zdrowia stanu zagrożenia epidemicznego są zgodne z rozporządzeniem i bezpieczne dla zdrowia?

 - Każda aktywność fizyczna z dala od skupisk ludzkich jest zalecana – odpowiada rzecznik prasowy Głównego Inspektoratu Sanitarnego w Warszawie Jan Bondar. – Spacery na świeżym powietrzu można polecić każdemu. 

W takim razie polecamy, zwłaszcza że pogoda słoneczna.

Popatrzmy, jak pięknie prezentuje się na zdjęciach KOKPiT Norowy Dół, który łączy Góry (tuż przy stacji przekaźnikowej TV) z ulicą Puławską w okolicach klasztoru betanek. Czy wiecie dokąd prowadzi wąwóz Pruszkowskiego? Że Głęboczyzna biegnie – pewnie z leciutką zadyszką, bo pod górę – pod arkadami cmentarnego mostku? Że Granicznik tuż za Hotelem Spichlerz na końcu Krakowskiej otwiera jeden z najpiękniejszych widoków na dolinę Wisły? A Plebanka kryje tajemnice powstańców listopadowych?

Tym, którzy chcieliby dowiedzieć się czegoś więcej, polecamy opowieści przewodnika turystycznego Marcina Pisuli na Facebooku>>>.

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Długi Weekend majowy 2024 zapowiada się cudownie. Będzie jeszcze lepszy, jeżeli skorzystasz z oferty specjalnej na majówkę.
Pokaż stopkę