Poznajmy kazimierskie wąwozy

zobacz więcej (35)

Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki pracuje nad mapą okolicznych wąwozów lessowych. Ukaże się ona początku sezonu.
Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki wybrał 40 wąwozów nie tylko w samym Kazimierzu, ale i okolicy. Warto poznawać je jeszcze przed rozpoczęciem sezonu turystycznego, bo teraz najlepiej widoczna jest ich struktura.

Czy spacery po kazimierskich wąwozach w czasie ogłoszonego przez Ministra Zdrowia stanu zagrożenia epidemicznego są zgodne z rozporządzeniem i bezpieczne dla zdrowia?

 - Każda aktywność fizyczna z dala od skupisk ludzkich jest zalecana – odpowiada rzecznik prasowy Głównego Inspektoratu Sanitarnego w Warszawie Jan Bondar. – Spacery na świeżym powietrzu można polecić każdemu. 

W takim razie polecamy, zwłaszcza że pogoda słoneczna.

Popatrzmy, jak pięknie prezentuje się na zdjęciach KOKPiT Norowy Dół, który łączy Góry (tuż przy stacji przekaźnikowej TV) z ulicą Puławską w okolicach klasztoru betanek. Czy wiecie dokąd prowadzi wąwóz Pruszkowskiego? Że Głęboczyzna biegnie – pewnie z leciutką zadyszką, bo pod górę – pod arkadami cmentarnego mostku? Że Granicznik tuż za Hotelem Spichlerz na końcu Krakowskiej otwiera jeden z najpiękniejszych widoków na dolinę Wisły? A Plebanka kryje tajemnice powstańców listopadowych?

Tym, którzy chcieliby dowiedzieć się czegoś więcej, polecamy opowieści przewodnika turystycznego Marcina Pisuli na Facebooku>>>.

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę