Widzialna Ręka pomoże i Tobie!

Jeśli potrzebujesz wsparcia, nie możesz wyjść po zakupy, nie ma kto wyprowadzić Twojego psa – pomoże Ci Widzialna Ręka. Także w Kazimierzu.
Działa w Polsce, ale już także poza jej granicami. Oferują pomoc różnego rodzaju: w zrobieniu zakupów, wyprowadzeniu psa, prowadzą bezpłatne konsultacje psychologiczne albo oprowadzają z kamerką po lesie, organizują zajęcia dla dzieci, naukę języków, programowania, gry na gitarze… Pomysłów wciąż przybywa – w zależności od inwencji i potrzeb.

Jej nazwa pochodzi od akcji rozpoczętej w Polsce w latach 50. Niewidzialna Ręka, w ramach której anonimowo pomagano sobie w Polsce.

- Chciałem do tamtej inicjatywy nawiązać, ale uznałem też, że właśnie teraz ta ręka musi stać się widzialna. Nie powinniśmy już być anonimowi, tylko pomagać sobie twarzą w twarz. Oczywiście w obecnej sytuacji to oznacza przez Skype’a i przy zachowaniu bezpiecznej odległości, ale chodzi o to, żeby budować lokalną społeczność – mówi na portalu Oko.Press inicjator akcji Filip Żulewski z Warszawy.

Widzialna Ręka to grupa na Facebooku. Powstała 11 marca, a dziś liczy już około 150 grup pomocowych. Wolontariusze formują się także w Kazimierzu.

- Lubię pomagać, lubię zwierzęta. Mogę - zgodnie z ideą akcji nieodpłatnie – komuś zrobić zakupy, wyprowadzić pieska – deklaruje organizatorka grupy w Kazimierzu Monika Piekoś. – Wystarczy zadzwonić 721 257 645.

Nieodpłatną pomoc psychologiczną oferuje psycholog Joanna Stefańska.

- Jeżeli ktoś odczuwa lęk w związku z obecną trudną sytuacją służę nieodpłatnie wsparciem psychologicznym za pośrednictwem Skype’a lub Messengera – mówi Joanna Stefańska. – Można też zadzwonić 500 148 663.

Widzialna Ręka może pomóc i Tobie! Także w Kazimierzu. Dzisiaj nikt nie może być sam!

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę