Kierunek: edukacja

Skomentuj (2)

zobacz więcej (6)

Przygotowanie autorskiej biżuterii, lepienie naczyń ceramicznych czy też samodzielne wykonanie wielobarwnego płócienka – wszystko to jest teraz w zasięgu ręki. Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym organizuje bowiem cykl bezpłatnych warsztatów, w których możesz wziąć udział również i Ty. Zapisy już trwają.

Już niebawem, bo w dniach 18 – 20 listopada w Manufakturze Muzealnej Muzeum Nadwiślańskiego odbędą się warsztaty złotnicze. To bezpłatne zajęcia przeznaczone dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Trwają one jeden dzień. Organizatorzy zapewniają niezbędne materiały oraz wyżywienie. Któż z nas nie chciałby wykonać własnej biżuterii i spróbować swoich sił w zawodzie złotnika? Tym bardziej, że zajęcia prowadzone będą przez profesjonalnych i doświadczonych jubilerów.

- Można mieć złote myśli, znaleźć złoty środek, ale my oferujemy Wam warsztaty złotnicze, gdzie sami wykonacie autorską biżuterię – piszą organizatorzy warsztatów.

Zajęcia dzielą się na dwie części: wykład i ćwiczenia. Jako pierwszy odbędzie się wykład poświęcony historycznym technikom złotniczym. Kolejny etap to blok zajęć praktycznych, których celem będzie własnoręczne wykonanie bransolety. Warsztaty prowadzone będą przez artystów plastyków z Wytwórni Antidotum, specjalizujących się w tworzeniu biżuterii historycznej, rekonstrukcji, repusowaniu, grawerowaniu i emaliowaniu.

Zaś w pierwszych dniach grudnia Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym oferuje wszystkim chętnym udział w warsztatach: ceramicznych i tkackich. Zajęcia te skierowane są nie tylko do młodzieży, ale i osób dorosłych.

- Oddział Grodzisko Żmijowiska zaprasza młodzież oraz dorosłych do Manufaktury Muzealnej na jednodniowe, bezpłatne warsztaty ceramiczne – czytamy w zaproszeniu. – Podczas zajęć poznasz różne techniki kształtowania gliny, które umożliwią Ci tworzenie samodzielnych prac. Obcowanie z plastycznym surowcem pobudzi Twoją wyobraźnię, rozwinie kreatywność oraz ujawni drzemiącą również w Tobie ekspresję artystyczną.

W programie zaplanowano m.in. zapoznanie się z surowcem oraz narzędziami pracowni ceramicznej, lepienie naczyń w ręku z pełnej kuli, wykonanie dekoracyjnych mis w formie i ozdobnych tabliczek glinianych oraz formowanie koralików i zawieszek. Warto dodać, że wszystkie wykonane przez siebie prace można zabrać ze sobą lub pozostawić do utrwalenia – wypalenia w piecu garncarskim.

W tym samym czasie odbywać się będą jednodniowe, także bezpłatne, warsztaty tkackie.

W ramach tych z kolei zajęć uczestnicy będą mieli niepowtarzalną okazję, by poznać różne techniki tkackie, a także samodzielnie wykonać prostą wielobarwną tkaninę.

Zarówno warsztaty ceramiczne, jak i tkackie odbywać się będą w Manufakturze Muzealnej, przy ul. Podzamcze 20 w dniach 3, 4 i 7 grudnia 2015 r. w godz. 10.00 – 14.00.

Zapisy już trwają, nie warto, więc zwlekać z rezerwacją, bo liczba miejsc jest ograniczona a o przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń.

Wszystkie wyżej wymienione warsztaty odbywają się w ramach projektu "Kierunek edukacja", dofinansowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

Skomentuj


Dodane komentarze (2)

  • Ala
    Świetny program! Nareszcie coś ciekawego i na poziomie, a nie w kółko wyszywanki.
  • Gość
    Zajęcia zapowiadają się bardzo ciekawie, byłam już na jednych warsztatach ceramicznych organizowanych przez Muzeum Nadwiślańskie i gorąco polecam

Mapa

Muzea

Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę