Kierunek: edukacja

Skomentuj (2)

zobacz więcej (6)

Przygotowanie autorskiej biżuterii, lepienie naczyń ceramicznych czy też samodzielne wykonanie wielobarwnego płócienka – wszystko to jest teraz w zasięgu ręki. Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym organizuje bowiem cykl bezpłatnych warsztatów, w których możesz wziąć udział również i Ty. Zapisy już trwają.

Już niebawem, bo w dniach 18 – 20 listopada w Manufakturze Muzealnej Muzeum Nadwiślańskiego odbędą się warsztaty złotnicze. To bezpłatne zajęcia przeznaczone dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Trwają one jeden dzień. Organizatorzy zapewniają niezbędne materiały oraz wyżywienie. Któż z nas nie chciałby wykonać własnej biżuterii i spróbować swoich sił w zawodzie złotnika? Tym bardziej, że zajęcia prowadzone będą przez profesjonalnych i doświadczonych jubilerów.

- Można mieć złote myśli, znaleźć złoty środek, ale my oferujemy Wam warsztaty złotnicze, gdzie sami wykonacie autorską biżuterię – piszą organizatorzy warsztatów.

Zajęcia dzielą się na dwie części: wykład i ćwiczenia. Jako pierwszy odbędzie się wykład poświęcony historycznym technikom złotniczym. Kolejny etap to blok zajęć praktycznych, których celem będzie własnoręczne wykonanie bransolety. Warsztaty prowadzone będą przez artystów plastyków z Wytwórni Antidotum, specjalizujących się w tworzeniu biżuterii historycznej, rekonstrukcji, repusowaniu, grawerowaniu i emaliowaniu.

Zaś w pierwszych dniach grudnia Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym oferuje wszystkim chętnym udział w warsztatach: ceramicznych i tkackich. Zajęcia te skierowane są nie tylko do młodzieży, ale i osób dorosłych.

- Oddział Grodzisko Żmijowiska zaprasza młodzież oraz dorosłych do Manufaktury Muzealnej na jednodniowe, bezpłatne warsztaty ceramiczne – czytamy w zaproszeniu. – Podczas zajęć poznasz różne techniki kształtowania gliny, które umożliwią Ci tworzenie samodzielnych prac. Obcowanie z plastycznym surowcem pobudzi Twoją wyobraźnię, rozwinie kreatywność oraz ujawni drzemiącą również w Tobie ekspresję artystyczną.

W programie zaplanowano m.in. zapoznanie się z surowcem oraz narzędziami pracowni ceramicznej, lepienie naczyń w ręku z pełnej kuli, wykonanie dekoracyjnych mis w formie i ozdobnych tabliczek glinianych oraz formowanie koralików i zawieszek. Warto dodać, że wszystkie wykonane przez siebie prace można zabrać ze sobą lub pozostawić do utrwalenia – wypalenia w piecu garncarskim.

W tym samym czasie odbywać się będą jednodniowe, także bezpłatne, warsztaty tkackie.

W ramach tych z kolei zajęć uczestnicy będą mieli niepowtarzalną okazję, by poznać różne techniki tkackie, a także samodzielnie wykonać prostą wielobarwną tkaninę.

Zarówno warsztaty ceramiczne, jak i tkackie odbywać się będą w Manufakturze Muzealnej, przy ul. Podzamcze 20 w dniach 3, 4 i 7 grudnia 2015 r. w godz. 10.00 – 14.00.

Zapisy już trwają, nie warto, więc zwlekać z rezerwacją, bo liczba miejsc jest ograniczona a o przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń.

Wszystkie wyżej wymienione warsztaty odbywają się w ramach projektu "Kierunek edukacja", dofinansowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

Skomentuj


Dodane komentarze (2)

  • Ala
    Świetny program! Nareszcie coś ciekawego i na poziomie, a nie w kółko wyszywanki.
  • Gość
    Zajęcia zapowiadają się bardzo ciekawie, byłam już na jednych warsztatach ceramicznych organizowanych przez Muzeum Nadwiślańskie i gorąco polecam

Mapa

Muzea

Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Komunia Święta to wyjątkowy dzień dla każdego dziecka i jego rodziny. Chcemy Ci pomóc w organizacji tego wydarzenia. Jeżeli szukasz ofert noclegowych czy sal, to dobrze się składa, bo mamy takie.
Pokaż stopkę