XVII Święto Jesieni

zobacz więcej (6)

Już w środę 23 września zaczyna się kalendarzowa jesień. W Muzeum Nadwiślańskim jej początek obchodzony jest hucznie jako święto. XVII Święto Jesieni już 27 września!

Warzywa, owoce, kwiaty, grzyby, a także miody, domowe przetwory i inne dary jesieni, a także potrawy tradycyjnej kuchni i wyroby ludowego rzemiosła będziemy mogli podziwiać na corocznej wystawie „Z lasów, pól i ogrodów” prezentowanej na błoniach nadwiślańskich przed spichlerzem Ulanowskich - siedzibą Oddziału Przyrodniczego Muzeum Nadwiślańskiego. Być może niektóre z nich zakupimy do swoich domów, być może niektóre trafią do nas jako nagrody w różnych jesiennych konkursach organizowanych przez muzeum.

Święto Jesieni ma charakter rodzinny, stąd dla najmłodszych przygotowano kącik z zabawami edukacyjnymi w ogrodzie muzealnym.
Imprezie towarzyszyć będą występy kapel ludowych z terenu Lubelszczyzny.

Muzeum zaprasza 27 września w godzinach 10.00 – 16.00. Wstęp wolny.

 

Fot. Muzeum Nadwiślańskie

 

Skomentuj


Mapa

Muzea

Muzeum Przyrodnicze


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Wyjazd to idealny pomysł na perfekcyjny Dzień Kobiet 2021. Jeżeli szukasz interesującego miejsca, zobacz co oferują właściciele obiektów na ten szczególny dzień.
To osoby tworzą świąteczną atmosferę. Jest tyle pięknych miejsce w Polsce, gdzie można spędzić Święta Wielkanocne 2021. Sprawdź listę obiektów, które przygotowały na ten czas ofertę specjalną.
Pokaż stopkę