XVII Święto Jesieni

zobacz więcej (6)

Już w środę 23 września zaczyna się kalendarzowa jesień. W Muzeum Nadwiślańskim jej początek obchodzony jest hucznie jako święto. XVII Święto Jesieni już 27 września!

Warzywa, owoce, kwiaty, grzyby, a także miody, domowe przetwory i inne dary jesieni, a także potrawy tradycyjnej kuchni i wyroby ludowego rzemiosła będziemy mogli podziwiać na corocznej wystawie „Z lasów, pól i ogrodów” prezentowanej na błoniach nadwiślańskich przed spichlerzem Ulanowskich - siedzibą Oddziału Przyrodniczego Muzeum Nadwiślańskiego. Być może niektóre z nich zakupimy do swoich domów, być może niektóre trafią do nas jako nagrody w różnych jesiennych konkursach organizowanych przez muzeum.

Święto Jesieni ma charakter rodzinny, stąd dla najmłodszych przygotowano kącik z zabawami edukacyjnymi w ogrodzie muzealnym.
Imprezie towarzyszyć będą występy kapel ludowych z terenu Lubelszczyzny.

Muzeum zaprasza 27 września w godzinach 10.00 – 16.00. Wstęp wolny.

 

Fot. Muzeum Nadwiślańskie

 

Skomentuj


Mapa

Muzea

Muzeum Nadwiślańskie / Oddział Przyrodniczy


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
To osoby tworzą świąteczną atmosferę. Jest tyle pięknych miejsce w Polsce, gdzie można spędzić Święta Wielkanocne 2024. Sprawdź listę obiektów, które przygotowały na ten czas ofertę specjalną.
Pokaż stopkę