By dorównać Skoczylasowi

Skomentuj (1)

W Muzeum Nadwiślańskim trwa wystawa monograficzna Władysława Skoczylasa. Towarzyszy ciekawy program edukacyjny, w tym warsztaty z zakresu grafiki wypukłej, najstarszej techniki graficznej, do której zalicza się drzeworyt i linoryt.

O wystawie monograficznej Władysława Skoczylasa prezentowanej obecnie w Galerii Wystaw Czasowych Muzeum Nadwiślańskiego pisaliśmy już kilkakrotnie. Dla wszystkich miłośników twórczości Skoczylasa mamy wspaniałą wiadomość! Otóż wystawie tej towarzyszy ciekawy program edukacyjny składający się z oprowadzeń tematycznych oraz warsztatów z grafiki warsztatowej.

Czwartkowe oprowadzania tematyczne to wspaniała okazja, by dowiedzieć się wielu ciekawych informacji z życia artysty, m.in. ile lat Skoczylas spędził w Zakopanem, kiedy zaczął przyjeżdżać do Kazimierza, dlaczego musiał zarzucić malarstwo olejne oraz jak odkrył dla siebie technikę drzeworytu.

Pierwsze spotkanie już za nami. Przed nami jeszcze pięć. Oto terminy: 26 listopada, 3, 10 i 17 grudnia oraz 7 stycznia następnego roku. Oprowadzanie rozpoczyna się o godzinie 10.30. Wstęp na podstawie biletu na wystawę.

- Warsztaty z grafiki składają się z dwóch części: merytorycznej, obejmującej oprowadzanie po wystawie czasowej „Władysław Skoczylas 1883-1934” prezentowanej w Galerii Wystaw Czasowych oraz części praktycznej umożliwiającej zdobycie wiedzy w technice linorytu, prowadzonej w Manufakturze Muzealnej – czytamy w zaproszeniu. – Uczestnicy będą mieli okazję samodzielnie wykonać projekt i własnoręcznie go odbić na papierze, a wykonaną odbitkę zabrać ze sobą do domu.

Jak piszą organizatorzy, podstawą tworzenia techniki linorytu jest rytowanie obrazu w miękkim materiale (najczęściej w linoleum) przy pomocy dłuta lub noża.

Warto dodać, że zajęcia prowadzone są przez wykwalifikowaną kadrę pracowników, w tym artystę plastyka Jarosława Gosia. Warsztaty skierowane są zarówno do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych, jak i szkół artystycznych oraz dorosłych. Rozpoczęły się 16 listopada, zaś termin zakończenia to 7 stycznia 2016 r. Godziny rozpoczęcia ustalane są indywidualnie, czas trwania zajęć to 3 godz. Koszt udziału w warsztatach – 20 zł/os. (w cenę wliczony jest bilet wstępu na wystawę czasową).

 

Skomentuj


Dodane komentarze (1)

Mapa

Muzea

Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Zimowe szaleństwo podczas Ferii 2023! Szukasz miejsca, gdzie odpoczniesz? Marzy Ci się szusowanie na nartach? Sprawdź listę noclegów z ofertami specjalnymi na ferie zimowe.
Pokaż stopkę