By dorównać Skoczylasowi

Skomentuj (1)

W Muzeum Nadwiślańskim trwa wystawa monograficzna Władysława Skoczylasa. Towarzyszy ciekawy program edukacyjny, w tym warsztaty z zakresu grafiki wypukłej, najstarszej techniki graficznej, do której zalicza się drzeworyt i linoryt.

O wystawie monograficznej Władysława Skoczylasa prezentowanej obecnie w Galerii Wystaw Czasowych Muzeum Nadwiślańskiego pisaliśmy już kilkakrotnie. Dla wszystkich miłośników twórczości Skoczylasa mamy wspaniałą wiadomość! Otóż wystawie tej towarzyszy ciekawy program edukacyjny składający się z oprowadzeń tematycznych oraz warsztatów z grafiki warsztatowej.

Czwartkowe oprowadzania tematyczne to wspaniała okazja, by dowiedzieć się wielu ciekawych informacji z życia artysty, m.in. ile lat Skoczylas spędził w Zakopanem, kiedy zaczął przyjeżdżać do Kazimierza, dlaczego musiał zarzucić malarstwo olejne oraz jak odkrył dla siebie technikę drzeworytu.

Pierwsze spotkanie już za nami. Przed nami jeszcze pięć. Oto terminy: 26 listopada, 3, 10 i 17 grudnia oraz 7 stycznia następnego roku. Oprowadzanie rozpoczyna się o godzinie 10.30. Wstęp na podstawie biletu na wystawę.

- Warsztaty z grafiki składają się z dwóch części: merytorycznej, obejmującej oprowadzanie po wystawie czasowej „Władysław Skoczylas 1883-1934” prezentowanej w Galerii Wystaw Czasowych oraz części praktycznej umożliwiającej zdobycie wiedzy w technice linorytu, prowadzonej w Manufakturze Muzealnej – czytamy w zaproszeniu. – Uczestnicy będą mieli okazję samodzielnie wykonać projekt i własnoręcznie go odbić na papierze, a wykonaną odbitkę zabrać ze sobą do domu.

Jak piszą organizatorzy, podstawą tworzenia techniki linorytu jest rytowanie obrazu w miękkim materiale (najczęściej w linoleum) przy pomocy dłuta lub noża.

Warto dodać, że zajęcia prowadzone są przez wykwalifikowaną kadrę pracowników, w tym artystę plastyka Jarosława Gosia. Warsztaty skierowane są zarówno do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych, jak i szkół artystycznych oraz dorosłych. Rozpoczęły się 16 listopada, zaś termin zakończenia to 7 stycznia 2016 r. Godziny rozpoczęcia ustalane są indywidualnie, czas trwania zajęć to 3 godz. Koszt udziału w warsztatach – 20 zł/os. (w cenę wliczony jest bilet wstępu na wystawę czasową).

 

Skomentuj


Dodane komentarze (1)

Mapa

Muzea

Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę