Arni i Dobek w Willi pod Wiewiórką

Skomentuj (2)

zobacz więcej (6)

Arni i Dobek – postacie z książki Grażyny Lutosławskiej „Jak Arni i Dobek ratowali świat” zajrzeli do kazimierskiej Willi pod Wiewiórką razem z autorką. Powiedziały magiczne „Dzień dobry” i weszły do wyobraźni kazimierskich dzieci.

Gdy ma się dziewięć lat przestaje się wierzyć w Świętego Mikołaja, Wróżki Zębuszki i czary. Chociaż tak naprawdę – niezupełnie. Może po prostu zaczyna być wstyd, by do tego się przyznać? Życie bez magii w szerokim tego słowa znaczeniu jest uboższe. Bo przecież cuda się zdarzają. Pojawia się siostra, którą bardzo chcieliśmy mieć, kakao, o które nie zdążyliśmy nawet jeszcze poprosić na śniadanie, przyjaciel, który stoi za nami murem nawet wtedy, gdy pokłóciliśmy się z nim na śmierć i życie. I tysiące innych rzeczy. Każdego dnia. W każdym wieku. Wystarczy tylko mieć uszy i oczy otwarte.

W taki świat magii wprowadzała dzieci i obecnych dorosłych w Willi pod Wiewiórką Grażyna Lutosławska autorka książki „Jak Arni i Dobek ratowali świat”. Aksamitny głos autorki, który można usłyszeć na co dzień w Radiu Lublin, otwierał zaczarowane drzwi i rozwiewał ostatnie wątpliwości.

Dzieci słuchały jak zaczarowane. A potem rozmawiały z autorką – o Arnim i Dobku i o sobie. Bo te światy stały się na nowo tożsame. A pod drewnianym sufitem salonu Kuncewiczów wirował czarny motyl. Magia…

 

Skomentuj


Dodane komentarze (2)

Mapa

Muzea

Dom Marii i Jerzego Kuncewiczów


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poszukujesz noclegu na Boże Ciało 2021? Dobrze trafiłeś! Zobacz oferty noclegowe, dzięki którym bez trudu zaplanujesz swój wymarzony wyjazd na Boże Ciało 2021.
Znamy sposób na udane Wakacje 2021! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2021. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Pokaż stopkę