Arni i Dobek w Willi pod Wiewiórką

Skomentuj (2)

zobacz więcej (6)

Arni i Dobek – postacie z książki Grażyny Lutosławskiej „Jak Arni i Dobek ratowali świat” zajrzeli do kazimierskiej Willi pod Wiewiórką razem z autorką. Powiedziały magiczne „Dzień dobry” i weszły do wyobraźni kazimierskich dzieci.

Gdy ma się dziewięć lat przestaje się wierzyć w Świętego Mikołaja, Wróżki Zębuszki i czary. Chociaż tak naprawdę – niezupełnie. Może po prostu zaczyna być wstyd, by do tego się przyznać? Życie bez magii w szerokim tego słowa znaczeniu jest uboższe. Bo przecież cuda się zdarzają. Pojawia się siostra, którą bardzo chcieliśmy mieć, kakao, o które nie zdążyliśmy nawet jeszcze poprosić na śniadanie, przyjaciel, który stoi za nami murem nawet wtedy, gdy pokłóciliśmy się z nim na śmierć i życie. I tysiące innych rzeczy. Każdego dnia. W każdym wieku. Wystarczy tylko mieć uszy i oczy otwarte.

W taki świat magii wprowadzała dzieci i obecnych dorosłych w Willi pod Wiewiórką Grażyna Lutosławska autorka książki „Jak Arni i Dobek ratowali świat”. Aksamitny głos autorki, który można usłyszeć na co dzień w Radiu Lublin, otwierał zaczarowane drzwi i rozwiewał ostatnie wątpliwości.

Dzieci słuchały jak zaczarowane. A potem rozmawiały z autorką – o Arnim i Dobku i o sobie. Bo te światy stały się na nowo tożsame. A pod drewnianym sufitem salonu Kuncewiczów wirował czarny motyl. Magia…

 

Skomentuj


Dodane komentarze (2)

Mapa

Muzea

Dom Marii i Jerzego Kuncewiczów


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Długi Weekend majowy 2024 zapowiada się cudownie. Będzie jeszcze lepszy, jeżeli skorzystasz z oferty specjalnej na majówkę.
Pokaż stopkę