Aktualności dla "warsztaty w Kazimierzu"

Rozpoczęły się warsztaty skierowane zarówno do przedsiębiorców, jak i osób chcących założyć własną firmę na terenie gminy Kazimierz Dolny. Odbywają się one pod hasłem „Wzornictwo dla Kazimierza – pomysł na biznes!”.

28 września 2016 r. w Domu Kuncewiczów/o/Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym odbędą się Warsztaty kreatywnego pisania. Do udziału w nich zapraszamy uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, zaangażowanych w tworzenie gazetek szkolnych (wydawanych metodą tradycyjną bądź umieszczanych w Internecie).

W tym roku święty Mikołaj zajedzie na kazimierski Rynek z tygodniowym opóźnieniem. Warto jednak poczekać. Zobaczmy, co nas czeka podczas 9. edycji Kazimierskiego Jarmarku Świątecznego.

Chciał nie chciał, mamy grudzień. I to grudzień z piernikową nutą. Nie może jej przecież zabraknąć w żadnym świątecznym domu. Pracowania Artystyczna Sarzyński zaprasza w czasie Kazimierskiego Jarmarku Świątecznego na Piernikowy weekend.

W Muzeum Nadwiślańskim trwa wystawa monograficzna Władysława Skoczylasa. Towarzyszy ciekawy program edukacyjny, w tym warsztaty z zakresu grafiki wypukłej, najstarszej techniki graficznej, do której zalicza się drzeworyt i linoryt.

Kierunek: edukacja

Przygotowanie autorskiej biżuterii, lepienie naczyń ceramicznych czy też samodzielne wykonanie wielobarwnego płócienka – wszystko to jest teraz w zasięgu ręki. Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym organizuje bowiem cykl bezpłatnych warsztatów, w których możesz wziąć udział również i Ty. Zapisy już trwają.

Wystawy i spektakle, spotkania i biesiady, koncerty i filmy, warsztaty i kiermasze, spacery po Kazimierzu i zwiedzanie Miasteczka. Aktorka Małgorzata Pieńkowska, pisarka Anna Wysocka – Kalkowska i cała plejada nie mniej uzdolnionych kazimierzanek, czyli dwa babskie dni w Kazimierzu nad Wisłą. Kazimierz bywa Kobietą! Szczególnie wiosną!

Połączenie walki, tańca, muzyki oraz śpiewu stanowi ciekawą i energiczną kompozycję. O tym, że jest to sztuka niełatwa, przekonali się uczestnicy festiwalu K.ZIMIErnikejszyn, którzy wzięli udział w warsztatach capoeiry zorganizowanych w Zajeździe Piastowskim.

Z jak ZIMIErnikejszyn

Koncerty, wystawy, warsztaty, spacery,  szaleństwa na stoku i pod namiotem, a także – jeżeli tylko aura dopisze – atrakcje typowo zimowe. Już w piątek w Kazimierzu rozpoczyna się zimowa odsłona wakacyjnego festiwalu K.ZIMIErnikejszyn.

Jesienne wieczory. Jak je spędzić, jeżeli znudziły nam się programy telewizyjne, mamy dość Internetu, a książki… cóż – od nich też chcemy odpocząć? Możemy uszyć gałgankowe przytulanki – dla siebie lub na podchoinkowy prezent.

Drugi dzień Festiwalu Kazimiernikejszyn spływał deszczem. Smutno jednak nie było – wręcz przeciwnie. Jego uczestnicy śmiali się do łez. Nie wierzycie? Popatrzcie!

Zrób własną palmę

Niedziela Palmowa bez palmy obyć się nie może. Kupujemy ją co roku zgodnie z najnowszymi trendami palmowej mody. A może tym razem wykonać ją samodzielnie, łącząc nowoczesność z tradycją? Jeszcze przez tydzień można zapisywać się na warsztaty układania palm wielkanocnych.

Już niebawem w Kazimierzu rozpocznie się doroczne święto filmu i sztuki Festiwal Dwa Brzegi. Jedną ze sztuk, którą wtedy zgłębiać będzie można jest fotografia. Festiwalowe Warsztaty Fotografii zaplanowano na 27 – 29 lipca.

Czas na długi weekend

Trwa długi weekend majowy. W Kazimierzu to oficjalne niejako rozpoczęcie sezonu. Co nas tu czeka?

"Robić historię"

Przyzwyczailiśmy się, że historię poznajemy przede wszystkim ze źródeł pisanych. Ostatnio modne jest też zachowywanie przeszłości w formie mówionej. - Historia może też być robiona – twierdzą pomysłodawcy projektu Gwoździec Re!konstrukcja. Co to znaczy „robić historię”?

Kazimierz Dolny przyciąga wielu różnych ludzi, jednak najbardziej tych, którzy kochają sztukę. Jedną z takich osób jest Barbara Jedlecka, organizatorka warsztatów literackich w nadwiślańskim Miasteczku.

Pokaż stopkę