Koszczyc wśród najlepszych!

Skomentuj (8)

Kazimierski Zespół Szkół im. Jana Koszczyca Witkiewicza w XVIII edycji Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych „Perspektywy” 2016  znalazł się w pierwszej pięćdziesiątce najlepszych techników w województwie lubelskim. Jest dokładnie na 26 miejscu, zajmując tym samym 3 miejsce w powiecie puławskim. Natomiast w Rankingu Egzaminów Zawodowych 2016 na 150 sklasyfikowanych szkół uplasował się na 117 miejscu w Polsce jako jedyne technikum z powiatu.

Zespół Szkół im. Jana Koszczyca Witkiewicza to szkoła z tradycjami. Założona w 1918 r. w Nałęczowie jako Szkoła Rzemiosł Budowlanych, przeniesiona do Kazimierza rok później, prowadzi kształcenie zawodowe od blisko stu lat. Obok Zasadniczej Szkoły Zawodowej kształcącej młodzież w różnych zawodach działają tu również dwa technika: Technikum Hotelarskie i Technikum Logistyczne. I to właśnie one zostały uwzględnione w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych 2016 zorganizowanego po raz 18. przez „Perspektywy”.

- Taki wynik to olbrzymi sukces naszej szkoły i wielkie wyróżnienie, na które pracujemy przez cały rok– mówi dyrektor Zespołu Szkół im. Jana Koszczyca Witkiewicza w Kazimierzu Dolnym Teodor Józefacki. – Koszczyc kolejny raz znajduje się w ogólnopolskim rankingu techników. Cieszę się, wraz z całą społecznością, z tego osiągnięcia, które nie tylko potwierdza wysoką jakość kształcenia, wyniki uczniów, ale i motywuje nas wszystkich do kontynuowania oraz doskonalenia przyjętych w placówce działań. Są one, jak widać, sprawdzone!

Ranking Perspektyw został przygotowany w oparciu o wyniki egzaminów maturalnych (na poziomie obowiązkowym i rozszerzonym) i sukcesy szkół w olimpiadach przedmiotowych, a w przypadku techników uwzględniono również wyniki egzaminów zawodowych. Do sporządzenia rankingu wykorzystano dane ze źródeł egzogenicznych (zewnętrznych) wobec ocenianych szkół.

Ranking Szkół Ponadgimnazjalnych „Perspektywy” 2016 - Technika

Ranking Szkół Ponadgimnazjalnych „Perspektywy” 2016 - Licea

Skomentuj


Dodane komentarze (7)

 • hehehehe
  26 miejsce w wojewodztwie lubelskim to prawie taki sukces jak vice mistrzostwo wysp kanaryjskich w rzucie jajkiem do wiadra, pod wiatr
 • Kazimierzanka
  Kazimierzak- dlaczego, dlatego ,że dba o szkołę w przeciwieństwie do poprzedników i osiąga b.dobre wyniki w rankingu szkół i wyremontował kawał szkoły? a może dlatego, że dobrze dobrał sobie kadrę pedagogów?
  • Kazimierzak
   Kazimierzanko nie wypowiadaj się jeśli nie znasz wszystkich faktów..
 • kazimierzak
  jestem za zmiana dyrektora
 • Ignac
  PIS w poprzedniej kadencji dbał o Koszczyca w przeciwieństwie do póżniejszego PSL więc może nie masz racji "spod Kazimierza" - powinno się rozwijać to co jest bardzo dobre a nie likwidować!
 • spod Kazimierza
  Jeszcze trochę i PIS z PSL zlikwidują kazimierską zawodwókę tak jak wykańczają krok po kroku powiatowy szpital.
 • Ignac
  Brawo KOSZCZYC można być b. dobrym ? -można ale trzeba do tego młodych ludzi zdolnych i chętnych by czegoś nauczyć!
 • pijany znad Grodarza
  Komu premię ?

Mapa

Oświata

Zespół Szkół im. Jana Koszczyca Witkiewicza w Kazimierzu Dolnym


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę