Wichura nad Miasteczkiem

Skomentuj (18)
W nocy przeszedł nad Polską tragiczny w skutkach huragan. Powalone drzewa, zerwane dachy, sześć ofiar śmiertelnych i ranni. Na szczęście w Kazimierzu i na terenie gminy obyło się bez większych problemów.
Prędkość wiatru dochodziła do 100 km. Stąd powalone drzewa i pozrywane linie energetyczne na terenie kilku kazimierskich sołectw i przerwy w dostawie energii, w tym także w samym Kazimierzu, który na kilka godzin utonął w mroku. Problemy są jednak usuwane na bieżąco.

Ochotnicza Straż Pożarna wyjeżdżała z Kazimierza tej nocy trzy razy.
- Na chwilę obecną sytuacja na terenie gminy jest opanowana – mówi Stanisław Wolski, strażak dyżurny z kazimierskiej OSP. – Tej nocy interweniowaliśmy trzy razy – drzewo na jezdni w Dąbrówce, w Bochotnicy – też drzewo na jezdni, przewrócona choinka na rynku. Przeszkody zostały usunięte zaraz po zgłoszeniu.

Silny wiatr ma się utrzymać do wieczora, ale jego prędkość słabnie. Nie ma wiec powodów do obaw.

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę