Klezmerzy z Moskwy

Skomentuj (7)
W najbliższą sobotę 3 lutego o godzinie 20:00 U Fryzjera pojawią się klezmerzy z Moskwy. Nayekhovichi grają tradycyjne żydowskie melodie w nowym rockowo – reggae – jazzowym brzmieniu. Występ w Kazimierzu to początek europejskiego tournee grupy.
Kapela Nayekhovichi powstała w 2004 r. za swoją nazwę przyjmując zmodyfikowane nazwisko dziadka jednego z muzyków. Zaczynali jako kwartet muzyki etnicznej i w tym składzie – tuba, klarnet, akordeon i gitara elektryczna – nagrali swój debiutancki album pod wdzięczną nazwą "Прощай, Корова!". Szybko skład zespołu powiększył się o kolejne 5 osób i nowe instrumenty.

Obecnie Nayekhovichi tworzą:

Iwan Żuk – wokal, gitara, puzon,
Siergiej Romanow – akordeon,
Maksim Karpyczow – saksofon, klarnet,
Oleg Drobinskij – klarnet,
Mark Gajda – kontrabas,
Fiodor Maszendżynow – instrumenty perkusyjne,
Jewgienij Lizin – cymbały,
Ramil Szamsutdinow – puzon,
Wadim Gagman – trąbka.

Nayekhovichi grają tradycyjne żydowskie melodie w nowym rockowo – reggae – jazzowym brzmieniu. W poszukiwaniu własnego stylu oscylują między Scyllą jazzu etnicznego i Charybdą folklorystycznego akademizmu. W swoim programie mają utwory instrumentalne ocierające się o prowokację muzyczną i tęskne pieśni w jidysz.

Zapowiada się więc interesujący wieczór.

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę