Barbara i Brel nad Wisłą

Skomentuj (7)
W ubiegłą niedzielę hol pod żaglowymi łodziami w Hotelu Król Kazimierz wypełniła piosenka francuska w spektaklu muzycznym „Barbara – Brel” w wykonaniu artystów scen krakowskich - Jadwigi Kowalik w roli Barbary Brel i Janusza Zbiegieła w roli Jaquesa Brela.
Spektakl "Barbara - Brel" to połączenie dwóch recitali - "Barbara i jej pieśni" prezentowanego przez Jadwigę Kowalik oraz recitalu "Brel raz jeszcze" prezentowanego przez Janusza Zbiegieła, w reżyserii Krystyny Jandy. Oba recitale to miniperełki krakowskich artystów. To przywołanie i zderzenie twórczości dwojga wielkich indywidualności znad Sekwany: Barbary Brel – znanej francuskiej poetki, kompozytorki i piosenkarki, i Jaquesa Brela – barda piosenki francuskiej.

Koncert, adresowany do mieszkańców Kazimierza Dolnego, to wspólna inicjatywa dyrekcji Hotelu Król Kazimierz i burmistrza miasta.

- Mamy nadzieję, że razem z burmistrzem miasta będziemy robić wiele dobrych rzeczy, które rozsławią Kazimierz w Polsce i nie tylko w Polsce – powiedział Przemysław Niżnik, dyrektor generalny Hotelu Król Kazimierz. – Istniejąc w Kazimierzu i utożsamiając się z tym miastem, będziemy chcieli służyć nie tylko jako zaplecze do robienia biznesu, ale także jako miejsce, do którego można pójść, zobaczyć coś ciekawego, spotkać ciekawych ludzi, zobaczyć ciekawą sztukę. Hotel Król Kazimierz jest przede wszystkim dla Kazimierza, a nie Kazimierz dla niego. Jesteśmy dla Kazimierza, dla ludzi, którzy w Kazimierzu mieszkają, którzy Kazimierz kochają, którzy z Kazimierzem się utożsamiają i chcą, żeby to miasto się rozwijało.
Po koncercie publiczność, oprowadzana przez personel hotelowy, miała okazję obejrzeć pokoje i apartamenty hotelowe „Króla Kazimierza” oraz SPA. Wystrój wnętrz – zarówno w części współczesnej, jak i części dawnego spichlerza uderzał wysmakowaną stonowaną elegancją.

Dyrekcja hotelu zapowiada kolejne tego typu imprezy w przyszłości:
- W przyszłości można się spodziewać bardzo dużej aktywności kulturalno – rozrywkowej, która spowoduje napływ jeszcze większej rzeszy turystów do Kazimierza, poparcia różnych ciekawych akcji, które będą się w Kazimierzu działy, poparcia dla inicjatywy przywrócenia do Kazimierza festiwalu filmowego – zapowiada Przemysław Niżnik. – Mamy nadzieję, że nasza działalność będzie okazją do tego, żeby się pochwalić tym, co my w Kazimierzu mamy najlepszego, czyli ludźmi.

Skomentuj


Mapa

Hotele

Hotel Król Kazimierz


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę