Noworoczne życzenia od przedszkolaków

Skomentuj (4)

26 stycznia w Bibliotece Miejskiej w Kazimierzu Dolnym odbyła się akcja dobroczynna pod hasłem „Noworoczne życzenia od przedszkolaka”, zorganizowana w celu zebrania darów dla dzieci z rodzin potrzebujących z miasta i gminy Kazimierz Dolny.

Pomysłodawcą akcji była Katarzyna Kapłon z Biblioteki Miejskiej, wspierana przez wychowawczynie z kazimierskiego Przedszkola im. Marii Konopnickiej - Marzenę Jaśkiewicz i Dorotę Konecką oraz małych artystów z najmłodszej i średniej grupy przedszkolnej, bez których impreza nie mogłaby się odbyć. Maluchy na tą okazję przygotowały jasełka. Niestety, nie mogły przedstawić ich w wersji oryginalnej, gdyż grypa okazała się od nich silniejsza i na występ dotarła jedynie jedna czwarta grupy. Jednak przedstawienie się udało i zostało nagrodzone gromkimi brawami przez licznie zgromadzoną publiczność, wśród której nie zabrakło rodziców występujących dzieci, babć oraz starszych kolegów ze Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Kazimierzu Dolnym.

Przedszkolaki przygotowały również wiele fantów, które można było wymienić w zamian za drobne podarunki. Własnoręcznie robione ramki na zdjęcia, talizmany miłości, biżuteria karnawałowa, karnety walentynkowe, kartki z życzeniami oraz lampiony na świece robiły wrażenie na wszystkich gościach i wkrótce wykupione zostały w zamian za słodycze i zabawki.

Wszystkie zebrane dary zostaną spakowane w paczki i przekazane potrzebującym. Jeszcze nie został ustalony termin ich rozdania, ale niewykluczone, że w tym celu zostanie zorganizowana specjalna impreza.

"Noworoczne życzenia od przedszkolaka" to kontynuacja "Świątecznych życzeń od przedszkolaka" - imprezy, która odbyła się w grudniu 2006 r. w przedszkolu w Kazimierzu Dolnym. Organizatorzy - zadowoleni z przebiegu akcji - tylko się uśmiechają, pytani o to, czy będzie ciąg dalszy.

Wobec tego czekamy…

Agnieszka Skrzyńska
Fot. Z archiwum Biblioteki Miejskiej

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę