Agnieszka Perepeczko nad Grodarzem

Skomentuj (18)
Gościem drugiego spotkania artystycznego z kolacją w tle w Domu Restauracyjnym Barbary Sarzyńskiej będzie Agnieszka Perepeczko – gwiazda serialu „M jak miłość”. Aktorka, modelka, fotograf, dziennikarka i autorka książek będzie promować w Kazimierzu swoją ostatnią książkę „Śniadanie w łóżku i inne rozkosze… kulinarne”.
„Śniadanie w łóżku i inne rozkosze… kulinarne” – to podróż wspomnień w krainę smaków i zapachów dzieciństwa. Agnieszka Perepeczko na kartach swojej książki powraca do rodzinnego dworu w Bobrownikach, skąd wywodzi swoje korzenie i marzenia o idealnym domu, pełnym gości, ciepła i serdecznej atmosfery, w którym można się schronić przed pułapkami pędzącego świata. Taki dom zawsze pragnęła stworzyć, zarówno w Polsce, jak i w Melbourne w Australii, gdzie od lat siedemdziesiątych mieszka, dzieląc obecnie czas między dwa kraje.

Autorka w książce dzieli się też swoimi doświadczeniami z prowadzenia domu otwartego, zdradza związane z tym sekrety, wplatając w opowieść anegdoty i dowcipne wspomnienia z wrodzonym sobie poczuciem humoru i autoironią. W książce nie brak również przepisów – wszystkie osobiście sprawdzone przez autorkę. Są tu receptury zarówno na proste, szybkie i tanie dania, jak i wykwintne potrawy, idealne na przyjęcia. Smakosze znajdą tu takie specjały jak: bobrownicka baranina à la sarna, zalewajka mamy, sernik żółty z rodzynkami (przepisy zapamiętane z rodzinnego domu), liczne potrawy, które autorka przygotowywała jako młoda mężatka (np. zupa krem z czosnku) czy smakołyki z licznych przyjęć, samodzielnie organizowanych w Warszawie i w Melbourne lub na których autorka bywała (sałatka z ciepłych krewetek i mięty, zupa z pieczonych pomidorów z kminkiem, polędwiczki wieprzowe w miodzie, lody mango i mnóstwo innych).

- Chociaż przepisów kulinarnych jest tu dużo, nie uważam „Śniadania w łóżku” za typową książkę kulinarną – wypowiada się Agnieszka Perepeczko w autorecenzji – bo pisząc kolejne rozdziały, przenosiłam się w świat, wydawałoby się, już dawno zamknięty, zapomniany. Tymczasem ten świat nagle ożył! Ożył dom, w którym się wychowałam, moi najbliżsi i ukochane zwierzęta. Poczułam zapach zapomnianych potraw, a nawet smak zakazanych wiśni w spirytusie, po kryjomu wyjadanych z gąsiora. Czyż może być coś wspanialszego niż przeżyć najlepsze chwile życia po raz drugi?

Spotkanie z Agnieszką Perepeczko i jej książką już 19 stycznia o godzinie 19:00 w Domu Restauracyjnym Barbary Sarzyńskiej. Tłem do spotkania będzie oczywiście – kolacja.

Zaproszenia w cenie 25 zł – wstęp na spotkanie – lub w cenie 80 zł – wstęp na spotkanie i kolację – można zarezerwować telefonicznie pod nr 501 175 805 lub nabyć w następujących miejscach:

Kazimierz Dolny, ul. Nadrzeczna 6, „Piekarnia Sarzyński”
Puławy, ul. Wojska Polskiego 11 „Sklep Firmowy”
Lublin, ul. Krakowskie Przedmieście 41 „Rosenthal Cafe”
Ryki, ul. Wyczółkowskiego 5 Kwiaciarnia „Paulina"

Skomentuj


Mapa

Restauracje

Sarzyński - Restauracja Na Piętrze


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę