Aktualności dla "wystawy w Kazimierzu"

Wystawy i spektakle, spotkania i biesiady, koncerty i filmy, warsztaty i kiermasze, spacery po Kazimierzu i zwiedzanie Miasteczka. Aktorka Małgorzata Pieńkowska, pisarka Anna Wysocka – Kalkowska i cała plejada nie mniej uzdolnionych kazimierzanek, czyli dwa babskie dni w Kazimierzu nad Wisłą. Kazimierz bywa Kobietą! Szczególnie wiosną!

Nie tylko dla pań

Jeszcze przez ponad miesiąc możemy podziwiać piękną polską biżuterię wystawową prezentowaną w Galerii Wystaw Czasowych Muzeum Nadwiślańskiego na wystawie "STFZ XXV".

Z jak ZIMIErnikejszyn

Koncerty, wystawy, warsztaty, spacery,  szaleństwa na stoku i pod namiotem, a także – jeżeli tylko aura dopisze – atrakcje typowo zimowe. Już w piątek w Kazimierzu rozpoczyna się zimowa odsłona wakacyjnego festiwalu K.ZIMIErnikejszyn.

Lekarze z Lubelskiej Izby Lekarskiej przez cztery dni przedłużonego nieco ostatniego weekendu szukali w Kazimierzu tematów do… fotografowania. – To odskocznia od pracy zawodowej, relaks, ładowanie akumulatorów – twierdzą medycy.

Blisko 40 różnych wydarzeń artystycznych – wystaw, prelekcji, pokazów filmów o sztuce. Kazimierskie środowisko artystyczne wespół z kolegami z Worpswede (Niemcy), Krzemieńca (Ukraina), Szklarskiej Poręby i Zakopanego celebruje w ten weekend w Kazimierzu swoje wielkie święto.

Dwa miasta jeden brzeg

Wernisaż, który odbył się w sobotnie popołudnie 5 lipca w KOKPiT, jest znakomitym potwierdzeniem tezy, że Kazimierz jest miasteczkiem artystycznym. Otwarcie wystawy będącej konsekwencją kooperacji malarzy kazimierskich i warszawskich zgromadziło liczne grono zainteresowanych.

Biblioteka Publiczna w Kazimierzu zaprasza na wystawę prac puławianina obecnie mieszkającego w Albanii Piotra Sujki. Wernisaż w piątek 4 lipca.

Świętość

„Świętość” - tytuł wystawy w Kościele św. Anny - skłania do zastanowienia się nad samym pojęciem świętości w jej sakralnym znaczenia, ale też jej obecności w życiu każdego człowieka, odniesieniem jego postawy do wszelkich przejawów naszej rzeczywistości, również tej duchowej. Otwarcie 21 czerwca o godzinie 12.00.

To portrety niezwykłe, czarujące, nastrojowe, hipnotyzujące. Ujmujące naturalnym pięknem jednocześnie odrealnione, tajemnicze, milczące i emanujące dużą gamą emocji. „Szklane Twarze” to wystawa, którą już niebawem będziemy mogli zobaczyć w Kazimierskim Ośrodku Kultury, Promocji i Turystyki.

Wystawa o Ojcu Kolbe

Do Kazimierza zawitała wystawa „Ojciec Maksymilian Maria Kolbe (1894-1941)”. Zdjęcia i teksty przybliżające sylwetkę franciszkanina, który zginął śmiercią męczeńską za współwięźnia w Auschwitz i w 1982 r. uznany został przez Kościół Katolicki za świętego, oglądać możemy na terenie wokół Kościoła Farnego.

Czar Zachodniej Afryki

Afrykańskie krajobrazy, przyroda oraz ciekawa architektura Maroka, Senegalu i Gambii są tematem wystawy fotografii Marcina Pisuli „Czar Zachodniej Afryki”, którą w Bibliotece Miejskiej oglądać można do 18 kwietnia.

Wystawa „Chaim Goldberg. Powrót do Kazimierza Dolnego”, która uświetniła otwarcie nowej siedziby Muzeum Nadwiślańskiego, wywołała wiele kontrowersji. Dlaczego?

Podczas spotkań organizowanych przez kazimierską bibliotekę mamy niepowtarzalną okazję, by wybrać się w podróż na Wschód. Tym razem z Krystyną Szymańską zwiedzimy Krym.

Gerson w Kazimierzu

W Kamienicy Celejowskiej, oddziale Muzeum Nadwiślańskiego w Kazimierzu Dolnym oglądać możemy wystawę pt. „Wojciech Gerson. Wspomnienie z wycieczki wodno-piechotnej do Kazimierza Dolnego”. Jest to zbiór prac o tematyce historycznej oraz niezwykłe pejzaże.

Wyjęte z szuflad i rodzinnych albumów, czarno-białe i w kolorach sepii, dziewiętnastowieczne i te zrobione całkiem niedawno, dotyczące historii prywatnych, ale i ogólnokazimierskich. 190 fotografii mieszkańców Kazimierza zobaczymy wkrótce na wystawie „Kazimierzacy” w Kazimierskim Ośrodku Kultury, Promocji i Turystyki.

Mamy jesień...

No i mamy jesień. Nie tylko na kartach kalendarza, ale również za oknem. W Kazimierzu Dolnym przywitaliśmy ją tradycyjnie, tuż przy Muzeum Przyrodniczym, podczas piętnastego „Święta Jesieni”.

Mszą w intencji beatyfikacji kardynała Stefana Wyszyńskiego zakończyła się wyeksponowana wokół Fary przez okres wakacyjny wystawa plenerowa „Więzienne lata prymasa Stefana Wyszyńskiego 1953–1956”.

Wernisaż wystawy malarskiej ku czci Andrzeja  Ściepury, niestrudzonego popularyzatora Kazimierza Dolnego, odbędzie się za kilkanaście godzin — 13 września 2013 (piątek), o godz. 17:00 — w Galerii Sztuki Współczesnej Dom Michalaków.

Grodarz w końcu przestał być pustym korytem, chociaż patrząc na wielkość strugi wciąż daleko mu do miana rzeki. W czasie Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi o jego mocy stanowił jednak inny żywioł – sztuka.

POV Anny Kushch

W Kolegium Sztuk Pięknych UMCS w sobotę 27 lipca będziemy mogli być uczestnikami ostatnich w historii wydziału wystaw. Jedną z nich jest wystawa malarstwa Anny Kushch pod tytułem „Point of View”.

 

Pokaż stopkę