POV Anny Kushch

Skomentuj (1)

zobacz więcej (6)

W Kolegium Sztuk Pięknych UMCS w sobotę 27 lipca będziemy mogli być uczestnikami ostatnich w historii wydziału wystaw. Jedną z nich jest wystawa malarstwa Anny Kushch pod tytułem „Point of View”.

 

Anna Kushch jest absolwentką Narodowego Uniwersytetu Dniepropietrowskiego. Studia plastyczne ukończyła w 2010 roku, uzyskując za projekt fresk sufitu pałacu Katarzyny II dyplom z wyróżnieniem. Jest malarką, animatorką sztuki, uczestniczącą w wielu projektach artystycznych i artystyczno-edukacyjnych.

Swoją niespożytą energię wykorzystuje na wielu polach. Na Ukrainie prowadziła warsztaty malarskie, między innymi na Konferencji Psychoterapii i Sztuki organizowanej przez Instytut Gesztalt w Dniepropietrowsku. W jej „Art Terapii” uczestniczyło wiele znanych osób ze świata ukraińskiej kultury i sztuki.

Tworzy dzieła nierzadko magiczne, tak jak magiczna jest jej natura. Zainteresowanie jogą i sztuką medytacji (2 miesięczne praktyki na Sri Lance) znajdują odzwierciedlenie w jej późniejszych pracach.

Jest artystką niesamowicie wszechstronną i utalentowaną. Świadczą o tym jej nagrody – przyznane za prace w bardzo różnych od siebie technikach malarskich, m.in. nagroda w konkursie młodych artystów organizowanym przez Pinczuk Art Centre w Kijowie za akryl na płótnie, I nagroda w konkursie na plakat III Festiwalu Muzyki i Tradycji Klezmerskiej w Kazimierzu Dolnym czy też wygrana w konkursie na stworzenie fresku w Pałacu Katarzyny II w Dniepropietrowsku (projekt i realizacja). Jest też znakomitą portrecistką.

W ostatnim czasie skłania się ku malarstwu konceptualnemu z elementami pop artu. 

Od prawie roku mieszka i tworzy w Kazimierzu Dolnym.  Jest Art Kuratorem Galerii Leonardo i Członkiem Zarządu Fundacji Sztuki Mamepro.

Wystawa POV (Point of View) jest pewnego rodzaju “zaczepianiem” odbiorcy. Ma zmuszać widza do swojego punktu widzenia na prace artystki. Autoportrety, niektóre dość śmiałe, nie mają tytułów – te mają nadać im Goście wystawy. Punkt widzenia artysty nie zawsze jest punktem widzenia oglądającego sztukę, a Anna Kushch chce poznać Państwa POV!

Artystka zaprasza wszystkich na wernisaż swojej wystawy w sobotę 27 lipca o godzinie 19.30 do Kolegium Sztuk Pięknych UMCS nieopodal kina – zaraz po Filmie Otwarcia. Drogę na wystawę wyznaczać będą kolorowe postacie naturalnej wielkości – na pewno Państwo traficie! W ostatni dzień Festiwalu finisaż, na który Anna Kushch zaprasza w sobotę 3 sierpnia o godzinie 20.30 (zaraz po Filmie Zamknięcia).


Tekst: Klezmer

 

Skomentuj


Dodane komentarze (1)

Mapa


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Wyjazd to idealny pomysł na perfekcyjny Dzień Kobiet 2024. Jeżeli szukasz interesującego miejsca, zobacz co oferują właściciele obiektów na ten szczególny dzień.
Pokaż stopkę