Dziady w Kanale (video)

Skomentuj (10)

zobacz więcej (31)

Grodarz w końcu przestał być pustym korytem, chociaż patrząc na wielkość strugi wciąż daleko mu do miana rzeki. W czasie Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi o jego mocy stanowił jednak inny żywioł – sztuka.

Czy sztuka to żywioł? Można mieć poważne wątpliwości. Ale będą one tylko udziałem tych, którzy w Kazimierzu nie byli podczas wernisażu IV Kanału Sztuki zorganizowanego w korycie Grodarza, gdzie woda ustępowała miejsca sztuce. Na cembrowinie kazimierskiej rzeki swoje prace plastyczne wyeksponowało 49 artystów – członków stowarzyszenia Kazimierskiej Konfraterni Sztuki – Kolonii Artystycznej. Kiedy Grodarz wypełnił się publicznością zagęszczającą się z każdą chwilą im bliżej wydarzeń muzycznych, kiedy zafalował w takt „Palindromów Pana Johna” czy Białej Damy” w wykonaniu Dziadów Kazimierskich … dobrze, że nie trzeba było interwencji reb Ezechiela, który już niegdyś - jak głosi legenda - w cudowny sposób zatrzymał wzburzony po roztopach Grodarz…

 

- Powoli wydarzenie to staje się coraz mocniejszym tonem w całości życia kulturalnego Kazimierza – mówi dr Waldemar Odorowski, prezes Kazimierskiej Konfraterni Sztuki. – Kazimierz wreszcie uświadomił sobie własną tradycję, niemającą precedensu ani w Polsce ani w Europie. Wyrazem ciągłości tej tradycji chce być - i jest – Kazimierska Konfraternia Sztuki.


Fot. M. Stachyra

 

Skomentuj


Dodane komentarze (10)

 • Pitku Pitku
  "Taki kanał jak tutaj, mamy tylko w Kazimierzu" No i tak trzymać ;)
  Zdrowia wszystkim a przede wszystkim ZAŁODZE KZ życzy Pitku Pitku.
  Dozo na jesieni. OI
 • pijany znad Grodarza
  Ja, leżałem na boku. / znam skutki zachłyśnięć/
 • Tadek
  Istotnie, mijałem kilka osób będących w pozycji horyzontalnej, chyba więc poznaliśmy się nieświadomie :)
 • pijany znad Grodarza
  @ Tadek. Mnie również widać. Stałem / czytaj: leżałem/ po drugiej stronie.
 • Tadek
  Też byłem, nawet mnie widać! Chyba Pijanemu podsiadłem miejsce nad Grodarzem, ale wcześniej postarałem się dopasować (przy użyciu odpowiedniej ilości odpowiednich płynów przyjmowanych doustnie)
 • Kazimierska Konfraternia Sztuki
  "Kanał Sztuki 4" - Wystawa ponad 50-ciu artystów Kazimierskiej Konfraterni Sztuki i koncert grupy "Dziady Kazimierskie"
 • pijany znad Grodarza
  @Nel. Żywię nadzieję, że i Stasiowi się podobało.
  Faktycznie. Był to jeden z NAJPIEKNIEJSZYCH punktow festiwalu Dwa Brzegi. Tak trzymać.
 • nel
  Było cudownie kto nie byl niech żałuje!
 • szok
  Czy dobrze widzą moje stare oczy? Jezus zstąpił do nas?Czy to jakiś przebieraniec?
 • Gosia


  Dziady Kazimierskie zaczynają uzupełniać lukę. Byli malarze , imprezy i potem długo nic, Ten wyjątkowy zespół z charyzmatycznym wokalistą zaczynają tworzyć nowe tło dla Kazimierza. BRAWO!

Mapa


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę