Dziady w Kanale (video)

Skomentuj (10)

zobacz więcej (31)

Grodarz w końcu przestał być pustym korytem, chociaż patrząc na wielkość strugi wciąż daleko mu do miana rzeki. W czasie Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi o jego mocy stanowił jednak inny żywioł – sztuka.

Czy sztuka to żywioł? Można mieć poważne wątpliwości. Ale będą one tylko udziałem tych, którzy w Kazimierzu nie byli podczas wernisażu IV Kanału Sztuki zorganizowanego w korycie Grodarza, gdzie woda ustępowała miejsca sztuce. Na cembrowinie kazimierskiej rzeki swoje prace plastyczne wyeksponowało 49 artystów – członków stowarzyszenia Kazimierskiej Konfraterni Sztuki – Kolonii Artystycznej. Kiedy Grodarz wypełnił się publicznością zagęszczającą się z każdą chwilą im bliżej wydarzeń muzycznych, kiedy zafalował w takt „Palindromów Pana Johna” czy Białej Damy” w wykonaniu Dziadów Kazimierskich … dobrze, że nie trzeba było interwencji reb Ezechiela, który już niegdyś - jak głosi legenda - w cudowny sposób zatrzymał wzburzony po roztopach Grodarz…

 

- Powoli wydarzenie to staje się coraz mocniejszym tonem w całości życia kulturalnego Kazimierza – mówi dr Waldemar Odorowski, prezes Kazimierskiej Konfraterni Sztuki. – Kazimierz wreszcie uświadomił sobie własną tradycję, niemającą precedensu ani w Polsce ani w Europie. Wyrazem ciągłości tej tradycji chce być - i jest – Kazimierska Konfraternia Sztuki.


Fot. M. Stachyra

 

Skomentuj


Dodane komentarze (10)

 • Pitku Pitku
  "Taki kanał jak tutaj, mamy tylko w Kazimierzu" No i tak trzymać ;)
  Zdrowia wszystkim a przede wszystkim ZAŁODZE KZ życzy Pitku Pitku.
  Dozo na jesieni. OI
 • pijany znad Grodarza
  Ja, leżałem na boku. / znam skutki zachłyśnięć/
 • Tadek
  Istotnie, mijałem kilka osób będących w pozycji horyzontalnej, chyba więc poznaliśmy się nieświadomie :)
 • pijany znad Grodarza
  @ Tadek. Mnie również widać. Stałem / czytaj: leżałem/ po drugiej stronie.
 • Tadek
  Też byłem, nawet mnie widać! Chyba Pijanemu podsiadłem miejsce nad Grodarzem, ale wcześniej postarałem się dopasować (przy użyciu odpowiedniej ilości odpowiednich płynów przyjmowanych doustnie)
 • Kazimierska Konfraternia Sztuki
  "Kanał Sztuki 4" - Wystawa ponad 50-ciu artystów Kazimierskiej Konfraterni Sztuki i koncert grupy "Dziady Kazimierskie"
 • pijany znad Grodarza
  @Nel. Żywię nadzieję, że i Stasiowi się podobało.
  Faktycznie. Był to jeden z NAJPIEKNIEJSZYCH punktow festiwalu Dwa Brzegi. Tak trzymać.
 • nel
  Było cudownie kto nie byl niech żałuje!
 • szok
  Czy dobrze widzą moje stare oczy? Jezus zstąpił do nas?Czy to jakiś przebieraniec?
 • Gosia


  Dziady Kazimierskie zaczynają uzupełniać lukę. Byli malarze , imprezy i potem długo nic, Ten wyjątkowy zespół z charyzmatycznym wokalistą zaczynają tworzyć nowe tło dla Kazimierza. BRAWO!

Mapa


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
To osoby tworzą świąteczną atmosferę. Jest tyle pięknych miejsce w Polsce, gdzie można spędzić Święta Wielkanocne 2024. Sprawdź listę obiektów, które przygotowały na ten czas ofertę specjalną.
Pokaż stopkę