Świętość

Skomentuj (2)

„Świętość” - tytuł wystawy w Kościele św. Anny - skłania do zastanowienia się nad samym pojęciem świętości w jej sakralnym znaczenia, ale też jej obecności w życiu każdego człowieka, odniesieniem jego postawy do wszelkich przejawów naszej rzeczywistości, również tej duchowej. Otwarcie 21 czerwca o godzinie 12.00.

„O roku ów…” , chciałoby się powiedzieć o 2014 roku. Roku szczególny, pełny rocznic i wydarzeń, historycznych, choćby 25 lat wolnej demokratycznej Polski, wybuchu I wojny światowej. A nad tymi rocznicami wydarzenie ponadczasowe – kanonizacja Jana Pawła II. Rok szczególnie sprzyjający refleksji nie tylko nad historią, ale bardziej jeszcze nad kondycją człowieczą, tyle razy przez historię doświadczaną. I błysk świętości pozwalający spojrzeć ponad horyzont codzienności. Stąd tytuł wystawy, którą zainicjował ks. Tomasz Lewniewski, proboszcz kazimierskiej parafii. Do udziału zaprosił Kazimierską Konfraternię Sztuki.

To nie przypadek, Konfraternia wielokrotnie współdziałała z parafią, było wiele wystaw z największą spośród nich wystawą „Ukrzyżowanie” w Kościele Farnym w 2002r.

„Świętość” - tytuł wystawy w Kościele św. Anny - wbrew pozorom nie wymusza tematyki obrazów, skłania raczej do zastanowienia się nad samym pojęciem świętości w jej sakralnym znaczenia, ale też jej obecności w życiu każdego człowieka, odniesieniem jego postawy do wszelkich przejawów naszej rzeczywistości, również tej duchowej.

W wystawie weźmie udział blisko 30 – u malarzy zrzeszonych w Kazimierskiej Konfraterni Sztuki. Kolonii Artystycznej.

Otwarcie w Kościele św. Anny 21 czerwca o godzinie 12.00.Tekst i foto: Kazimierska Konfraternia Sztuki

Skomentuj


Dodane komentarze (2)

  • Józef K.
    Minie kolejne 100 lat i Cię (oraz innych skazanych) oficjalnie za to przeproszą, może nawet mszę i modły zorganizują :)
  • jan wolny
    Jeszcze jedna rocznica - w tym roku mija 100 lat od zniesienia kary smierci za odejscie od religi rzymskiej, bardzo czcze ta rocznice, 100 lat mam dopiero Wolna Wole, tu na Ziemi.

Mapa

Zabytki

Kościół św. Anny


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
To osoby tworzą świąteczną atmosferę. Jest tyle pięknych miejsce w Polsce, gdzie można spędzić Święta Wielkanocne 2023. Sprawdź listę obiektów, które przygotowały na ten czas ofertę specjalną.
Pokaż stopkę