Świętość

Skomentuj (2)

„Świętość” - tytuł wystawy w Kościele św. Anny - skłania do zastanowienia się nad samym pojęciem świętości w jej sakralnym znaczenia, ale też jej obecności w życiu każdego człowieka, odniesieniem jego postawy do wszelkich przejawów naszej rzeczywistości, również tej duchowej. Otwarcie 21 czerwca o godzinie 12.00.

„O roku ów…” , chciałoby się powiedzieć o 2014 roku. Roku szczególny, pełny rocznic i wydarzeń, historycznych, choćby 25 lat wolnej demokratycznej Polski, wybuchu I wojny światowej. A nad tymi rocznicami wydarzenie ponadczasowe – kanonizacja Jana Pawła II. Rok szczególnie sprzyjający refleksji nie tylko nad historią, ale bardziej jeszcze nad kondycją człowieczą, tyle razy przez historię doświadczaną. I błysk świętości pozwalający spojrzeć ponad horyzont codzienności. Stąd tytuł wystawy, którą zainicjował ks. Tomasz Lewniewski, proboszcz kazimierskiej parafii. Do udziału zaprosił Kazimierską Konfraternię Sztuki.

To nie przypadek, Konfraternia wielokrotnie współdziałała z parafią, było wiele wystaw z największą spośród nich wystawą „Ukrzyżowanie” w Kościele Farnym w 2002r.

„Świętość” - tytuł wystawy w Kościele św. Anny - wbrew pozorom nie wymusza tematyki obrazów, skłania raczej do zastanowienia się nad samym pojęciem świętości w jej sakralnym znaczenia, ale też jej obecności w życiu każdego człowieka, odniesieniem jego postawy do wszelkich przejawów naszej rzeczywistości, również tej duchowej.

W wystawie weźmie udział blisko 30 – u malarzy zrzeszonych w Kazimierskiej Konfraterni Sztuki. Kolonii Artystycznej.

Otwarcie w Kościele św. Anny 21 czerwca o godzinie 12.00.Tekst i foto: Kazimierska Konfraternia Sztuki

Skomentuj


Dodane komentarze (2)

  • Józef K.
    Minie kolejne 100 lat i Cię (oraz innych skazanych) oficjalnie za to przeproszą, może nawet mszę i modły zorganizują :)
  • jan wolny
    Jeszcze jedna rocznica - w tym roku mija 100 lat od zniesienia kary smierci za odejscie od religi rzymskiej, bardzo czcze ta rocznice, 100 lat mam dopiero Wolna Wole, tu na Ziemi.

Mapa

Zabytki

Kościół pod wezwaniem św. Anny


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Szukasz noclegu podczas delegacji, wyjazdu służbowego? Poniżej znajdziesz listę obiektów oferujących nocleg. Znajdź interesującą Cię ofertę i skontaktuj się z właścicielem w celu uzgodnienia...
Szukasz noclegu w ustronnym miejscu? Chcesz odpocząć z dala od tłumu ludzi, zgiełku miasta, w zacisznej okolicy lub na łonie przyrody? Ta oferta jest dla Ciebie. Poniżej znajdziesz listę obiektów...
Pokaż stopkę