Dwa miasta jeden brzeg

zobacz więcej (11)

Wernisaż, który odbył się w sobotnie popołudnie 5 lipca w KOKPiT, jest znakomitym potwierdzeniem tezy, że Kazimierz jest miasteczkiem artystycznym. Otwarcie wystawy będącej konsekwencją kooperacji malarzy kazimierskich i warszawskich zgromadziło liczne grono zainteresowanych.

Wystawa zatytułowana „Dwa miasta jeden brzeg” jest owocem długoletniej współpracy artystów związanych z Kazimierzem Dolnym oraz tych tworzących w stolicy naszego kraju. Jest to współpraca przejawiająca się nie tylko we wzajemnym odwiedzaniu, ale także inspirowaniu, dzięki któremu powstała specyficzna sfera artystyczna i duchowa, łącząca oba miasta. Jednym z owoców takiej współpracy jest chociażby powstanie Kazimierskiej Kolonii Artystycznej.

- Kazimierz jest artystyczną, malarską stolicą Polski, ponieważ tradycyjne wartości propagowane przez tutejszych artystów, czyli malarstwo na płótnie, wykonane farbą, olejem czy akrylem, czy nawet pastele na papierze, to jest sztuka, którą społeczeństwo instynktownie docenia – powiedział podczas wernisażu Tomasz Andziejczyk, wiceprezes Związku Polskich Artystów Plastyków Okręg Warszawski. - Jest to światełko w tunelu, ponieważ tyle się mówi o kryzysie sztuki, a skoro Kazimierz sztuką stoi, skoro tyle galerii oferuje tyle obrazów, i co chwila ktoś wyjeżdża eleganckim autem z obrazami w bagażniku, to znaczy, że nie jest tak źle.

Wystawę „Dwa miasta jeden brzeg” można podziwiać w budynku Kazimierskiego Ośrodka Kultury, Promocji i Turystyki do 9 sierpnia.

 

Tekst i foto: Katarzyna Gurmińska

 

Skomentuj


Mapa

Kultura

Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Znamy sposób na udane Wakacje 2024! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2024. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Pokaż stopkę