Aktualności dla "Oddział Przyrodniczy Muzeum Nadwiślański"

Muzea znowu otwarte

W ramach luzowania obostrzeń covidowych otwierają się muzea.Od soboty 6 lutego Muzeum Nadwiślańskie. Obowiązywać będzie reżim sanitarny, a więc zmniejszona liczba odwiedzających (1 osoba na 15 m kwadratowych) i pozostałe środki ostrożności, do których już chyba się przyzwyczailiśmy: dezynfekcja rąk i maseczki. Ale w końcu będzie można zobaczyć sztukę bez pośrednictwa ekranu komputera…

Przyszła jesień!

Suszone kwiaty, świeże owoce i warzywa, pyszne wypieki, wiele rodzajów miodu oraz zapach ciepłych domowych dań unoszący się nad jarmarkiem. Tak, kolejne Święto Jesieni za nami. Fotoreportaż.

Kiermasz produktów tradycyjnych i regionalnych, występy kapel, konkursy, pokazy kulinarne i kącik zabaw dla dzieci... już w najbliższą niedzielę. Przed nami jubileuszowe, 20. Święto Jesieni.

To już jesień...?

19. Święto Jesieni za nami. Ci ciekawego można było zobaczyć na stoiskach? Jakie smakołyki serwowali wystawcy? Kto tym razem pojawił się na scenie?

Jest duży powód do radości, szczególnie dla wszystkich miłośników kultury. Muzeum Nadwiślańskie otrzymało dofinansowanie na remont konserwatorski i modernizację ekspozycji w zabytkowych obiektach.

"Bursztyn w świetle dwóch księżyców" to tytuł nowej wystawy, którą od dziś oglądać można w Oddziale Przyrodniczym Muzeum Nadwiślańskiego w Kazimierzu Dolnym. Zobaczymy tam obrazy Krystyny Rudzkiej-Przychody oraz kolekcję bursztynów dr Lucjana Gazdy.

Trwają Dni Wisły

Osiemnaste Dni Wisły trwają w najlepsze. Rozpoczęły się inaczej niż zwykle, bo spływem kajakowym po Chodelce i Wiśle. Czym nas jeszcze zaskoczy tegoroczne wydarzenie?

Dni Wisły 2017

Przed nami coroczne Dni Wisły. Tym razem w programie znalazły się m.in. warsztaty ornitologiczne, wycieczka na Skarpę Dobrską, spływ kajakowy i Rajd Nadwiślański.

Konkurs na pamiątkę z Kazimierza Dolnego został już rozstrzygnięty! Zwycięzców poznamy jednak dopiero w przyszłym tygodniu podczas wystawy prezentującej wszystkie zgłoszone projekty. 

Lato już chyba definitywnie dobiegło końca. Teraz swoje panowanie rozpoczyna jesień, a skoro tak, to trzeba ją należycie przywitać. W ostatnią niedzielę września w Kazimierzu Dolnym odbędzie się Święto Jesieni.

Poznasz Wisłę w dwa tygodnie? To raczej niemożliwe, biorąc pod uwagę bogactwo świata roślin i zwierząt związanych z tą rzeką, o świecie ludzi – bo przecież Wisła kształtowała także historię osadnictwa człowieka, historię Kazimierza również – nie zapominając. Ale by przyjrzeć się Wiśle z bliska, zachęcając dalej do własnych obserwacji – dwa tygodnie w zupełności wystarczą. XVII Dni Wisły otwarte!

W połowie maja Muzeum Nadwiślańskie zaprasza na Nadwiślańską Noc Muzeów.

Jesień już przyszła

W Kazimierzu uroczyście powitano jesień. Na przedpolach Miasteczka przed Oddziałem Przyrodniczym Muzeum Nadwiślańskiego jak zwykle o tej porze pyszniły się owoce i warzywa, wyroby rzemieślnicze i potrawy regionalne. XVII Święto Jesieni za nami.

Już w środę 23 września zaczyna się kalendarzowa jesień. W Muzeum Nadwiślańskim jej początek obchodzony jest hucznie jako święto. XVII Święto Jesieni już 27 września!

Jak wygląda życie ptaków nadwiślańskich? Jakie owady żyją nad wodą? Jak zbudowane są kazimierskie wąwozy i jaka roślinność je porasta? – Odpowiedzi na te i inne pytania poznamy podczas zajęć tematycznych w Oddziale Przyrodniczym Muzeum Nadwiślańskiego. Lato w Kazimierzu to także „Lato w muzeum”. Polecamy!

Pokaż stopkę