Trwają Dni Wisły

zobacz więcej (11)

Osiemnaste Dni Wisły trwają w najlepsze. Rozpoczęły się inaczej niż zwykle, bo spływem kajakowym po Chodelce i Wiśle. Czym nas jeszcze zaskoczy tegoroczne wydarzenie?

Tegoroczne, osiemnaste już Dni Wisły rozpoczęły się nieco inaczej niż w poprzednich latach. Tym razem organizatorzy zaprosili uczestników na wycieczkę do Szczekarkowa, skąd ruszył spływ kajakowy w kierunku Kazimierza Dolnego. 15 kajaków, 30 uczestników, piękna pogoda i wspaniałe krajobrazy – czy można sobie wymarzyć lepsze majowe popołudnie? Być może, bo Dni Wisły dopiero się zaczynają, a w programie jeszcze wiele wspaniałych wydarzeń. Ciekawa wyprawa zaplanowana jest na najbliższą sobotę, 3 czerwca.

- Polecam wycieczkę autokarową i pieszą na Skarpę Dobrską, z ogniskiem na zakończenie – mówi Katarzyna Izydorczyk z Oddziału Przyrodniczego Muzeum Nadwiślańskiego w Kazimierzu Dolnym. – W jej trakcie odwiedzimy także jeden z naszych muzealnych oddziałów: Grodzisko w Żmijowiskach, po terenie, którego oprowadzi nas przewodnik.

Ilość miejsc na wszystkie wydarzenia jest ograniczona, więc jeśli chcielibyście skorzystać z oferty Muzeum Nadwiślańskiego, dokonujcie rezerwacji już dziś.

Jak zapowiadają pracownicy muzeum, nowym i równie ciekawym wydarzeniem będzie bez wątpienia plenerowy wieczorny pokaz diaporam, wyświetlany ścianie muzealnego spichlerza, który odbędzie się 10 czerwca.

Co jeszcze przed nami?

Oto program:
3 czerwca, sobota

godz. 09.00-13.00 / Przyroda i archeologia nad Wisłą - wycieczka na Skarpę Dobrską i Żmijowiska / zbiórka przed Oddziałem Przyrodniczym
5 czerwca, poniedziałek

godz. 09.00-14.00 / Rajd Nadwiślański/ zbiórka przed Oddziałem Przyrodniczym
5 – 9 czerwca, poniedziałek - piątek
godz. 08.30-11.30 i 12.00-15.00 / Warsztaty ornitologiczne, a w tym prelekcja, wycieczka ornitologiczna, rejs statkiem / Oddział Przyrodniczy
10 czerwca, sobota
godz. 14.00-17.00 / Warsztaty ornitologiczne, a w tym prelekcja, wycieczka ornitologiczna, rejs statkiem / Oddział Przyrodniczy
godz. 21.00 / Plenerowy wieczorny pokaz diaporam/ ogródek botaniczny Oddziału Przyrodniczego / Oddział Przyrodniczy
11 czerwca, niedziela
godz. 16.00-18.00 / Ptaki cudaki/ plenerowe warsztaty przyrodnicze Centrum Kultury w Lublinie

Bliższych informacji udzielają pracownicy Muzeum Przyrodniczego, oddziału Muzeum Nadwiślańskiego w Kazimierzu Dolnym. Kontakt: tel. 081 8810326 / e-mail: przyrodnicze@mnkd.pl

 

Fot. Źródło: Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym

Skomentuj


Mapa

Muzea

Muzeum Przyrodnicze


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2020.
Zaplanuj razem z nami świąteczny wyjazd do dowolnego miejsca w Polsce. Poznaj oferty specjalne noclegów na Wigilię i Boże Narodzenie 2020.
Pokaż stopkę