Święto Jesieni po raz 18.

Lato już chyba definitywnie dobiegło końca. Teraz swoje panowanie rozpoczyna jesień, a skoro tak, to trzeba ją należycie przywitać. W ostatnią niedzielę września w Kazimierzu Dolnym odbędzie się Święto Jesieni.

Lato – jak podają meteorolodzy, już się z nami pożegnało. Widać to było w miniony weekend – gdzie po pięknej letniej sobocie nastąpiła jesienna niedziela.

W Kazimierzu Dolnym, jak co roku, w ostatnią niedzielę września odbędzie się Święto Jesieni organizowane przez Oddział Przyrodniczy Muzeum Nadwiślańskiego. Tym razem będzie to już osiemnasta edycja tej imprezy, która nawiązuje do tradycji dożynek i jest znakomitą okazją do promocji terenów wiejskich oraz do podzielenia się zasobami swych spiżarni, piwnic i spichlerzy.

- Podobnie jak w ubiegłych latach imprezie towarzyszy plenerowa wystawa zatytułowana „Z lasów, pól i ogrodów”, prezentująca warzywa, owoce, kwiaty, grzyby, a także miody, domowe przetwory i potrawy tradycyjnej kuchni oraz rękodzieło – czytamy w zapowiedzi. – Wszystkie te wyroby będzie można nabyć podczas kiermaszu produktów regionalnych i wyrobów rzemiosła ludowego.

Oprócz tego w programie znajdą się także występy kapel i zespołów ludowych. Na imprezę można zabrać także najmłodszych, bo organizatorzy zapewniają kącik zabaw dla dzieci oraz liczne konkursy z nagrodami. Dodatkową atrakcją będzie bez wątpienia "Piknik Mleczny" organizowany przez Lubelską Izbę Rolniczą ze środków Funduszu Promocji Mleka.

Warto dodać, że wszyscy uczestnicy Święta Jesieni będą mogli zwiedzać muzealną wystawę żywych owadów w promocyjnej cenie biletu.

Impreza odbędzie się 25 września na placu przy Oddziale Przyrodniczym Muzeum Nadwiślańskiego w Kazimierzu Dolnym przy ul. Puławskiej 54.

 

Skomentuj


Mapa

Muzea

Muzeum Nadwiślańskie / Oddział Przyrodniczy


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Znamy sposób na udane Wakacje 2024! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2024. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Pokaż stopkę