Nadwiślańska Noc Muzeów 2016

W połowie maja Muzeum Nadwiślańskie zaprasza na Nadwiślańską Noc Muzeów.

Wszystkie oddziały Muzeum Nadwiślańskiego otworzą swoje podwoje w noc z 14 na 15 maja. Będzie można zwiedzić wystawę Ludmiły Stehnovej – czy zobaczymy na niej jej rzeźby czy rysunki, warto sprawdzić podczas wernisażu na otwarcie Nadwiślańskiej Nocy Muzeów.

Tradycyjnie już w Kazimierzu pojawią się złotnicy. W planach są pokazy złotnicze, warsztaty z wyrabiania biżuterii, opowieści o tajnikach warsztatów złotniczych. Także w Gmachu Głównym przy Rynku kuratorzy i edukatorzy oprowadzą po wystawie „Aby to piękno służyło innym…” z kolekcji Olgi i Tadeusza Litawińskich oraz – już w Kamienicy Celejowskiej –  po „Galerii Wojciecha Flecka”. Muzeum Przyrodnicze zaprasza na pokazy kulinarne, które towarzyszyć będą wystawie tematycznej „Owad – przyjaciel czy wróg?” Ciekawe, co też zaserwują nam kazimierscy przyrodnicy?..

A poza Kazimierzem do zwiedzenia z pochodniami Zamek w Janowcu w towarzystwie uroczej Czarnej Damy oraz Muzeum Czartoryskich, które zaprasza, kto wie, czy nie po raz ostatni pod auspicjami Muzeum Nadwiślańskiego, na zwiedzenie wystawy „Czartoryscy. Powrót do Puław”.

Inauguracja Nadwiślańskiej Nocy Muzeów w Kazimierzu o godzinie 18.00 w Kamienicy Celejowskiej przy ul. Senatorskiej. Prawie wszystkie wystawy stałe i czasowe (KAZIMIERZ DOLNY: Galeria Wystaw Czasowych, Oddział Muzeum Sztuki Złotniczej, Oddział Kamienica Celejowska, Oddział Przyrodniczy oraz Oddział Zamek w JANOWCU i Oddział Muzeum Czartoryskich w PUŁAWACH) można zwiedzać bezpłatnie w godzinach od 19.00 do 1.00.

W programie:

Godz. 18: 00 -
Oddział Kamienica Celejowska – Wernisaż wystawy Ludmiły Stehnovej –Otwarcie Nadwiślańskiej Nocy Muzeów

Godz. 19.00 - 1.00
- Gmach Główny, Rynek 19 – Hol – Noc złotników: pokazy złotnicze, warsztaty z wyrabiania biżuterii, opowieści o tajnikach warsztatów złotniczych
- Gmach Główny, Rynek 19 – Galeria Wystaw Czasowych – Zwiedzanie wystawy kolekcji Olgi i Tadeusza Litawińskich z kuratorem i edukatorami
- Oddział Kamienica Celejowska – Zwiedzanie wystaw Wojciecha Flecka i Ludmiły Stehnovej z kuratorami
- Oddział Przyrodniczy – Zwiedzanie wystawy pt. Owad – przyjaciel czy wróg? – Pokazy kulinarne
- Oddział Muzeum Czartoryskich w Puławach – Zwiedzanie wystawy "Czartoryscy. Powrót do Puław"
- Oddział Zamek w Janowcu – Zwiedzanie Zamku z pochodniami w asyście przewodnika i... Czarnej Damy

Także w sobotnią noc 14 maja w godzinach 18.00 - 23.00 czynny będzie Park Rozrywki "Z fizyką za pan brat" znajdujący się w budynkach Zespołu Szkół im. Jana Koszczyca Witkiewicza przy ul. Nadwiślańskiej 9. Nocne doświadczenie fizyki? Czemu nie?

 

 

Skomentuj


Mapa

Muzea

Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Wyjazd to idealny pomysł na perfekcyjny Dzień Kobiet 2024. Jeżeli szukasz interesującego miejsca, zobacz co oferują właściciele obiektów na ten szczególny dzień.
Pokaż stopkę