Aktualności dla "Muzeum Przyrodnicze w Kazimierzu"

Za oknem pada i pada, ale na weekend synoptycy obiecują poprawę pogody. W sobotę i niedzielę ma być ciepło i prawie bezchmurnie. Zapraszamy więc na spacer po kazimierskich oddziałach Muzeum Nadwiślańskiego. Gdyby deszcz chciał sobie jednak o nas przypomnieć, będziemy pod dachem… ATRAKCJE W WEEKEND.

Tegoroczne „Dni Wisły” już rozpoczęte! Otwarcie uświetnił wykład, wystawa fotografii oraz rejs statkiem po Wiśle. Jednak jest to dopiero początek atrakcji…

Wycieczki ornitologiczne, prelekcje, pokazy, rajdy oraz różnorodne warsztaty o tematyce przyrodniczej wypełnią XII Dni Wisły w Kazimierzu Dolnym. Inauguracja imprezy 29 maja o godz. 12.00 w Muzeum Przyrodniczym.

To jeden z najpiękniejszych punktów widokowych w Kazimierzu. Ze wzgórza rozciąga się widok na Wisłę i jej dolinę, na Janowiec i położony u stóp góry – maleńki Mięćmierz.

Dni Wisły 2011

Muzeum Przyrodnicze przygotowuje się do kolejnej edycji Dni Wisły. Przygotowano między innymi szeroką gamę zajęć edukacyjnych, warsztatów i rajdów dla dzieci i młodzieży. Chcesz wziąć w nich udział – zapisz się już dziś!

Weekend z serduszkiem

Dzień zakochanych już na dobre zadomowił się w polskim kalendarzu w środku zimy. I nie na wiele zdały się purytańskie protesty przeciwników obcej tradycji. Ich skutek był jedynie taki, że coraz bardziej popularna jest także rodzima czerwcowa Sobótka. Bo miłości w naszym życiu nigdy za dużo. A miłosne wyznania najlepiej brzmią w Kazimierzu.

Ponad 120 wystawców z całej Lubelszczyzny, a również z Katowic, Bełchatowa, Warszawy czy Mazur. Ponad 2,5 tysiąca gości. To bilans tegorocznego - odbywającego się już po raz dwunasty – Święta Jesieni. Od tego momentu w Kazimierzu jesień uważa się za rozpoczętą!

W ostatnią niedzielę września Muzeum Przyrodnicze wspólnie z Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego w Końskowoli już po raz dwunasty organizują imprezę pod hasłem "Święto jesieni". Zapraszamy do Kazimierza 26 września.

Wakacje w Kazimierzu

Wielu turystów na wakacje przyjeżdża do Kazimierza, wielu mieszkańców nadwiślańskiego Miasteczka urlopy spędza poza nim. Są jednak i tacy, którzy spędzają tu cały rok. Czy dla dzieci musi oznaczać to brak zajęć i możliwości by ciekawie spędzić ten czas? Niekoniecznie.

Soczyste jabłka, pękate dynie, rośliny ozdobne, przedmioty dekoracyjne i smakowicie pachnące potrawy regionalnej kuchni – stoiska na błoniach przed Muzeum Przyrodniczym kusiły kolorami i zapachami. I to wszystko przy pięknej pogodzie. Nic więc dziwnego, że dopisali i dostawcy, i goście.

Już po raz jedenasty na błoniach przed Muzeum Przyrodniczym w Kazimierzu Dolnym 27 września odbędzie się plenerowa wystawa „Z lasów, pól i ogrodów”. Kazimierskie Święto Jesieni to pierwszy znak, że lato wprawdzie odeszło, ale w Miasteczku zaczyna się najpiękniejszy czas polskiej złotej jesieni.

Wystawy, odczyty i prelekcje o tematyce wiślanej, wycieczki, rajdy oraz rejsy statkiem – to tylko niektóre atrakcje, które przygotowało Muzeum Przyrodnicze w ramach X jubileuszowych Dni Wisły. Inauguracja imprezy, która popularyzuje ideę ochrony dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego związanego z królową polskich rzek, już 31 maja.

Druga Noc Muzeów

Noc z soboty na niedzielę 16 / 17 maja to czas, kiedy muzea – nie tylko kazimierskie – umożliwiają nieodpłatnie zwiedzanie swoich wnętrz oraz zapraszają na spotkania, warsztaty, koncerty. To już szósta tego typu impreza w Polsce, druga – w Kazimierzu nad Wisłą.

Jubileuszowe Święto Jesieni było chyba pierwszym w całej historii tej imprezy, które niemalże tonęło w deszczu. O słońcu można było co najwyżej powspominać, patrząc na fotografie z poprzednich edycji. Ale czemu się dziwić takiej pogodzie – przecież to jesień…
Owoce, warzywa, kwiaty, zioła, grzyby, a także miody, domowe przetwory, potrawy tradycyjnej kuchni oraz wyroby ludowego rzemiosła będą prezentowane w niedzielę 21 września na X Jubileuszowym Święcie Jesieni przed Muzeum Przyrodniczym.
W niedzielę, 27 lipca 2008 r., o godz. 12.00 w Muzeum Przyrodniczym w Kazimierzu Dolnym nastąpi otwarcie wystawy Fotograficznej Grupy Twórczej „Foto Quortet” - „Cztery strony krajobrazu”. Zapraszamy.

Dni Wisły

Wystawy, odczyty, warsztaty, widowiska plenerowe, a także wycieczki piesze, rowerowe i statkiem - już po raz dziewiąty Wisła obchodzić będzie hucznie swoje święto. Muzeum Przyrodnicze zaprasza 8 czerwca na tydzień imprez z królową polskich rzek w roli głównej.

Wiosna w Kazimierzu

W ostatnią niedzielę plac przed Muzeum Przyrodniczym wypełnił się stoiskami z kolorowymi kwiatami, drewnianymi rzeźbami i potrawami regionalnymi. A wszystko to za sprawą Święta Wiosny, które w Kazimierzu Dolnym gościło już po raz drugi.
Zwiedzanie muzeum, słuchanie odgłosów przyrody czy oglądanie muzealnych magazynów nocą? Czemu nie! Wszyscy zainteresowani będą mieli taką okazję w nocy 17 – 18 maja podczas kazimierskiej Nocy Muzeów.
Odnalezienie w 1985 r. słynnego wraku Titanica czy odkrycie w 1911 r. Machu Picchu – zagubionego miasta Inków będzie można zobaczyć na wystawie towarzystwa National Geographic „Wyprawy na krańce świata”, której otwarcie nastąpi w Muzeum Przyrodniczym w najbliższą niedzielę 30 marca o godzinie 12.00.
Pokaż stopkę