Wakacje w Kazimierzu

Wielu turystów na wakacje przyjeżdża do Kazimierza, wielu mieszkańców nadwiślańskiego Miasteczka urlopy spędza poza nim. Są jednak i tacy, którzy spędzają tu cały rok. Czy dla dzieci musi oznaczać to brak zajęć i możliwości by ciekawie spędzić ten czas? Niekoniecznie.

Muzeum Przyrodnicze w Kazimierzu Dolnym zaprasza grupy zorganizowane na „Lato w muzeum”. Swój udział należy zgłosić pracownikom muzeum najpóźniej tydzień przed planowanym przyjazdem. A pomysłów na spędzenie wolnego czasu w Kazimierzu może być wiele. Muzeum oferuje różnego rodzaju rajdy, lekcje muzealne, warsztaty, np. plastyczne czy też zwiedzanie miasta. Tu sami musimy zdecydować, co chcielibyśmy zobaczyć.

Również w Kazimierskim Ośrodku Kultury przez cały okres wakacji odbywać się będą zajęcia dla dzieci i młodzieży. Oto program:

Wtorki
godz. 11.00 - teleranek
godz. 13.00 - 15.00 - gry i zabawy podwórkowe

Środy
godz. 11.30 - 12.30 - nauka alfabetu Braille’a
godz. 13.30 - 16.00 - wyjście w plener

Czwartki
godz. 11.30 - 12.30 - nauka tańca dla dzieci
godz. 13.30 - 15.00 - zajęcia plastyczne i zabawy w plenerze

Piątki
godz. 11.30 - 12.30 - zajęcia plastyczne dla dzieci
godz. 13.30 - 15.00 - warsztaty rękodzieła

Na zakończenie wakacji zaprasza Miejsko – Gminna Biblioteka Publiczna. Tu już tradycyjnie odbędzie się festyn kończący wakacje, tym razem pod hasłem „Dotknięcie Egiptu”.

Program na wakacje każdy z nas ułożyć może sobie sam. To tylko nasze propozycje. Jest wiele pięknych miejsc, które naprawdę warto zobaczyć. Czasem trzeba wyruszyć dalej, poza miasto, ale czasu jest przecież na to sporo.

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę