Powitaj jesień w Kazimierzu!

Skomentuj (2)

W ostatnią niedzielę września Muzeum Przyrodnicze wspólnie z Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego w Końskowoli już po raz dwunasty organizują imprezę pod hasłem "Święto jesieni". Zapraszamy do Kazimierza 26 września.

Wzorem lat ubiegłych w ramach „Święta jesieni” odbędzie się plenerowa wystawa warzyw, owoców, kwiatów, grzybów, a także miodów, domowych przetworów i potraw tradycyjnej kuchni, zatytułowana „Z lasów, pól i ogrodów”. Oprócz samej prezentacji przewidziana jest degustacja i drobna sprzedaż oraz konkurs dla publiczności i na najpiękniejsze stoisko. W tym roku po raz drugi odbędzie się również konkurs „Smaki Jesieni” na najlepszą i najsmaczniejszą potrawę. Do udziału w imprezie zostali także zaproszeni ludowi twórcy i muzykanci.

Celem „Święta Jesieni” jest prezentacja i promocja produktów regionalnych i tradycyjnych, oferty gospodarstw agroturystycznych i ekologicznych oraz ogólnie walorów przyrodniczo-krajobrazowych regionu lubelskiego. Organizatorzy spodziewają się, że w wystawie weźmie udział około 100 wystawców z terenu całej Lubelszczyzny.

Dwunastą edycję Święta Jesieni rozpocznie o godz. 9.00 Msza św. w kazimierskiej Farze, a zakończenie imprezy przewidziano na godz. 16.00. Miejscem imprezy będzie najbliższe otoczenie Muzeum Przyrodniczego w Kazimierzu Dolnym przy ul. Puławskiej 54. W tym dniu wszyscy posiadający zaproszenie będą mogli bezpłatnie obejrzeć ekspozycje Muzeum Przyrodniczego.

Przedsięwzięcie jest dotowane przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie, a jego sponsorem są Zakłady Azotowe “PUŁAWY” S.A.

 

Źródło: Muzeum Nadwiślańskie

Skomentuj


Dodane komentarze (2)

Mapa

Muzea

Muzeum Przyrodnicze


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Znamy sposób na udane Wakacje 2020! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2020. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Weekend listopadowy 11-12 listopada 2020 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Pokaż stopkę