Powitaj jesień w Kazimierzu!

Skomentuj (2)

W ostatnią niedzielę września Muzeum Przyrodnicze wspólnie z Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego w Końskowoli już po raz dwunasty organizują imprezę pod hasłem "Święto jesieni". Zapraszamy do Kazimierza 26 września.

Wzorem lat ubiegłych w ramach „Święta jesieni” odbędzie się plenerowa wystawa warzyw, owoców, kwiatów, grzybów, a także miodów, domowych przetworów i potraw tradycyjnej kuchni, zatytułowana „Z lasów, pól i ogrodów”. Oprócz samej prezentacji przewidziana jest degustacja i drobna sprzedaż oraz konkurs dla publiczności i na najpiękniejsze stoisko. W tym roku po raz drugi odbędzie się również konkurs „Smaki Jesieni” na najlepszą i najsmaczniejszą potrawę. Do udziału w imprezie zostali także zaproszeni ludowi twórcy i muzykanci.

Celem „Święta Jesieni” jest prezentacja i promocja produktów regionalnych i tradycyjnych, oferty gospodarstw agroturystycznych i ekologicznych oraz ogólnie walorów przyrodniczo-krajobrazowych regionu lubelskiego. Organizatorzy spodziewają się, że w wystawie weźmie udział około 100 wystawców z terenu całej Lubelszczyzny.

Dwunastą edycję Święta Jesieni rozpocznie o godz. 9.00 Msza św. w kazimierskiej Farze, a zakończenie imprezy przewidziano na godz. 16.00. Miejscem imprezy będzie najbliższe otoczenie Muzeum Przyrodniczego w Kazimierzu Dolnym przy ul. Puławskiej 54. W tym dniu wszyscy posiadający zaproszenie będą mogli bezpłatnie obejrzeć ekspozycje Muzeum Przyrodniczego.

Przedsięwzięcie jest dotowane przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie, a jego sponsorem są Zakłady Azotowe “PUŁAWY” S.A.

 

Źródło: Muzeum Nadwiślańskie

Skomentuj


Dodane komentarze (2)

Mapa

Muzea

Muzeum Przyrodnicze


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-12 listopada 2020 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2020.
Pokaż stopkę