Druga Noc Muzeów

Skomentuj (6)

Noc z soboty na niedzielę 16 / 17 maja to czas, kiedy muzea – nie tylko kazimierskie – umożliwiają nieodpłatnie zwiedzanie swoich wnętrz oraz zapraszają na spotkania, warsztaty, koncerty. To już szósta tego typu impreza w Polsce, druga – w Kazimierzu nad Wisłą.

Muzeum Nadwiślańskie położone w różnych miejscach Kazimierza Dolnego oraz po drugiej stronie Wisły – w janowieckim zamku zaprasza 16 maja od godziny 20.00 do 1.00 na nieodpłatne zwiedzanie zbiorów.

Będą spotkania z ciekawymi ludźmi, np. z psychoterapeutką Katarzyną Miller, współautorką książek "Chcę być kochana tak jak chcę", "Bajek rozebranych", poetką i publicystką związaną z miesięcznikiem „Zwierciadło”, często goszczącą na antenie radia i telewizji. Spotkanie to odbędzie się w Kuncewiczówce i upłynie pod hasłem: trzy w jednym – bo jak obiecują organizatorzy – będzie połączeniem koncertu poetyckiego, muzycznego i seansu psychoterapeutycznego.


Muzeum Złotnictwa zaprasza na warsztaty złotnicze, Kamienica Celejowska – na kiermasz ksiażki o sztuce, a Muzeum Przyrodnicze – na „Nocny spektakl przyrody”, na który złożą się pokazy, projekcje, opowieści, instalacje, odgłosy. Na zamku janowieckim będzie można zapoznać się z sylwetką ostatniego prywatnego właściciela zamku w Polsce Ludowej – Leona Kozłowskiego, który dopiero w 1975 r. sprzedał zamek państwu. Sylwetkę „ostatniego romantyka” – jak nazywa go redaktor Mirosław Derecki – pokaże film dokumentalny w reżyserii Tadeusza Pałki „Inwentarz” z 1975 r. Dla tych, którzy nocą czują się dobrze w otwartej przestrzeni, polecamy wycieczkę na słowiańskie grodzisko w Żmijowiskach. Poniżej program Kazimierskiej Nocy Muzeów.

KAZIMIERZ DOLNY – JANOWIEC – ŻMIJOWISKA

16/17 maja 2009 r.

Ekspozycje czynne w godz. 19:00 - 01:00

Dom Marii i Jerzego Kuncewiczów
Kazimierz Dolny, ul. Małachowskiego 19
TRZY W JEDNYM
– koncert poetycki, muzyczny i spotkanie z psychoterapeutką Katarzyną Miller

Muzeum Sztuki Złotniczej
Kazimierz Dolny, ul. Zamkowa 2
W WARSZTACIE ZŁOTNIKA
– pokazy i gawędy o dawnym i współczesnym złotnictwie

Kamienica Celejowska
Kazimierz Dolny, ul. Senatorska 11/13
KIERMASZ KSIĄŻKI O SZTUCE

Muzeum Zamek w Janowcu
Janowiec, ul. Lubelska 20
ZAMEK NOCĄ
– projekcja filmu „Inwentarz” (reż. Tadeusz Pałka)

Muzeum Przyrodnicze
Kazimierz Dolny, ul. Puławska 54
NOCNY SPEKTAKL PRZYRODY
– pokazy, projekcje, opowieści, instalacje, odgłosy

Grodzisko Żmijowiska
Gmina Wilków
GRÓD NOCĄ
– oprowadzanie po grodzisku

 

WSTĘP WOLNY

Skomentuj


Dodane komentarze (6)

 • Dom Kuncewiczów
  To już jutro! Serdecznie zapraszamy na spotkanie ze współautorką tej oto książki.
 • Emilia
  Czy może w tym roku będzie można zobaczyć coś więcej niż w poprzednim ? Czy muzeum ma zgromadzone rzeczy których do tej pory nie pokazywało ?

  I propozycja:w budynkach administracji muzeum wisi wiele ciekawych obrazów oglądanych do tej pory przez nielicznych...poproszę bardzo o przeniesienie ich na tegoroczną wystawę !!!
 • Dom Kuncewiczów
  CO POCZĄĆ ZE ZNALEZIONYM SKARBEM? Katarzyna Miller odpowie na te i inne pytania w Domu Kuncewiczów 16 maja 2009 roku. Początek koncertu o godz. 20.
 • al1814
  W ubiegłym roku było świetnie! Żeby tylko pogoda dopisała.
 • maja
  to fajnie,chyba sie wybiore!
 • Paweł
  Dla ścisłości: to już czwarta z kolei "Noc Muzeów" organizowana przez Muzeum Nadwiślańskie. Pierwsza miała miejsce w roku 2006 - na zamku w Janowcu prezentowały swoje działania: tamtejszy oddział, Muzeum Sztuki Złotniczej (pierwsze warsztaty złotnicze), Kamienica Celejowska (działania edukacyjne) i Samodzielne Stanowisko ds. Dziedzictwa Archeologicznego (archeologia doświadczalna). W roku 2007 dziłania te - fakt, w ograniczonym zakresie - były kontynuowane w tym samym miejscu.

Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Zaplanuj razem z nami świąteczny wyjazd do dowolnego miejsca w Polsce. Poznaj oferty specjalne noclegów na Wigilię i Boże Narodzenie 2023.
Pokaż stopkę