Druga Noc Muzeów

Skomentuj (6)

Noc z soboty na niedzielę 16 / 17 maja to czas, kiedy muzea – nie tylko kazimierskie – umożliwiają nieodpłatnie zwiedzanie swoich wnętrz oraz zapraszają na spotkania, warsztaty, koncerty. To już szósta tego typu impreza w Polsce, druga – w Kazimierzu nad Wisłą.

Muzeum Nadwiślańskie położone w różnych miejscach Kazimierza Dolnego oraz po drugiej stronie Wisły – w janowieckim zamku zaprasza 16 maja od godziny 20.00 do 1.00 na nieodpłatne zwiedzanie zbiorów.

Będą spotkania z ciekawymi ludźmi, np. z psychoterapeutką Katarzyną Miller, współautorką książek "Chcę być kochana tak jak chcę", "Bajek rozebranych", poetką i publicystką związaną z miesięcznikiem „Zwierciadło”, często goszczącą na antenie radia i telewizji. Spotkanie to odbędzie się w Kuncewiczówce i upłynie pod hasłem: trzy w jednym – bo jak obiecują organizatorzy – będzie połączeniem koncertu poetyckiego, muzycznego i seansu psychoterapeutycznego.


Muzeum Złotnictwa zaprasza na warsztaty złotnicze, Kamienica Celejowska – na kiermasz ksiażki o sztuce, a Muzeum Przyrodnicze – na „Nocny spektakl przyrody”, na który złożą się pokazy, projekcje, opowieści, instalacje, odgłosy. Na zamku janowieckim będzie można zapoznać się z sylwetką ostatniego prywatnego właściciela zamku w Polsce Ludowej – Leona Kozłowskiego, który dopiero w 1975 r. sprzedał zamek państwu. Sylwetkę „ostatniego romantyka” – jak nazywa go redaktor Mirosław Derecki – pokaże film dokumentalny w reżyserii Tadeusza Pałki „Inwentarz” z 1975 r. Dla tych, którzy nocą czują się dobrze w otwartej przestrzeni, polecamy wycieczkę na słowiańskie grodzisko w Żmijowiskach. Poniżej program Kazimierskiej Nocy Muzeów.

KAZIMIERZ DOLNY – JANOWIEC – ŻMIJOWISKA

16/17 maja 2009 r.

Ekspozycje czynne w godz. 19:00 - 01:00

Dom Marii i Jerzego Kuncewiczów
Kazimierz Dolny, ul. Małachowskiego 19
TRZY W JEDNYM
– koncert poetycki, muzyczny i spotkanie z psychoterapeutką Katarzyną Miller

Muzeum Sztuki Złotniczej
Kazimierz Dolny, ul. Zamkowa 2
W WARSZTACIE ZŁOTNIKA
– pokazy i gawędy o dawnym i współczesnym złotnictwie

Kamienica Celejowska
Kazimierz Dolny, ul. Senatorska 11/13
KIERMASZ KSIĄŻKI O SZTUCE

Muzeum Zamek w Janowcu
Janowiec, ul. Lubelska 20
ZAMEK NOCĄ
– projekcja filmu „Inwentarz” (reż. Tadeusz Pałka)

Muzeum Przyrodnicze
Kazimierz Dolny, ul. Puławska 54
NOCNY SPEKTAKL PRZYRODY
– pokazy, projekcje, opowieści, instalacje, odgłosy

Grodzisko Żmijowiska
Gmina Wilków
GRÓD NOCĄ
– oprowadzanie po grodzisku

 

WSTĘP WOLNY

Skomentuj


Dodane komentarze (6)

 • Dom Kuncewiczów
  To już jutro! Serdecznie zapraszamy na spotkanie ze współautorką tej oto książki.
 • Emilia
  Czy może w tym roku będzie można zobaczyć coś więcej niż w poprzednim ? Czy muzeum ma zgromadzone rzeczy których do tej pory nie pokazywało ?

  I propozycja:w budynkach administracji muzeum wisi wiele ciekawych obrazów oglądanych do tej pory przez nielicznych...poproszę bardzo o przeniesienie ich na tegoroczną wystawę !!!
 • Dom Kuncewiczów
  CO POCZĄĆ ZE ZNALEZIONYM SKARBEM? Katarzyna Miller odpowie na te i inne pytania w Domu Kuncewiczów 16 maja 2009 roku. Początek koncertu o godz. 20.
 • al1814
  W ubiegłym roku było świetnie! Żeby tylko pogoda dopisała.
 • maja
  to fajnie,chyba sie wybiore!
 • Paweł
  Dla ścisłości: to już czwarta z kolei "Noc Muzeów" organizowana przez Muzeum Nadwiślańskie. Pierwsza miała miejsce w roku 2006 - na zamku w Janowcu prezentowały swoje działania: tamtejszy oddział, Muzeum Sztuki Złotniczej (pierwsze warsztaty złotnicze), Kamienica Celejowska (działania edukacyjne) i Samodzielne Stanowisko ds. Dziedzictwa Archeologicznego (archeologia doświadczalna). W roku 2007 dziłania te - fakt, w ograniczonym zakresie - były kontynuowane w tym samym miejscu.

Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę