Zapraszamy na Dni Wisły!

Skomentuj (2)

Wycieczki ornitologiczne, prelekcje, pokazy, rajdy oraz różnorodne warsztaty o tematyce przyrodniczej wypełnią XII Dni Wisły w Kazimierzu Dolnym. Inauguracja imprezy 29 maja o godz. 12.00 w Muzeum Przyrodniczym.

Celem imprezy organizowanej przez kazimierskie Muzeum Przyrodnicze już po raz dwunasty jest uświadomienie społeczeństwu potrzeby ochrony dziedzictwa przyrodniczego i kulturowego, jakie wokół rzek narosło, a także skłaniać do refleksji nad wzajemnymi powiązaniami rzek i ludzi.

Uroczyste otwarcie Dni Wisły odbędzie się w Spichlerzu Ulanowskich – siedzibie Muzeum Przyrodniczego w Kazimierzu Dolnym 29 maja o godz. 12.00. Na ten dzień przewidziano prelekcje na temat ochrony przeciwpowodziowej w kontekście ochrony przyrody oraz walorów przyrodniczych Małopolskiego Przełomu Wisły, otwarcie wystawy „Fotografia dzikiej przyrody” („Wildlife Photographer of the Year”), złożona ze zdjęć wyróżnionych w najbardziej cenionym i największym w świecie konkursie fotograficznym w zakresie fotografii dzikiej przyrody. Imprezę zakończy wieczorna plenerowa projekcja zdjęć w formie diaporam – Roberta Dejtrowskiego „Wisła. Ostatnia dzika rzeka Europy” oraz  Michała Ciacha i Małgorzaty Wójtowicz „Życiem płynące”.

Szczegółowy program Dni Wisły 2011 na zdjęciu.

Na wszystkie atrakcje - wstęp wolny.


Zapraszamy do Kazimierza od 29 maja do 11 czerwca.

Skomentuj


Dodane komentarze (2)

 • harkie
  "Rejs statkiem po Wiśle (dla zaproszonych gości)"
  Ładnie to brzmi, jakże zachęcająco! Już kiedyś pisałem coś w tym sensie, nie pamiętam może chodziło o zaproszenia dla wybranych, do któregoś z muzeów (czyżby tego) , może w trakcie święta jesieni?
  Wracając do tematu, to jak z tymi gośćmi będą losowani z licznie przybyłych, czy jest jakieś szacowne grono wcześniej wybranych przyjaciół tygryska?
  Reszta ma kupić kiełbachę z piwem za 25 zł i siedzieć na wale machając łapkami?
  Proszę mnie oświecić!

  Zresztą, przeczytałem komentarz Krzysia i chyba jednak niestety :(
 • Krzyś
  Mam nadzieję, że przy promocji Wisły pojawi się również temat walki z komarami i meszkami.
  Chyba, że tak jak w latach ubiegłych szanowni goście będą zachęcani nie do osobistego kontaktu z przyrodą, a do podziwiania tych cudów jedynie z pozycji widza na kolejnych wystawach.
  Z uporem maniaka próbuję zaszczepić w decydentach i środowiskach opiniotwórczych myśl, że bez oczyszczenia doliny Wisły z dokuczliwego robactwa trudno promować spacery, imprezy plenerowe i zwykły aktywny wypoczynek.
  Oczywiście można przekonywać, że jest to piękne i naturalne. Sama przyroda to wyreguluje spadnie populacja organizmów ciepłokrwistych (w tym turystów i miejscowych) spadnie zapewne również populacja meszek i komarów.

Mapa

Muzea

Muzeum Przyrodnicze


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-12 listopada 2020 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2020.
Pokaż stopkę