Zapraszamy na Dni Wisły!

Skomentuj (2)

Wycieczki ornitologiczne, prelekcje, pokazy, rajdy oraz różnorodne warsztaty o tematyce przyrodniczej wypełnią XII Dni Wisły w Kazimierzu Dolnym. Inauguracja imprezy 29 maja o godz. 12.00 w Muzeum Przyrodniczym.

Celem imprezy organizowanej przez kazimierskie Muzeum Przyrodnicze już po raz dwunasty jest uświadomienie społeczeństwu potrzeby ochrony dziedzictwa przyrodniczego i kulturowego, jakie wokół rzek narosło, a także skłaniać do refleksji nad wzajemnymi powiązaniami rzek i ludzi.

Uroczyste otwarcie Dni Wisły odbędzie się w Spichlerzu Ulanowskich – siedzibie Muzeum Przyrodniczego w Kazimierzu Dolnym 29 maja o godz. 12.00. Na ten dzień przewidziano prelekcje na temat ochrony przeciwpowodziowej w kontekście ochrony przyrody oraz walorów przyrodniczych Małopolskiego Przełomu Wisły, otwarcie wystawy „Fotografia dzikiej przyrody” („Wildlife Photographer of the Year”), złożona ze zdjęć wyróżnionych w najbardziej cenionym i największym w świecie konkursie fotograficznym w zakresie fotografii dzikiej przyrody. Imprezę zakończy wieczorna plenerowa projekcja zdjęć w formie diaporam – Roberta Dejtrowskiego „Wisła. Ostatnia dzika rzeka Europy” oraz  Michała Ciacha i Małgorzaty Wójtowicz „Życiem płynące”.

Szczegółowy program Dni Wisły 2011 na zdjęciu.

Na wszystkie atrakcje - wstęp wolny.


Zapraszamy do Kazimierza od 29 maja do 11 czerwca.

Skomentuj


Dodane komentarze (2)

 • harkie
  "Rejs statkiem po Wiśle (dla zaproszonych gości)"
  Ładnie to brzmi, jakże zachęcająco! Już kiedyś pisałem coś w tym sensie, nie pamiętam może chodziło o zaproszenia dla wybranych, do któregoś z muzeów (czyżby tego) , może w trakcie święta jesieni?
  Wracając do tematu, to jak z tymi gośćmi będą losowani z licznie przybyłych, czy jest jakieś szacowne grono wcześniej wybranych przyjaciół tygryska?
  Reszta ma kupić kiełbachę z piwem za 25 zł i siedzieć na wale machając łapkami?
  Proszę mnie oświecić!

  Zresztą, przeczytałem komentarz Krzysia i chyba jednak niestety :(
 • Krzyś
  Mam nadzieję, że przy promocji Wisły pojawi się również temat walki z komarami i meszkami.
  Chyba, że tak jak w latach ubiegłych szanowni goście będą zachęcani nie do osobistego kontaktu z przyrodą, a do podziwiania tych cudów jedynie z pozycji widza na kolejnych wystawach.
  Z uporem maniaka próbuję zaszczepić w decydentach i środowiskach opiniotwórczych myśl, że bez oczyszczenia doliny Wisły z dokuczliwego robactwa trudno promować spacery, imprezy plenerowe i zwykły aktywny wypoczynek.
  Oczywiście można przekonywać, że jest to piękne i naturalne. Sama przyroda to wyreguluje spadnie populacja organizmów ciepłokrwistych (w tym turystów i miejscowych) spadnie zapewne również populacja meszek i komarów.

Mapa

Muzea

Muzeum Nadwiślańskie / Oddział Przyrodniczy


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Zaplanuj razem z nami świąteczny wyjazd do dowolnego miejsca w Polsce. Poznaj oferty specjalne noclegów na Wigilię i Boże Narodzenie 2022.
Pokaż stopkę