Dni Wisły rozpoczęte!

Tegoroczne „Dni Wisły” już rozpoczęte! Otwarcie uświetnił wykład, wystawa fotografii oraz rejs statkiem po Wiśle. Jednak jest to dopiero początek atrakcji…

„Dni Wisły” to cykl imprez kulturalnych, edukacyjnych i artystycznych mających na celu uświadomienie potrzeby ochrony przyrodniczego i kulturowego dziedzictwa, jakie wokół Wisły narosło, a także skłaniać do refleksji nad wzajemnymi powiązaniami rzeki i ludzi. W tym roku „Dni Wisły” odbywają się już po raz dwunasty.

 

Inauguracja obchodów „Dni Wisły 2011” już za nami. Podczas uroczystego otwarcia odbyła się prelekcja na temat ochrony przeciwpowodziowej w kontekście ochrony przyrody oraz walorów przyrodniczych Małopolskiego Przełomu Wisły, którą zaprezentował Andrzej Pawłowski. Otwarta została również wystawa „Fotografia dzikiej przyrody” („Wildlife Photographer of the Year”) , na którą składają się zdjęcia będące wynikiem najbardziej cenionego i największego w świecie konkursu fotograficznego, w zakresie fotografii dzikiej przyrody. Tych 70 zdjęć, ukazujących artystyczną perfekcję, techniczne zaawansowanie fotografii i naturalne piękno przyrody, naprawdę się szybko nie zapomni. Jałowe pustynie, tropikalne dżungle, nieskończone oceany oraz wszechobecna przyroda – te fotografie stymulują wyobraźnię , zajmują umysł i poruszają serca. Warto je zobaczyć.

 

„Dni Wisły” adresowane są do szerokiego grona odbiorców. Tak więc zarówno dzieci, jak i młodzież szkolna czy dorośli – każdy znajdzie w programie coś dla siebie. A wielką zaletą imprezy jest to, iż na wszystkie spotkania, warsztaty czy rajdy wstęp jest wolny.

 

A co jeszcze nas czeka podczas „Dni Wisły”? Od poniedziałku do piątku (30.05 – 3.06 oraz 6.06 – 10.06) trwać będą warsztaty ornitologiczne. 31 maja, we wtorek zapraszamy na Rajd „Szlakiem wiślanych wystaw”. 3 czerwca, w piątek odbędą się warsztaty pt. „Przyroda Lubelszczyzny”, natomiast 4 czerwca, w sobotę rajd dla słuchaczy Uniwersytetu III Wieku „Doliną Wisły”. 7 czerwca, we wtorek dzieci i młodzież szkolna może uczestniczyć w warsztatach „Ptaki cudaki”, a 8 czerwca wszyscy chętni wybiorą się na rajd na Skarpę Dobrską. 9 czerwca, w czwartek w Muzeum Przyrodniczym trwać będą warsztaty decoupage „Skrzynia skarbów Kazimierskiego Parku Krajobrazowego”. Na sobotę, 11 czerwca zaplanowano rajd „Dwa Brzegi” oraz wieczorną plenerową projekcję zdjęć w formie diaporam – Roberta Dejtrowskiego „Wisła. Ostatnia dzika rzeka Europy” oraz Michała Ciacha i Małgorzaty Wójtowicz „Życiem płynące”.

 

Głównym organizatorem i koordynatorem obchodów "Dni Wisły" jest Muzeum Przyrodnicze, Oddział Muzeum Nadwiślańskiego w Kazimierzu Dolnym. W tym roku w organizację imprezy włączyło się Lubelskie Towarzystwo Ornitologiczne, a także PTTK Oddział Puławski. Patronat medialny: Kazimierski Portal Internetowy

Skomentuj


Mapa

Muzea

Muzeum Przyrodnicze


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-12 listopada 2020 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2020.
Pokaż stopkę