Aktualności dla "Muzeum Przyrodnicze w Kazimierzu"

Do Muzeum Przyrodniczego zawitała już wiosna. Od połowy lutego w muzealnym ogródku botanicznym kwitnie wawrzynek wilczełyko. Zachęcamy do odwiedzenia Muzeum Przyrodniczego oraz zwrócenia uwagi na rzadkie, kwitnące już rośliny w naszym ogródku botanicznym.

Święto Jesieni

W niedzielę 23 września 2007 r. Muzeum Przyrodnicze, Oddział Muzeum Nadwiślańskiego w Kazimierzu Dolnym wspólnie z Lubelskim Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego w Końskowoli już po raz dziewiąty organizują imprezę pod hasłem "Święto Jesieni".
W niedzielę, 24 czerwca 2007 r., o godz. 12.00 w Muzeum Przyrodniczym w Kazimierzu Dolnym nastąpi otwarcie wystawy „Świat w obiektywie National Geographic”.
Już po raz ósmy Muzeum Przyrodnicze, Oddział Muzeum Nadwiślańskiego w Kazimierzu Dolnym wspólnie z Lubelskim Towarzystwem Ornitologicznymi pragnie zaprosić do wzięcia udziału w obchodach Dni Wisły, w dniach 11-15 czerwca. Złoży się nań przede wszystkim bogaty program zajęć edukacyjnych oraz imprez oświatowych.
W niedzielę rozpoczynającą pierwszy tegoroczny długi weekend błonia przed Muzeum Przyrodniczym w Kazimierzu Dolnym zakwitły różnymi kolorami wiosennych roślin. Tak muzealnicy uczcili wiosnę – porę roku, gdy wszystko budzi się do życia, sprawiając radość, wprawiając w zachwyt, budząc nadzieję.

Święto Wiosny

W niedzielę, 29 kwietnia br. odbędzie się w Muzeum Przyrodniczym „Święto Wiosny” - impreza organizowana we współpracy z Urzędem Miasta w Kazimierzu Dolnym, Lubelskim Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego w Końskowoli, Stowarzyszeniem „EkoLubelszczyzna” oraz Lubelskim Związkiem Stowarzyszeń Agroturystycznych.
Pokaż stopkę