Aktualności dla "lato w Kazimierzu Dolnym"

Za nami święto folkloru - 53. Ogólnopolski Festiwal Kapel i Śpiewaków Ludowych i koncert Edyty Górniak. Przed nami jeszcze wiele wydarzeń, które pozwolą nam się odprężyć i poczuć magię tego miejsca, które przyciąga wciąż jak magnes. Co nas czeka tego lata w Kazimierzu?

Jak ochłodzić się w upalny dzień w centrum nadwiślańskiego Miasteczka? To proste. Wystarczy skorzystać z kurtyny wodnej ustawionej na kazimierskim Rynku.

Mamy lato, czyli okres wzmożonej organizacji eventów kulturalnych w Kazimierzu Dolnym, takich jak np. zbliżający się coraz większymi krokami coroczny Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi. Jak wiadomo, takie wydarzenia sprowadzają do Miasteczka rzesze turystów nie tylko z daleka, ale także z okolic. Sprowadzają, tylko jak stąd po tych imprezach wyjechać?

Już w najbliższą sobotę o godz. 19.30 w kazimierskiej Farze odbędzie się pierwszy tegoroczny koncert z cyklu „Wieczory organowe”. Na zabytkowych organach zagra Andrzej Białko, zaś słowo o muzyce wygłosi Jan Popis.

Ostatni weekend lata

Przed nami kolejny weekend! W Kazimierzu Dolnym jak zwykle aż roi się od atrakcji. Wystawy, warsztaty, koncerty, spotkania autorskie oraz bezpłatne zwiedzanie obiektów muzealnych to tylko niektóre z propozycji, jakie przygotowaliśmy dla Państwa...

To ostatnia niedziela

To ostatni weekend przed rozpoczęciem Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi. Nie będzie żadnych masowych imprez. Jest więc okazja, by w spokoju obejrzeć kazimierskie wystawy o różnej tematyce, a także – by pójść na spacer na przykład jedną z tras z naszego internetowego przewodnika. Zapraszamy do Kazimierza!

Wakacje w Kazimierzu

Wielu turystów na wakacje przyjeżdża do Kazimierza, wielu mieszkańców nadwiślańskiego Miasteczka urlopy spędza poza nim. Są jednak i tacy, którzy spędzają tu cały rok. Czy dla dzieci musi oznaczać to brak zajęć i możliwości by ciekawie spędzić ten czas? Niekoniecznie.

Dobiega końca festiwal klezmerski, do startu gotuje się festiwal filmowy. Koncerty na rynku, spektakle i wystawy, a także rejsy statkiem z muzyką lub bez. Nadchodzący weekend będzie bogaty w wydarzenia kulturalne – warto zaplanować go właśnie w Kazimierzu.

Na najbliższy weekend zapraszamy Państwa do Kazimierza Dolnego. Będą wernisaże wystaw, koncerty oraz wiele innych atrakcji, spośród których każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie.

Weekend w Kazimierzu

Najbliższy weekend w Kazimierzu Dolnym zapowiada się dość ciekawie. Po pierwsze folklor, który rozbrzmiewać tu będzie dzięki Festiwalowi Kapel i Śpiewaków Ludowych. Po drugie dwie ważne wystawy, gdzie jedna się właśnie kończy a druga zaczyna…

Idzie weekend

Przed nami kolejny letni weekend. W Kazimierzu Dolnym, jak zawsze atrakcji nie zabraknie. Oprócz uczestnictwa w imprezach kulturalnych, zachęcamy również do spacerów i wycieczek rowerowych. Okolice Kazimierza są bardzo malownicze.

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Puławach zaprasza wszystkich miłośników turystyki rowerowej na rajd rowerowy w niedzielę 19 lipca. Trasa rajdu prowadzi zielonym szlakiem rowerowym z Puław przez Kazimierz Dolny i Janowiec - do Puław. Całość trasy liczy około 36 kilometrów i posiada niski stopień trudności.

Festiwalowe lato 2009

W Kazimierzu Dolnym wciąż przybywa nowych imprez. Jedne goszczą tu już od lat, inne mają charakter jednorazowy. Jakie atrakcje czekają na nas w nadwiślańskim Miasteczku tego lata? Zobaczcie Państwo sami.

W niedzielę na kazimierskim rynku gościła Polska Orkiestra Radiowa pod dyrekcją Łukasza Borowicza z pięknym koncertem muzyki filmowej „Przeboje Klasycznego Lata z Radiem 2008”.
W niedzielne popołudnie 13 lipca od godz. 16.00 z kazimierskiego rynku w eter popłynie muzyka filmowa wykonana na żywo przez Polską Orkiestrę Radiową pod dyrekcją Łukasza Borowicza. W programie m.in. przeboje Filmowego Klasycznego Lata z Radiem 2008.
Pokaż stopkę