Rowerem zielonym szlakiem

Skomentuj (1)

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Puławach zaprasza wszystkich miłośników turystyki rowerowej na rajd rowerowy w niedzielę 19 lipca. Trasa rajdu prowadzi zielonym szlakiem rowerowym z Puław przez Kazimierz Dolny i Janowiec - do Puław. Całość trasy liczy około 36 kilometrów i posiada niski stopień trudności.

Wycieczkę rozpoczynamy w centrum Puław, przed Halą Sportową MOSiR o godz. 10.00 – skąd wyruszamy w stronę ścieżki rowerowej nad Wisłą.


Dalej jazdę kontynuujemy ścieżką rowerową prowadzącą wzdłuż wału przeciwpowodziowego. Następnie drogą asfaltową kierujemy się do Kazimierza Dolnego.


Po krótkim odpoczynku na kazimierskim rynku jedziemy do przeprawy promowej, aby promem Gelderland przeprawić się na drugą stronę Wisły do Janowca. Po zwiedzeniu ruin zamku w Janowcu jedziemy przez Wojszyn, Nasiłów i Sadłowice do Puław.


W trakcie rajdu wiodącego wzdłuż najbardziej malowniczego odcinka Małopolskiego Przełomu Wisły napotkamy rozległe równiny, strome zbocza otaczających je wzniesień, porośnięte łęgiem nadwiślańskie łachy i wyspy oraz otaczające je zbocza i kamieniołomy.


Wszyscy uczestnicy rajdu są ubezpieczeni od NW. Udział w rajdzie jest bezpłatny. Zapraszamy.

Skomentuj


Dodane komentarze (1)

  • charkie
    Z Kazimierza trasa, jak widzę na załączonej fotce wiedzie kostką po wale, to co jest poniżej zostawiamy dla ślimaków, biedronek i innej latorośli?

    Oczywiście koniecznie trzeba mieć kask (na zdjęciu są zawodowcy oni moga bez) chroniący przed parasolowymi atakami starszych panien.

Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Znamy sposób na udane Wakacje 2024! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2024. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Pokaż stopkę