Kazimierskie Lato z Radiem

Skomentuj (2)
W niedzielę na kazimierskim rynku gościła Polska Orkiestra Radiowa pod dyrekcją Łukasza Borowicza z pięknym koncertem muzyki filmowej „Przeboje Klasycznego Lata z Radiem 2008”.
W niedzielne popołudnie kazimierski rynek wypełniony był jak zawsze ludźmi. Mimo upału, który chyba wszystkim dał się we znaki, zebrana na rynku publiczność z niecierpliwością wyczekiwała koncertu. Tym razem to Klasyczne Lato z Radiem odwiedziło nasze nadwiślańskie Miasteczko.

Polska Orkiestra Radiowa pod dyrekcją Łukasza Borowicza zaprezentowała wielkie przeboje muzyki filmowej. Wśród zagranych utworów pojawiły się m.in. zapewne wszystkim znany polonez Wojciecha Kilara z muzyki do filmu „Pan Tadeusz”, walc  Waldemara Kazaneckiego z filmu „Noce i Dnie” czy uwerturę do opery „Wesele Figara” Wolfganga Amadeusa Mozarta.

Zachwycona publiczność do ostatniego brzmienia pozostała na rynku. Jednym udało się wysiedzieć na słońcu, inni pochowali się pod studnią lub w przy kawiarnianych ogródkach. Jedno jest pewne, koncert był wspaniały i na pewno nikt nie miałby nic przeciwko, gdyby za rok się powtórzył…   

Skomentuj


Dodane komentarze (2)


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę