Kazimierskie Lato z Radiem

Skomentuj (2)
W niedzielę na kazimierskim rynku gościła Polska Orkiestra Radiowa pod dyrekcją Łukasza Borowicza z pięknym koncertem muzyki filmowej „Przeboje Klasycznego Lata z Radiem 2008”.
W niedzielne popołudnie kazimierski rynek wypełniony był jak zawsze ludźmi. Mimo upału, który chyba wszystkim dał się we znaki, zebrana na rynku publiczność z niecierpliwością wyczekiwała koncertu. Tym razem to Klasyczne Lato z Radiem odwiedziło nasze nadwiślańskie Miasteczko.

Polska Orkiestra Radiowa pod dyrekcją Łukasza Borowicza zaprezentowała wielkie przeboje muzyki filmowej. Wśród zagranych utworów pojawiły się m.in. zapewne wszystkim znany polonez Wojciecha Kilara z muzyki do filmu „Pan Tadeusz”, walc  Waldemara Kazaneckiego z filmu „Noce i Dnie” czy uwerturę do opery „Wesele Figara” Wolfganga Amadeusa Mozarta.

Zachwycona publiczność do ostatniego brzmienia pozostała na rynku. Jednym udało się wysiedzieć na słońcu, inni pochowali się pod studnią lub w przy kawiarnianych ogródkach. Jedno jest pewne, koncert był wspaniały i na pewno nikt nie miałby nic przeciwko, gdyby za rok się powtórzył…   

Skomentuj


Dodane komentarze (2)


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Zimowe szaleństwo podczas Ferii 2024! Szukasz miejsca, gdzie odpoczniesz? Marzy Ci się szusowanie na nartach? Sprawdź listę noclegów z ofertami specjalnymi na ferie zimowe.
Pokaż stopkę