Klasyczne Lato z Radiem

Skomentuj (8)
W niedzielne popołudnie 13 lipca od godz. 16.00 z kazimierskiego rynku w eter popłynie muzyka filmowa wykonana na żywo przez Polską Orkiestrę Radiową pod dyrekcją Łukasza Borowicza. W programie m.in. przeboje Filmowego Klasycznego Lata z Radiem 2008.
Nadrzędnym celem „Klasycznego Lata z Radiem” – cyklu koncertów w 9 miastach głównie centralnej i Południowej Polski, w tym w Kazimierzu i Nałęczowie - jest w tym roku popularyzacja muzyki filmowej. Stąd też w programie Plenerowego Koncertu  Polskiej Orkiestry Radiowej pod dyrekcją Łukasza Borowicza na Rynku w Kazimierzu Dolnym
„Przeboje Klasycznego Lata z Radiem 2008” znajdą się takie utwory jak „Polonez z muzyki do filmu "Pan Tadeusz" Wojciecha Kilara, temat główny z muzyki do filmu "Polskie drogi" Andrzeja Kurylewicza czy walc z filmu "Noce i dnie" Waldemara Kazaneckiego. Koncert prowadzą Adam Rozlach i Paweł Sztompke.

Ci, którzy do Kazimierz przyjadą, usłyszą koncert na żywo, pozostali – w I programie Polskiego Radia. Początek transmisji o godz. 16. 05

W programie:

Wojciech Kilar - Polonez z muzyki do filmu "Pan Tadeusz"

Andrzej Kurylewicz – temat główny z muzyki do filmu "Polskie drogi"

Wojciech Kilar - Tango z muzyki do filmu "Zazdrość i medycyna"

Wojciech Kilar - Walc z muzyki do filmu "Ziemia obiecana"

Andrzej Kurylewicz - Temat główny i walc Pasławskiej z filmu "Lalka"

Waldemar Kazanecki - Walc  z filmu "Noce i dnie"

Johann Pachelbel – Kanon in D

Piotr Czajkowski - Polonez z opery "Eugeniusz Oniegin"

przerwa

Wolfgang Amadeus Mozart - uwertura  do opery „Wesele Figara”

Georges Bizet – fragmenty suity z opery "Carmen"  

Pietro Mascagni - Intermezzo z opery "Rycerskość wieśniacza"  

Witold  Lutosławski - Mała suita (fragmenty)

Wojciech Kilar – Orawa

Skomentuj


Dodane komentarze (8)


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę