Aktualności dla "KOKPiT Biblioteka Publiczna"

Zimowo – wiosenny weekend w Kazimierzu upływa pod znakiem poezji. Jaki wiersz zabraliście Państwo do domu z Kazimierza?
Tegoroczne ferie ustanowione z powodu pandemii w jednym dla całej Polski terminie tuż po przerwie świąteczno – noworocznej powoli zbliżają się do półmetka. Jak można odpoczywać w Kazimierzu przy obecnych obostrzeniach? Warto skorzystać z propozycji Muzeum Nadwiślańskiego, przewodników turystycznych, biblioteki miejskiej i Kazimierskiego Ośrodka Kultury, Promocji i Turystyki.
Już od dziś czynna jest biblioteka publiczna na Lubelskiej. Książki najlepiej zamawiać przez telefon lub mailem.

Kolorowe chodniki, stare drewniane meble i wiele ciekawych przedmiotów codziennego użytku, które służyły naszym babciom i prababciom, obejrzeć możemy w kazimierskiej bibliotece, która tymczasowo zamieniła się w wiejską izbę.

"Złota kaczka", "Warszawski bazyliszek" czy też "O Królu Kazimierzu, o Esterce i serc przymierzu" - między innymi takie legendy przedstawione przez najmłodszych mogliśmy zobaczyć w Kazimierzu Dolnym. Za nami już kolejna edycja Przeglądu Teatrzyków Szkolnych.

Kapliczki z Chrystusem Frasobliwym, postacie świętych, kopie obrazów – wszystko przedstawione w postaci rzeźb i płaskorzeźb. Prace te, autorstwa Kazimierza Kozaka, można oglądać w Bibliotece Publicznej w Kazimierzu. 

Jeszcze tylko do najbliższej soboty 1 października w Bibliotece Publicznej Kazimierzu Dolnym trwa Tydzień Zakazanych Książek. Przyjdź, przeczytaj, poznaj historię tego, czego nie wolno.

411 książek czytano jednocześnie na Zamku 10 czerwca o godzinie 10.00. To pierwszy taki kazimierski rekord. W następnym roku będzie 500?

Błękitne dziewczyny

„Błękitne dziewczyny” to powieść o trudach codziennego życia, o pasji, przyjaźni i poszukiwaniu szczęścia. Autorką książki jest Ewa Podsiadły – Natorska, która w kazimierskiej bibliotece promowała swój debiut literacki.

Wiersze o ponadczasowej tematyce miłosnej czytali w Bibliotece Publicznej Kazimierskiego Ośrodka Kultury Promocji i Turystyki uczestnicy ogólnopolskich warsztatów literackich zorganizowanych w Kazimierzu pod auspicjami Związku Literatów Polskich.

W ramach Dyskusyjnych Klubów Książki, w kazimierskiej bibliotece odbyło się spotkanie autorskie z pisarką Barbarą Kosmowską. Autorką "Niechcianej", "Terenu prywatnego" czy "Głodnej kotki".

Wybieram bibliotekę!

W Bibliotece Publicznej w Kazimierzy Dolnym trwa właśnie Tydzień Bibliotek. Tym razem coroczna akcja odbywa się pod hasłem „Wybieram bibliotekę”. Wszystko po to, by promować biblioteki, książki i samo czytanie.

Czytam, bo warto

Już jutro przypada międzynarodowe święto książki. W Kazimierzu na ten dzień zaplanowano wiele imprez promujących czytelnictwo. Jaka książka, którą warto byłoby też polecić innym, byłaby najlepszym prezentem dla Was na ten dzień?

Jak zachęcić ludzi do czytania książek? W jaki sposób promować czytelnictwo, by odnieść sukces? Odpowiedzi na te pytania znają w Bibliotece Publicznej w Kazimierzu Dolnym, która zwyciężyła w konkursie „Kreuj modę na czytanie w swojej bibliotece”.

Wystawy i spektakle, spotkania i biesiady, koncerty i filmy, warsztaty i kiermasze, spacery po Kazimierzu i zwiedzanie Miasteczka. Aktorka Małgorzata Pieńkowska, pisarka Anna Wysocka – Kalkowska i cała plejada nie mniej uzdolnionych kazimierzanek, czyli dwa babskie dni w Kazimierzu nad Wisłą. Kazimierz bywa Kobietą! Szczególnie wiosną!

Pokaż stopkę