Kreują modę na czytanie

Skomentuj (5)

Jak zachęcić ludzi do czytania książek? W jaki sposób promować czytelnictwo, by odnieść sukces? Odpowiedzi na te pytania znają w Bibliotece Publicznej w Kazimierzu Dolnym, która zwyciężyła w konkursie „Kreuj modę na czytanie w swojej bibliotece”.

KOKPiT – Biblioteka Publiczna w Kazimierzu Dolnym zwyciężyła w konkursie „Kreuj modę na czytanie w swojej bibliotece” zorganizowanym przez Powiatową Bibliotekę Publiczną w Puławach z okazji Roku Czytelnictwa.

- Rok Czytelnictwa 2014 był w naszej bibliotece bogaty w imprezy, spotkania autorskie, spotkania klubów czytelniczych, lekcje biblioteczne czy też spotkania z teatrem – mówi Anna Piłat, kierownik Biblioteki Publicznej w Kazimierzu Dolnym, oddziału Kazimierskiego Ośrodka Kultury, Promocji i Turystyki. – Nasze działania były różnorodne i skierowane do wszystkich grup wiekowych, od najmłodszych przedszkolaków po grupę seniorów. Starałyśmy się jak najwięcej osób zachęcić do czytania. Nasze imprezy czytelnicze np. Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich, Tydzień Bibliotek, Festyn dla dzieci na zakończenie wakacji, Przegląd Teatrzyków Szkolnych były organizowane przy współpracy z różnymi instytucjami, m.in.ze szkołami, przedszkolami z terenu gminy, WOPR-em, Szkołą Rosetta czy Biblioteką Powiatową w Puławach oraz dzięki pomocy przyjaciół biblioteki m.in. Maksa Skrzeczkowskiego. W tym miejscu dziękujemy wszystkim za pomoc i życzliwość.

Praca nad organizacją dość oryginalnych przedsięwzięć, których zadaniem jest kreowanie mody na czytanie w środowisku lokalnym opłacała się. Choć do konkursu przystąpiły wszystkie biblioteki należące do sieci powiatu puławskiego, zgłaszając w sumie 86 projektów kulturalno –oświatowych, to kazimierska biblioteka okazała się najlepsza z najlepszych! Wyróżnienie otrzymała jeszcze jedna biblioteka z terenu gminy Kazimierz –  filii biblioteki w Bochotnicy. Tak więc podwójny sukces.

KOKPiT –  Biblioteka Publiczna w Kazimierzu Dolnym już dziś przygotowuje się do udziału w kolejnych przedsięwzięciach.

- Staramy się brać udział  we wszystkich ciekawych projektach, konkursach – mówi Anna Piłat. – W tym roku chcemy przystąpić do programów Biblioteki Narodowej m.in. „Zakup nowości wydawniczych do bibliotek”. Planujemy też zgłoszenie wniosku do programu ”Orange dla Bibliotek” organizowanego przez Fundację Orange.

 

Skomentuj


Dodane komentarze (5)

 • Ewa Racka
  Gratulacje! Jak Wy panie to zrobiłyście w tej dziupli, jaka jest pomieszczenie biblioteki? Może po tym sukcesie władze Kzimierza zwróca większą uwagę na lokal biblioteki? Troche wstyd ze takie miejsce ma taką lokalizację i wyposażenie. Tyle tam kulturalnych ludzi się przewija i jeszcze taki sukces pań bibliotekarek!!!Wielkie uznanie dla WAS a władze niech się w końcu zreflektują!!!
 • gratulacje
  Piękne wieści, brawo, brawo, brawo. To miło jak ktoś z Kazimierza wygrywa gdziekolwiek. Jeżeli tylko można łyżkę dziegciu to prośba o więcej pieniędzy na książeczki. Nowości nie dość że brak to nawet panie nie bardzo się orientują co nowego jest na rynku. W każdym razie piękna wiadomość, że Kazimierz wygrał. Cieszmy się.
 • Ewa Wolna
  Wielkie gratulacje dla pań : Ani, Oli, Ani i Basi !
  Tak trzymać. A premia jak najbardziej wskazana.
 • pijany znad Grodarza
  Ze wszech miar ZASŁUŻONE.
  Panie Burmistrzu. Czas na premię dla Pań.
 • Krzysztof Wykreowany
  serdecznie gratuluję Ani i całej ekipie :) I proszę nie ustawać w staraniach i powiększać czytelniczą gawiedź...

Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Znamy sposób na udane Wakacje 2024! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2024. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Pokaż stopkę