Jak nie czytam, jak czytam! (video)

Skomentuj (6)

zobacz więcej (21)

411 książek czytano jednocześnie na Zamku 10 czerwca o godzinie 10.00. To pierwszy taki kazimierski rekord. W następnym roku będzie 500?

„Niech ci się coś pięknego przyśni” Massima Gramelliniego, „Tajemniczy ogród” Burneta, „Malowany ul” Adama Bahdaja, „Wybieram ciebie” Molly McAdams, „Wróbelek Elemelek i jego przyjaciele” Hanny Łochockiej, „Baśniobór” Brandona Mulla, „Ludowe opowieści grozy” Z. W. Fronczka – te i inne utwory pisarzy polskich i obcych czytano podczas kazimierskiej odsłony akcji „Jak nie czytam, jak czytam!” W sumie 411 książek skupiało uwagę tyluż małych i dużych czytelników. Niektórzy z nich pewnie nawet nie przypuszczali, że nawet króciutka chwila z książką może być taka zajmująca…

- Ogólnopolska akcja miała na celu ustanowienie rekordu czytania w jednym momencie, ale przede wszystkim promocję czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, oraz przekonanie ich, że czytanie to coś czym można i należy się chwalić! – mówi inicjatorka akcji Jak nie czytam, jak czytam” w Kazimierzu Anna Piłat, kierownik KOKPiT Biblioteki Publicznej w Kazimierzu Dolnym.

W akcji wzięły udział dzieci i młodzież – z Przedszkola im. Marii Konopnickiej w Kazimierzu Dolnym, ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Kazimierzu Dolnym z siedzibą w Dąbrówce, ze Społecznej Szkoły Podstawowej w Skowieszynku, ze Szkoły Podstawowej i Gimnazjum Gminnego Zespołu Szkół w Kazimierzu Dolnym, z Gimnazjum w Cholewiance, z Zespołu Szkół im. Jana Koszczyca – Witkiewicza w Kazimierzu Dolnym a także z jednego z przedszkoli puławskich. Na Zamek o godzinie 10.00 mógł nieodpłatnie wejść każdy, kto miał ze sobą książkę. I tacy też się zdarzyli.

Oprócz czytania indywidualnego była też wspólna recytacja nieśmiertelnej „Lokomotywy” Juliana Tuwima – wiersza nie tylko dla dzieci. Nie było jednak można się zadumać nad egzystencjalną wymową licznych pytań stawianych przez poetę, bo recytacja miała charakter zabawowy i dostarczyła wszystkim – dużym i małym – wiele prawdziwej radości.

Jeszcze chwila z La Fontainem i pamiątkowa sesja fotograficzna.

- Mamy nadzieję, że w przyszłorocznej edycji uda się przekroczyć granicę 500 uczestników – mówi Anna Piłat. – Zapraszamy już dziś i obiecujemy, że wspólne czytanie na Zamku w Kazimierzu na długo zapadnie Państwu w pamięci.

Skomentuj


Dodane komentarze (4)


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Znamy sposób na udane Wakacje 2024! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2024. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Pokaż stopkę