Legendy polskie oczami dzieci

Skomentuj (7)

zobacz więcej (24)

"Złota kaczka", "Warszawski bazyliszek" czy też "O Królu Kazimierzu, o Esterce i serc przymierzu" - między innymi takie legendy przedstawione przez najmłodszych mogliśmy zobaczyć w Kazimierzu Dolnym. Za nami już kolejna edycja Przeglądu Teatrzyków Szkolnych.

Już po raz siedemnasty dzieci z gminy Kazimierz Dolny prezentowały swoje umiejętności aktorskie podczas Przeglądu Teatrzyków Szkolnych. Wydarzenie to jest corocznie organizowane przez Bibliotekę Publiczną, oddział Kazimierskiego Ośrodka Kultury, Promocji i Turystyki.


W tym roku w sali konferencyjnej Zespołu Szkół im. Jana Koszczyca Witkiewicza mogliśmy zobaczyć sztuki przygotowane na podstawie polskich legend.


- W Przeglądzie Teatrzyków Szkolnych wzięło udział osiem grup teatralnych: z Gminnego Zespołu Szkół w Kazimierzu Dolnym, Szkoły Podstawowej w Bochotnicy, Szkoły Podstawowej nr 2 w Kazimierzu Dolnym z siedzibą w Dąbrówce oraz Społecznej Szkoły Podstawowej w Skowieszynku – mówi Anna Piłat, kierownik kazimierskiej biblioteki. – W sumie wystąpiło 95 młodych aktorów z terenu całej gminy.


Legendy polskie to temat naprawdę obszerny. Ale i bardzo ciekawy. Na tegorocznym przeglądzie mieliśmy okazję zobaczyć cztery przedstawienia, w których uczestniczyli uczniowie Gminnego Zespołu Szkół: „Złotą kaczkę” - klasy IA i IIIA, „O królewnie Juracie” – klasa II, „Warszawski bazyliszek” – klasa IIIB oraz „Wars i Sawa” – klasa IVB. Dwie grupy przyjechały ze Szkoły Podstawowej w Bochotnicy: klasa II i III z legendą „O smoku wawelskim”, zaś klasa VI z lokalną opowieścią, czyli „O Królu Kazimierzu, o Esterce i serc przymierzu”. W przeglądzie nie mogło również zabraknąć Społecznej Szkoły Podstawowej w Skowieszynku, którą reprezentowała klasa V przedstawiając „Kwiat paproci” oraz Szkoły Podstawowej nr 2 w Kazimierzu Dolnym z siedzibą w Dąbrówce w postaci koła teatralnego, które wystąpiło z „Legendami starego Krakowa”.


Było kolorowo i radośnie. Nie mogło być jednak inaczej, skoro na scenie występowały dzieci, a tematyka była bajkowa. Legendy polskie wciążsą żywe i oddziaływują na wyobraźnię dzieci. Do zapoznania z nimi zachęcają filmy, książki czy choćby właśnie kazimierski Przegląd Teatrzyków Szkolnych.

 

Jaki będzie temat przewodni kolejnej edycji przeglądu? Organizatorzy jużsienad tym zastanawiają, ale szczegóły poznamy dopiero za rok.

 

Skomentuj


Dodane komentarze (6)

 • Brawo
  Kochane dzieciaczki
  • Harry
   BALAMUTNE DZIECIORY...a nie "kochane dzieciaczki".....powalilo cie??!!
 • Redakcja
  Artykuł zgodnie z zapowiedzią został uzupełniony.
 • Redakcja
  Szanowni Państwo! Każdy artykuł jest uzupełniany. Wystarczy sprawdzić.
 • Kochana Redakcjo !
  Nie jeden już raz napisała Redakcja - "więcej informacji wkrótce". "Więcej" już nie było a "zarastał" innymi przykrywanymi doniesieniami i "wkrótce" go już nie było. Rydzyk nazywa to manipulacją medialną.
 • Redakcja
  Szanowni Państwo! W tej chwili prezentujemy fotografie z Przeglądu, więcej informacji ukaże się wkrótce, tak jak napisano powyżej.
 • lewak ale nauczyciel
  Za ś.p Nieboszczki Komuny uczyli tak - " MINI słów a MAX treść" Przykład j/w. Dwa rozwleczone zdania o treści "stamtąd do do tamtąd ".

Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Wyjazd to idealny pomysł na perfekcyjny Dzień Kobiet 2024. Jeżeli szukasz interesującego miejsca, zobacz co oferują właściciele obiektów na ten szczególny dzień.
Pokaż stopkę