Aktualności dla "Gminny Zespół Szkół"

„Patriotyczne śpiewanie” – to pomysł na radosne świętowanie Święta Niepodległości. W ten sposób jedną z najważniejszych rocznic w historii naszego kraju uczcili wraz z kazimierzakami młodzi chórzyści z „Canto” i „Cantare”.

Trwają prace rozbiórkowe budynków szkolnych, które ucierpiały w wyniku wybuchu gazu w maju 2011 r. Właśnie znika narożna część skrzydła zachodniego.

Wybuch gazu w budynku Gminnego Zespołu Szkół, do którego doszło dwa lata temu, to temat nadal elektryzujący mieszkańców Miasteczka. Niedługo ruszą prace rozbiórkowe zniszczonego gmachu, które będzie można obserwować dzięki nowej kamerze zainstalowanej przez serwis KazimierzDolny.pl.

Rozpoczęły się prace rozbiórkowe budynku Gminnego Zespołu Szkół w Kazimierzu Dolnym. Na początek usuwane są z wnętrza budynku pozostałości dawnego wyposażenia obiektu.

Są pieniądze na rozbiórkę budynku szkoły, który ucierpiał w wyniku wybuchu gazu w 2011 r. Przetarg na te prace zostanie ogłoszony jeszcze w tym tygodniu.

Od wybuchu gazu w Gminnym Zespole Szkół w Kazimierzu Dolnym minęło ponad dwa lata. Miejscowe dzieci i młodzież uczęszczają do tymczasowej szkoły modułowej. Po których wakacjach rozpoczną naukę w nowym budynku?

W Kazimierzu Dolnym Dzień Dziecka świętowano przez cały weekend. Zwieńczeniem obchodów był Szkolny Festyn Rodzinny zorganizowany przez Gminny Zespół Szkół w Kazimierzu Dolnym. NOWE ZDJĘCIA.

Marzanna utopiona!

Dziś drugi dzień wiosny. Wyglądam za okno, czy się od wczoraj czasem coś zmieniło – ubyło na przykład śniegu, a może zazieleniły się już trawniki? Skąd ten optymizm? Primo: kalendarz przecież pokazuje, że mamy wiosnę, secundo: wczoraj przecież publicznie palono i topiono Marzanny. W Kazimierzu również.

 

Szkoła Dialogu

„Szkoła Dialogu” to program edukacyjny, którego celem jest poszerzanie wiedzy uczniów na temat wielowiekowej obecności Żydów w Polsce oraz ich wkładu w rozwój społeczny, kulturalny i gospodarczy naszego kraju. Uczestniczą w nim kazimierscy gimnazjaliści.

Telewizyjna Superniania spotkała się w ubiegłym tygodniu z kazimierskimi nauczycielami. Konferencja poświęcona była nietypowym zachowaniom uczniów i sposobom postępowania w sytuacjach trudnych.

Dla dzieci na święta

Blisko 20 paczek dla rodzin z dziećmi z terenu gminy Kazimierz Dolny przygotowano w Gminnym Zespole Szkół po corocznej zbiórce darów w ramach akcji „Pomóż dzieciom przetrwać zimę”.

Ze Złotymi Dyplomami wróciły z XII Prezentacji Chórów Regionu Lubelskiego obydwa chóry działające przy Gminnym Zespole Szkół w ramach programu "Śpiewająca Polska". To pierwszy taki sukces w pięcioletniej działalności kazimierskich chórów „Canto” i „Cantare” prowadzonych przez Monikę Kubiś - Arbuz.

Prokuratura Rejonowa w Puławach znowu bada sprawę nieumyślnego spowodowania eksplozji gazu ziemnego w budynku Gminnego Zespołu szkół w Kazimierzu Dolnym, która doprowadziła do katastrofy budowlanej zagrażającej mieniu i życiu uczniów i pracowników szkoły.

W dzień Dziecka kazimierskie dzieci otrzymały najlepszy z możliwych prezentów – nową szkołę. Oficjalne otwarcie i poświęcenie placówki odbyło się niemal równo rok po katastrofie budowlanej.

W Kolegium Sztuk Pięknych w Kazimierzu Dolnym zorganizowano specjalną pokonkursową dyskusję na temat koncepcji architektonicznych nowego budynku Gminnego Zespołu Szkół. Była to okazja do zadawania pytań i zgłaszania uwag. Kto z tej możliwości skorzystał?

Uczniowie Gminnego Zespołu Szkół w Kazimierzu Dolnym znów znaleźli się pod jednym dachem. Powstała bowiem, długo oczekiwana szkoła kontenerowa, w której bez problemu zmieści się cała kazimierska młodzież. Pierwsze zajęcia lekcyjne za nami.

Stanie na starym miejscu. Łączyć będzie tradycję z nowoczesnością. Pod jednym dachem uczyć się tu będą uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum. Już wiemy, jak będzie wyglądać nowa szkoła w Kazimierzu.

Już po raz piąty uczniowie początkowych klas Szkoły Podstawowej w Kazimierzu staropolskim zwyczajem wyszli na ulice z kogutkiem. Podarunki za śpiewy i powinszowania, zebrane w czasie 3 dni trwania akcji, zostaną przekazane dzieciom z Sum na Ukrainie.

Wraz z nadejściem wiosny, przyszła pora na rozpoczęcie prac związanych z budową szkoły kontenerowej w Kazimierzu Dolnym. Obiekt ma powstać w ciągu dwóch najbliższych miesięcy.

Na Lubelszczyźnie z dwudniową wizytą przebywała Para Prezydencka. W poniedziałek Pierwsza Dama Rzeczypospolitej odwiedziła Kazimierz. NOWE ZDJĘCIA

Pokaż stopkę