Kamera z widokiem na szkołę - trwa rozbiórka

Skomentuj (60)

zobacz więcej (12)

Wybuch gazu w budynku Gminnego Zespołu Szkół, do którego doszło dwa lata temu, to temat nadal elektryzujący mieszkańców Miasteczka. Niedługo ruszą prace rozbiórkowe zniszczonego gmachu, które będzie można obserwować dzięki nowej kamerze zainstalowanej przez serwis KazimierzDolny.pl.

Prace rozbiórkowe zniszczonego gmachu  Gminnego Zespołu Szkół w Kazimierzu Dolnym mają rozpocząć się w najbliższych dniach. Środki na ten cel pozyskano z budżetu państwa.

Temat rozbiórki i budowy nowej szkoły mocno interesuje mieszkańców Miasteczka, dlatego postanowiliśmy zainstalować kamerę internetową, dzięki której na bieżąco będzie można śledzić postęp prac!


Lokalizacja kamery dzięki uprzejmości Dyrekcji Ośrodka Oświatowo-Szkoleniowego "Arkadia".

Wystarczy kliknąć na poniższy podgląd z kamery, aby przejść do jeszcze lepszej jakości obrazu.

 

obraz z kamery internetowej, jeśli widzisz ten napis zamiast obrazu to naciśnij F5

Skomentuj


Dodane komentarze (60)

 • Michał
  a niedawno jeszcze tak bylo
 • Michał
  znika szkoła
 • pijany znad Grodarza

  avatar

  Była Uczennica - Kazimierz Dolny 2013-10-31 16:51 napisała:

  A wiecie co? Jakoś teraz zdałam sobie sprawę, że lubiłam tę szkołę"
  O wiele za póżno ją polubiłaś, ale w myśl :" lepiej pózno, niż wcale" jest przestrogą dla tych, KTÓRZY szkołę NIWECZĄ.
  ps. Prezentowany budynek / ze spacerującym pieskiem/jest fajny.
  Ja osobiście liczę na to, że nowa szkola bedzie stała w tym miejscu, i swoja architekturą w 99 procentach nawiazywała bedzie do tej WE WSPOMNIENIACH.
 • Była uczennica
  A wiecie co? Jakoś teraz zdałam sobie sprawę, że lubiłam tę szkołę :) Chodziłam do podstawówki gdy jeszcze dyrektorem była Pani Czesława Pisula i pracowało wielu nauczycieli "starej daty", których zawsze szanowałam i nadal szanuję. Mieli swoje zasady i dziękuję im za to, że mogłam się od nich uczyć wiedzy szkolnej i wiedzy na temat życia. Jeśli czyta to ktoś z nich - bardzo z całego serca dziękuję za lata spędzone w tej szkole... A temu kto przyczynił się do upadku jej świetności w każdym tego słowa znaczeniu...(przemilczę grzecznie swoje życzenia).
 • nauczyciel emeryt
  Nie mogę na to patrzeć, serce mi pęka :(
 • Kamil Ruciński
  Właśnie znika szkoła :(
 • Groteska
  O To jeszcze nie zablokowane nie wykasowane wpisy.Do jakiego czasu i do jakiej granicy można pisać?
  A może tak:
  Szkoła to ruina,przeżytek i koromysło.Jak dobrze stało się ,że wybuchła.... dobrze stało się,że ktoś wziął się z tą chol.... ruinę!!Niech znika z powierzchni ziemi i każdy.... z osobna i razem na znak Solidarności z decyzjami Władzy wszechmocnej pójdzie na plac szkolny i zrobi wielką kupę!!!!
  Następnie można zrobić wspólnie wielką kupę i na koniec zdjęcie i robiących i samej kupy!!!
 • Leszek
  A wystarczyło tylko zamontować wymagany prawem system sygnalizacyjno odcinający w przypadku ulatniającego się gazu i nie byłoby wybuchu! Koszt takiego systemu to ok 10 tys. zł. Dlaczego go nie było? A może tak miało być? Oto jest pytanie. Taboret gazowy, który był powodem wybuchu też się gdzieś zawieruszył...Podobno wyparował...
 • Spec...
  Zawaliła mi się sławojka.
  Miała być taka solidna.
  Coś przeoczyłem w trakcie budowy?
  Ach, to te gazy...
 • laik
  @Ramtamtam-ty jesteś oczywiście specjalista,ocenzurować,zostawić wpisy chwalebne Grzesia ,Arbuza i ich sitwy,wracając do stawiania bez fundamentów,to zamek spichlerze stare kamienice stoją bez fundamentów,po prostu tam z zaniedbania nie wybuchł gaz...winnych brak.
 • ramtamtam
  Przeczytałem kilkanaście wipisów. Można powiedzieć każdy powie co mu slina na język przyniesie i co pasuje. Nie wiem czy ktokolwiek powienien takie czy inne bzdury prostować. Wszyscy wszystko więdzą najlepiej. Niedoczytają, nie sprawdzą. Nie znają zasad. I generalnie wszystko jest źle. Czytając te mądrości proponuję w czynie społecznym zebrać się dobudować skrzydło znowu bez fundamentów i czekać aż się wszystko roz pie przy. Wtedy ci sami mądrzy wymślą swoje teorie od nowa. I wszyscy będą wiedzieli najlepiej. Jak to u nas.
 • Tadek
  Czy to może te okna?
 • Edyta Łysiak
  Dziękuję Redakcjo, za kamerkę na szkołę, mogę jeszcze się napawać jej widokiem i przywoływać wspomnienia. Choć akurat okna moich klas wychodziły na boisko szkolne.Żal, że tak łatwo my mieszkańcy pozwalamy na burzenie gminy, tym bardziej, że w gestii zainteresowań opozycji jest tylko plan zagospodarowania przestrzennego. Pisząc burzenie gminy, nie mam na myśli tylko szkoły, ale całokształt...Tymczasem u mnie za oknem powstaje 3 etap budowy drogi do przewodniczącego rady. Ale nie ostatni. Kto nie był, tego zapraszam do Rzeczycy. Sytuacja jest kuriozalna, bo asfalt zaczyna się nagle, a dojazd to polna droga.
 • szok
  A uchowaj Boże !!wole nie pytać ,nie chcę skończyć jak Pershing w Zakopanem.
 • Mieszkaniec
  Jeśli chcecie znać szczegóły transakcji....zapytajcie kierowniczki Urzędu powiązanej rodzinne z Kozienicami i Radomiem ha,ha.Mąż tej pani pracował aktywnie na ulicy Nadrzecznej 30.
 • mieszkaniec
  Firma z Sosnowca odstąpiła rozbiórkę szkoły chłopakom.... z Radomia.Czy więcej trzeba coś tłumaczyć!!!!!!
 • Mat
  Koszt rozbiórki wyniesie nieco ponad 300 000 zł a wykona ją firma z Sosnowca ENERGOKON-Plus Sp. Z o.o.
 • Zwykły mieszkaniec Kazimierza Dln.
  Niech tylko ktoś kompetentny skonstruuje odpowiednie pismo a sam zajmę się koordynacją zbierania podpisów. Dwa dni i po problemie.
  Ludzie pomyślcie!
 • Zwykły mieszkaniec Kazimierza Dln.
  Dopóki szkoła stoi- wszystko można jeszcze cofnąć. "Mądrym ludziom" Z KAZIMIERZA DOLNEGO, aktywnym na tym forum- proponuję napisać petycję z podpisami mieszkańców, którym nie podoba się, co wybrana przez nich WŁADZA wyprawia za ich pieniądze.
  W przypadku zebrania wystarczającej ilości podpisów- mogą sobie wyburzyć co najwyżej, własne hacjendy wybudowane za kradzione pieniądze.
  Za rok wybory. Nawet pijak nie strzeli sobie w kolano i nie zignoruje klarownej woli mieszkańców.
  Do dzieła- sam się chętnie w to zaangażuje!
 • Mieszkaniec
  To za mało biorąc pod uwagę koszt rozbiórki budynku pomocniczego (około 900 tyś.zł)

Mapa

Oświata

szkoła


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Weekend listopadowy 11-15 listopada 2023 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Pokaż stopkę