Są pieniądze na szkołę!

Skomentuj (19)

Na tę wiadomość czekaliśmy od dawna. Są pieniądze na budowę nowej szkoły w Kazimierzu Dolnym!

- Dobra wiadomość! Jest zielone światło dla rozpoczęcia odbudowy szkoły w Kazimierzu Dolnym. Ministerstwo Finansów wyraziło zgodę na wieloletnie finansowanie środkami z budżetu państwa tej inwestycji. Dzięki wsparciu prawie 20 milionów złotych szkoła, która została zniszczona w wyniku wybuchu gazu zostanie odbudowana. Cieszy mnie ta decyzja, bo byłem mocno zaangażowany w tej sprawie – napisał  godzinę temu minister Włodzimierz Karpiński na jednym z portali społecznościowych.

To naprawdę dobra wiadomość dla kazimierskiej oświaty. Koniec z kontenerami, koniec ze stanem przejściowym, który zdawał się nie mieć końca.

O pieniądze na budowę nowej szkoły, której projekt czeka na realizację już od maja 2012 r., Urząd Miasta w Kazimierzu starał się intensywnie od dawna. W grudniu ubiegłego roku na biurko ministra finansów trafił wniosek o finansowanie budowy kazimierskiej szkoły. Decyzja o wydatkowaniu z rezerwy budżetu państwa tak dużych pieniędzy wymagała zgody dwóch ministerstw, ale w końcu zapadła, oczywiście pozytywna.

- Jestem naprawdę szczęśliwy, że udało się nam uzyskać dofinansowanie - mówi burmistrz Grzegorz Dunia - Tak dużych pieniędzy z budżetu państwa nasza gmina jeszcze nigdy nie dostała! Od samego początku bardzo wspierał nasze działania poseł Włodzimierz Karpiński. Jego zaangażowanie trudno przecenić. Pokazał, że można działać lokalnie pracując centralnie i za to należą mu się podziękowania. Sprawdził się jako nasz lokalny poseł. Pierwszy tę nowinę  przekazał mi Paweł Grabczak – nasz krajan, który pracuje w Warszawie, ale jest doskonałym rzecznikiem Kazimierza. Sam jest absolwentem kazimierskiej szkoły i jej los zawsze  leżał mu na sercu.

Pieniądze zostały przyznane. Co dalej? Jak zapewnia burmistrz budowa szkoły rozpocznie się jeszcze w tym roku, wkrótce ruszą procedury przetargowe. A w 2016 r. dzieci, rodzice i nauczyciele będą się już mogli cieszyć się nową szkołą.

 

Skomentuj


Dodane komentarze (19)

 • Redakcja
  Niektóre komentarze zostały usunięte. Prosimy trzymać się regulaminu dyskusji.
 • Orlik
  Sss przestań błaźnić się!!! Kto jest związany z Kazimierzem Dolnym w ministerstwie? Chyba Ci, którzy czekają na przekształcenie działek "na cito". I pewnie dzięki "spółce" D.J.Ś. tak też się stanie. Co do pieniędzy, to sprawa jest prosta. Specjalnie czekali do roku wyborczego, żeby mieć czym ludziom oczy zamydlić. Przy takiej tragedii - tak, nie bójmy się nazwać tego co się stało tragedią - pieniądze powinny się znaleźć bez mała "na drugi dzień". Nie boję się tego nazwać tragedią. Z tego względu, że proszę sobie wyobrazić co by było, gdyby chociaż jednemu dziecku stała się krzywda (czytaj: trwałe kalectwo czy nawet śmierć). Rodzice, a kto wie, może też i inni, nie darowaliby tego winnemu. A winnym jest dyrektor szkoły i nadzorujący go czyli urząd miasta.
 • sss
  sukces Duni, jasne. Po prostu w ministerstwie są odpowiedni ludzie, związani z Kazimierzem, którym zależy na swojej dawnej mieścinie i walczą dla niej o środki. Gdyby nie oni szkoła nie doczekała by nigdy odbudowy...
 • krystyna
  Ach jak to widać i czuć zbliżające się wybory. Sukces ma wielu ojców ......i trzeba na nich głosować.
 • krystyna
  To dobra wiadomość bo w Kazimierzu zawsze była szkoła a że trochę czekaliśmy, trudno.
 • szok
  który ? ten kosmita?
 • Tadek
  O, mój ziomal!!! :)
 • lysy blondyn
  Kazdemu wg mysli, tym ktorzy wyszli poza integracje pierwotna i kontroluja pozadania nie mowi nic innego jak brak palki przy el,natomiast za kojarzenia zintegrowanych pierwotnie nie odpowiadam - nie z nimi rozmawiam, czy wyjasnienie wystarcza acance?
 • Łysa Ruda
  Panie Blondynie! Co to znaczy "nikt nikomu laski nie robi"? ;)
 • lysy blondyn
  Tak miedzy bogiem a prawda to nikt nikomu laski nie robi, po to mamy panstwo, na ktore wszystcy obywatele sie skladaja by finansowalo szkolnictwo (nawet dokladaja nieroby kupujac akcyzowane czy vatowane wyroby), dziwne ize trwalo to tak dlugo, budowa juz trwac powinna, a to znaczy panstwo funkcjonuje malo wydolnie, nie widze powodu by ktokolwiek z centrali piers po ordery wypinal raczej nalezy lby popiolem posypac, dziekuje za uwage.
 • Marcin Gradziel
  To fajniutko wymodlone . albo Karpiński nie ważne grunt że będzie stała nowa pachnąca i kolorowa jak choinka.Podziękować trzeba burmistrzowi chłop się przyłożył i będzie.Mi to wszystko jedno bo za tą starą szkołą to nie tęskniłem tak wyszło .A może tak Pani Minister Bińkowska dorzuci nieco grosza i ryneczek z gdańską kamienicą się wyremontuje,Nie ma co się cieszyć jeszcze roboty w tym mieście zostało sporo
 • Stefan
  Pożyjemy, zobaczymy.

  Jak na razie to jest zapowiedź Ministra Włodzimierza Karpińskiego na Facebooku, że Ministerstwo Finansów wyraziło zgodę na wieloletnie finansowanie z budżetu państwa budowy kazimierskiej szkoły.

  (...)

  Osobiście wolałbym zobaczyć promesę Ministra Finansów, niż czytać hurra informację na facebooku Ministra Skarbu Państwa, który akurat w tej sprawie nie jest decyzyjny.
 • szok
  Ło matko i córko a mówiły że cuda się nie zdarzają .A tak poważnie , to i tak żal tamtej staruszki ,zawsze będzie w mojej pamięci .
 • Gość
  Fotowoltaika.
 • Janusz Bukowski
  Czy w nowej szkole będzie instalacja gazowa???


  (pytam poważnie).
 • Ab-Z
  @Obserwator-wymień tych skutecznych przedstawiciel,"ludzi" sukcesu.
 • warszawa
  A co na to posłanka Sadurska ?? takie niszczescie ... jednak dali :) a tak dobrze poinformowane źródła mówiły, ze nic z tego :) koniec łez czas zacząć szukać sensacji w przetargu jak to sie nie uda napewno będą przewałki przy budowie :) do boju !!!
 • pijany nad Grodarza
  Jestem za. Projekt KLASA/
  / napisałem szczerze/
 • Obserwator
  No!
  szybko, szybko...
  uruchomcie machinę lokalnej zawiści...
  do klawiatur, wypominajcie sobie nawzajem...
  żadnych komentarzy?
  może chociaż jedno skromne: DZIĘKUJEMY!
  ps. gratuluję Kazimierzanom tego, że mają tak skutecznych i oddanych przedstawicieli we władzach. Wielka to sprawa.

Mapa

Oświata

szkoła


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Weekend listopadowy 11-15 listopada 2023 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Pokaż stopkę